You are currently viewing PK Iron Mountain: Clemens Aigner nokautuje rywali, Paweł Wąsek drugi!
Paweł Wąsek (fot. Agata Bodak)

PK Iron Mountain: Clemens Aigner nokautuje rywali, Paweł Wąsek drugi!

W sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain najlepszy okazał się Austriak Clemens Aigner. Na podium na dużym obiekcie Pine Mountain (HS-133) znaleźli się także reprezentant Polski Paweł Wąsek oraz rodak triumfatora, Markus Schiffner.

CoC.Zakopane2017.Clemens.Aigner.fot .Magdalena.Janeczko 193 300x225 - PK Iron Mountain: Clemens Aigner nokautuje rywali, Paweł Wąsek drugi!
Clemens Aigner (fot. Magdalena Janeczko)

W drugiej serii konkursu w Iron Mountain główne skrzypce grał wiatr, który bardzo szybko zmieniał się z podmuchów o sile ponad 2 m/s na praktycznie znikome. Najlepiej w całej 38 osobowej stawce, pomimo nie najmocniejszego wiatru pod narty, był niewątpliwie Clemens Aigner, który po dwóch dalekich skokach na 133 i 129,5 metra wypracował sobie ponad ponad 17 punktową przewagę nad kolejnym skoczkiem. Dla 27-letniego Austriaka było to już 18. zwycięstwo i 33. podium w zawodach zimowego Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Paweł Wąsek w obu seriach konkursowych skoczył ponad 130 metrów (130,0 / 135,0 m) i ostatecznie awansował z siódmej pozycji zajmowanej na półmetku zmagań, na drugie miejsce. Plasując się tuż za Aignerem, okazał się najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski. 20-letni reprezentant kadry B po raz trzeci w sportowym dorobku wywalczył tym samym podium narciarskiej „drugiej ligi”.

Schiffner Markus Innsbruck.2017 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - PK Iron Mountain: Clemens Aigner nokautuje rywali, Paweł Wąsek drugi!
Markus Schiffner (fot. Julia Piątkowska)

Dobrym występem mógł pochwalić się także Markus Schiffner (128,5 / 133,0 m), który w serii finałowej awansował aż o sześć pozycji i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Było to jubileuszowe, 27. podium PK 27-letniego zawodnika z Austrii. Tuż za podium w sobotnim konkursie uplasowali się dwaj reprezentanci Niemiec, Martin Hamann (130,0 / 127,5 m) oraz Moritz Baer (129,5 / 128,5 m), a także Słoweniec Lovro Kos (130,0 / 128,0 m).

W czołowej dziesiątce stawki, poza wspomnianym Pawłem Wąskiem, uplasował się jeszcze jeden reprezentant Polski. Był nim zawodnik kadry A, Maciej Kot, który po skokach na 128,5 i 129,5 metra uplasował się na ósmym miejscu. Przyzwoicie zaprezentował się też Stefan Hula po skoku na 128 metr awansował o trzy pozycje, zajmując tym samym jedenastą lokatę. Ostatnim z biało-czerwonych był sklasyfikowany na 29. miejscu Kacper Juroszek (110,5 / 108,0 m), któremu w drugiej serii udało się wyprzedzić jedynie Amerykanina Deckera Deana.