Constantin Schmid „Jestem bardzo szczęśliwy z powodu takiego rezultatu”
Constantin Schmid (fot. Julia Piątkowska)

Constantin Schmid „Jestem bardzo szczęśliwy z powodu takiego rezultatu”

Po dzisiejszym konkursie drużynowym w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział członkowie trzech najlepszych składów dnia. Zwycięski zespół Niemiec reprezentował Constantin Schmid, Norwegię – Johann André Forfang, a Słowenię – Peter Prevc.

20-letni Constantin Schmid wprawdzie najsłabiej wypadł na tle swoich bardziej doświadczonych kolegów, zwłaszcza w pierwszym skoku na odległość 123 m, jednak dzisiejsze zwycięstwo było dla niego tym większym powodem do radości. – Zawsze jest miło stać na najwyższym stopniu podium. Dla mnie nie zdarzało się to tak często, nie wygrywałem w konkursach drużynowych, więc jestem bardzo szczęśliwy z powodu takiego rezultatu i dzisiejszych skoków, – komentował niecodzienny  dla siebie triumf.

Gorszą dyspozycję odnotował dzisiaj Johann André Forfang, który podobnie jak niemiecki kolega był autorem najsłabszej norweskiej próby w dzisiejszych zmaganiach. – Dla mnie był to trudniejszy konkurs – w odróżnieniu do moich kolegów, którzy poprawili swoje skoki od wczoraj. To były najgorsze dwa skoki, jakie oddałem w ten weekend w Zakopanem, więc nie mam najlepszych odczuć po tym konkursie, – przyznał, pocieszając się jednak faktem, że dyspozycja niemieckiej reprezentacji wymagałaby naprawdę spektakularnej formy, aby dać Norwegom jakiekolwiek szanse na wygraną. – Oczywiście chłopaki z Niemiec spisują się tutaj wyśmienicie, więc nie wiem, czy nawet moje najlepsze skoki by aż tak pomogły. Ogólnie to był dla nas dobry dzień i wspaniale jest być na podium, – powiedział.

Duże zadowolenie z podium dało się dziś zauważyć u Słoweńców, którzy postanowili na konferencję oddelegować swojego najbardziej utytułowanego zawodnika. Peter Prevc nie omieszkał jednak podejść do dzisiejszych prób swojej drużyny ze zdrową dawką krytycyzmu. – Dla mnie i mojego teamu to zawsze świetne uczucie, stać na podium konkursu drużynowego. Oddaliśmy dzisiaj bardzo dobre skoki, w których pojawiło się jednak trochę błędów. Niemniej jednak fani robili świetną atmosferę i mam nadzieję, że jutro też będzie dobrze, – skomentował Słoweniec. 

korespondencja z Zakopanego
Anna Trybuś + Anna Libera

Podziel się:

Dodaj komentarz