PŚ Zakopane: Seria próbna dla Stephana Leyhe, Kubacki drugi, Stoch piąty
Stephan Leyhe (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Zakopane: Seria próbna dla Stephana Leyhe, Kubacki drugi, Stoch piąty

Serię próbną przed dzisiejszym konkursem indywidualnym w Zakopanem wygrał Stephan Leyhe, skacząc na odległość 138,5 m z 17 belki. 0,3 pkt za nim uplasował się Dawid Kubacki, a trzeci najlepszy wynik należał do Karla Geigera.  

Dzisiejsza rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Dawid Kubacki pokazuje, że stać go na następne z kolei miejsce na podium – 137 metrów z 16 belki i drugi wynik w serii próbnej z pewnością rozpalił emocje kibiców. Karl Geiger również nie odpuszcza, więc można się spodziewać zaciętej walki o najliczniejsze pucharowe punkty. Szczególnie, że czwarty rezultat w serii próbnej należał do Ryoyu Kobayashiego (135,5 m). Piąty Kamil Stoch również ma szanse się pokazać z najlepszej strony w dzisiejszym konkursie – 139,5 m to najdłuższy skok tej serii próbnej. Najlepszą szóstkę zamyka skokiem na 135 m Timi Zajc.

Pozostali Polacy zaprezentowali się dużo skromniej, chociaż 13. wynik Piotra Żyły (134 m) można uznać za obiecujący. Maciej Kot skoczył 119,5 m, co wystarczyło na 39. rezultat, a Aleksander Zniszczoł był 41. (116,5 m).

Konkurs rozpocznie się o 16:00.

 

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz