Wokół skoczni: trzy siostry w Pucharze Świata, urodziny naszego trenera i Nakamura vlogerem
Tak zapewne wyglądałyby trybuny skoczni w Willingen, gdyby nie pandemia (fot. Konstanze Schneider)

Wokół skoczni: trzy siostry w Pucharze Świata, urodziny naszego trenera i Nakamura vlogerem

Zapraszamy do kolejnego wydania „Wokół skoczni”. W oczekiwaniu na pierwsze w tym sezonie loty narciarskie, zobaczcie co działo się w internecie w ostatnim tygodniu.

 

Siegel się przebranżowił?

Zacznijmy od wielkich nieobecnych tego sezonu. Na początek David Siegel, który ponad rok temu fatalnie przewrócił się na Wielkiej Krokwi i od tego czasu nie powrócił do skakania. Skoczek ciągle jest aktywny i tym razem postanowił…pobiegać na nartach. My czekamy jednak na jego powrót na skocznię.

 

Wellinger ostro trenuje

Kolejny nieobecnym tego sezonu jest drugi Niemiec, Andreas Wellinger. Złoty medalista olimpijski dzieli się ze swoimi obserwatorami swoim progresem i pokazuje ile to kosztuje wysiłku. Come back stronger Andi!

 

Trzy siostry w Pucharze Świata

Mieliśmy trójkę braci Prevców w Pucharze Świata, teraz mamy trójkę sióstr Malsiner. Włoszki wystąpiły w austriackim Hinzenbach i jedna z nich Lara uplasowała się na podium! Gratulujemy!

 

Leyhe wygrywa Willingen 5 (3)

Komu jeszcze należą się gratulację? Niemcowi Stephanowi Leyhe za zwycięstwo w Willingen Five! Co prawda udało się skoczyć tylko trzy razy z powodu warunków atmosferycznych, ale wygrana jak najbardziej zasłużona!

 

Finowie trenują

Co robili Finowie po odwołanych, niedzielnych zawodach w Willingen? Postanowili zostać i skupić się na treningach. Czy trening był owocny okaże się już w ten weekend.

 

Zaginiony Nousiainen

Skoro mowa o Finach, pamiętacie o Eetu Nousiainenie? Ostatni raz widzieliśmy go w Ga-Pa, gdzie nie przebrnął przez kwalifikacje. Sympatyczny skoczek informuje, że jeszcze musi trochę popracować, ale ma nadzieję, że wkrótce zobaczymy go na zawodach.

 

Polacy na podium w Pucharze Kontynentalnym

W ubiegły weekend odbyły się zawody Pucharu Kontynentalnego w niemiecki Brotterode. Konkursy są dosyć popularne w Niemczech, a na trybunach możemy zobaczyć więcej kibiców niż na niektórych Pucharach Świata. W niedzielę dwójka Polaków (2. Paweł Wąsek, 3. Stefan Hula) wskoczyła na podium, a nam pozostaje pogratulować!!

 

Urodziny trenera

10. lutego świętował swoje urodziny asystent trenera Michala Doležala, Grzegorz Sobczyk. Składamy serdeczne życzenia!

View this post on Instagram

Wszystkiego najlepszego trenerze 😊🎁🎂💯

A post shared by Polish Ski Jumping Team (@polish_ski_jumping_team) on

 

Naoki gwiazdą Youtube

Wiedzieliście, że japoński skoczek Naoki Nakamura jest również youtuberem i vlogerem? Zobaczcie jego najnowsze dzieło, vlog z podróży z Zakopanego do Sapporo.

 

Kolejny Kanadyjczyk na Twitterze

Kibice skoków, którzy korzystają z Twittera na pewno kojarzą intrygujące wpisy Mackenzie Boyd-Clowesa. Mamy dla was dobrą wiadomość. Jego kolega z drużyny, Matthew Soukup również założył sobie konto, pytanie czy będzie równie interesujące…

 

Do zobaczenia za tydzień.

 

Informacja: Instagram, Youtube, Twitter

Anna Trybuś

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz