Wokół Skoczni: niektórzy trenują, inni wypoczywają, a Wąsek podbija USA!

Wokół Skoczni: niektórzy trenują, inni wypoczywają, a Wąsek podbija USA!

Witajcie w kolejnym wydaniu „Wokół skoczni”. W oczekiwaniu na jutrzejsze kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata w Rasnovie, sprawdźcie co działo się w internecie.

 

Markeng nie poddaje się

Zaczynamy od wielkich nieobecnych. Najpierw Thomas Aasen Markeng, ubiegłoroczny mistrz świata juniorów, na bieżąco informuje o swoim progresie.

https://www.instagram.com/p/B8d8oehHJFn/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Freund z Freitagiem pozdrawiają z Planicy

Kolejny wielki nieobecny Severin Freund melduje się z treningów w Planicy. Skoczek wybrał się tam z drugą gwiazdą niemieckich skoków, Richardem Freitagiem. Obaj poszukują formy, a my czekamy na ich comeback w Pucharze Świata.

 

Thomas Hofer żegna się ze skokami

Kolejny skoczek po Gabrielu Karlenie, żegna się w tym sezonie ze skokami narciarskimi. Zawodnik pełnił funkcję przedskoczka podczas lotów w Kulm i udało mu się skoczyć aż 220 metrów! Świetny występ na pożegnanie.

 

Wąsek podbija Amerykę

Paweł Wąsek, jeden z naszych najbardziej utalentowanych młodych skoczków zaliczył udany występ w Pucharze Kontynentalnym w Iron Mountain. Dzięki dobrej dyspozycji, wymienia Andrzeja Stękałę i pojawi się podczas zawodów Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie.

 

Sentymentalny powrót do szkoły Kota

Puchar Kontynentalny w Iron Mountain od zawsze budzi spore zainteresowanie. Nie dość, że na trybunach jest więcej kibiców niż na niejednym Pucharze Świata w Europie, to jeszcze skoczkowie chętnie relacjonują swój pobyt za oceanem. Maciej Kot pokazał kibicom swój środek transportu na skocznię, jest klimat!

 

Zniszczołowi „pykło” 200 metrów

Aleksander Zniszczoł może być zadowolony z ubiegłego weekendu w Austrii. Skoczek w Wisły dwukrotnie punktował i pokonał odległość 200 metrów. Gratulujemy i czekamy na więcej!

 

Aalto wyrównuje swój personal best

Najlepszy fiński skoczek ostatnich lat, w tym sezonie prezentował nienajlepszą formę. Być może jest to spowodowane kontuzją, której się nabawił przed sezonem. Po świetnym występie w Kulm, wydaje się, że Fin ma już najgorszy okres za sobą. Skoczek był w sobotę szósty, co wyrównuje jego najlepszy występ w karierze. W ubiegłym sezonie był również szósty w Niznym Tagile.

 

Wakacje w środku sezonu

Austriacka skoczkini, Eva Pinkelnig postanowiła naładować baterie i wybrała się na wakacje w środku sezonu. Zawodniczka wypoczęła w Dubaju, a czy wypoczynek pomógł przekonamy się już w ten weekend. Dziewczyny poskaczą w słoweńskim Ljubnie.

 

Norwesko – japońskie spotkanie na szczycie

Do niecodziennego wydarzenia doszło po zmaganiach w austriackim Kulm. Eleganccy bracia Kobayashi spotkali się z Johanem Andre Forfangiem i Danielem Andre Tande  podczas prezentacji Formuły 1. Świetne wydarzenie, a do tego wspaniała opcja na chwilowe wyłączenie się ze skoków.

 

Kolejne wydanie „Wokół skoczni” już za tydzień!

 

Informacja: Instagram

Anna Trybuś

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz