You are currently viewing PK Pań Brotterode: Kablukova wygrywa konkurs i klasyfikację generalną cyklu
Ksenia Kablukova (fot. Frederik Clasen)

PK Pań Brotterode: Kablukova wygrywa konkurs i klasyfikację generalną cyklu

W niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego Pań w niemieckim Brotterode, Ksenia Kablukova okazała się być nie do pokonania. Rosjanka dzięki skokom na odległość 106,5 oraz 105 metrów uzyskała aż 14,8 punktu przewagi nad sobotnią triumfatorką, Niemką Pauline Hessler (104,0 / 94,5 m). Na najniższym stopniu podium uplasowała się kolejna reprezentantka gospodarzy Pia Lilian Kuebler (102,0 / 99,0 m).

Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazła się następna Niemka, Josephin Laue (97,5 / 95,5 m), która w drugiej serii awansowała o pięć miejsc. Piąte miejsce zajęła reprezentantka Słowenii Pia Mazi (97,5 / 95,0 m). Szóste miejsce przypadło dwóm zawodniczkom – Szwedce Astrid Norstedt (97,5 / 92,5 m) oraz Rosjance Irmie Makhini (102,0 / 91,0 m).

W rywalizacji wzięło udział 26 zawodniczek z 9 krajów. Za nieregulaminową długość nart zdyskwalifikowana została Austriaczka Sophie Kothbauer. Polki nie startowały.