PK Iron Mountain: Aigner liderem po pierwszej serii, dwóch Polaków w czołowej „10”
Clemens Aigner (fot. Magdalena Janeczko)

PK Iron Mountain: Aigner liderem po pierwszej serii, dwóch Polaków w czołowej „10”

Clemens Aigner po swoim skoku na 133. metr prowadzi po pierwszej serii zawodów Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Wszyscy biało-czerwoni awansowali do drugiej serii. Dwóch reprezentantów Polski w pierwszej dziesiątce.

 

W pierwszej części rywalizacji na obiekcie Pine Mountain (HS-133) kibice mogli zobaczyć wiele bardzo dalekich skoków. Najdłuższy z nich oddał Sondre Ringen jednak przez niskie noty od sędziów i dużo punktów odjętych za wiatr 135 metrów wystarczyło jedynie na czwartą pozycję. Lider Clemens Aigner skoczył 133 metry przy bardzo słabym wietrze (0,52 m/s), dzięki czemu miał bardzo mało odjętych punktów. Dobre próby oddali także Niemiec Martin Hamann (130 m) i Słoweniec Lovro Kos (130 m).

Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Wąsek, który po skoku na 130. metr zajmuje 7. miejsce. Maciej Kot, który kilkadziesiąt minut wcześniej wygrał serię próbną, jest 10. – skoczył 128,5 metra. Stefan Hula uplasował się na 14. pozycji po oddaniu skoku na 125 metr. Listę startową drugiej serii otwiera Kacper Juroszek, który skoczył 110,5 metra i zajmuje 30 lokatę.

 

Zofia Sosnowska
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz