PŚ Lahti: 62 z 15 krajów skoczków na starcie kwalifikacji [LIVE]
Lahti - Salpausselka (fot. Anna Trybuś)

PŚ Lahti: 62 z 15 krajów skoczków na starcie kwalifikacji [LIVE]

Piątkowymi kwalifikacjami i konkursem indywidualnym rozpocznie się długi weekend z Pucharem Świata w fińskim Lahti. Zawodnicy zmierzą się na dużym obiekcie Salpausselka (K-116 / HS-130). Wśród faworytów będą triumfatorzy ostatnich dwóch konkursów, Austriak Stefan Kraft i Niemiec Karl Geiger. W gronie kandydatów do czołowych lokat będą też Polacy, z Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą.

 

Program zawodów:

  • 28 lutego 2020 r. (piątek):
    • 14:00 – oficjalny trening
    • 16:00 – kwalifikacje
    • 17:30 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1)
  • 29 lutego 2020 r. (sobota):
    • 15:00 – seria próbna
    • 16:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport 1)
  • 1 marca 2020 r. (niedziela):
    • 14:00 – kwalifikacje
    • 15:30 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1)

Tekstowa relacja LIVE (FIS) jest dostępna poniżej.

 

Lista startowa piątkowych kwalifikacji:

BIB zawodnik kraj rocznik
1 Mico Ahonen FIN 2001
2 Andreas Alamommo FIN 1998
3 Eetu Nousiainen FIN 1997
4 Arttu Pohjola FIN 2001
5 Vojtech Stursa CZE 1995
6 Paweł Wąsek POL 1999
7 Mikhail Nazarov RUS 1994
8 Jarkko Maatta FIN 1994
9 Sabirzhan Muminov KAZ 1994
10 Denis Kornilov RUS 1986
11 Severin Freund GER 1988
12 Roman Sergeevich Trofimov RUS 1989
13 Andreas Schuler SUI 1995
14 Klemens Murańka POL 1994
15 Sergey Tkachenko KAZ 1999
16 Niko Kytosaho FIN 1999
17 Artti Aigro EST 1999
18 Kevin Bickner USA 1996
19 Mackenzie Boyd-Clowes CAN 1991
20 Aleksander Zniszczoł POL 1994
21 Gregor Deschwanden SUI 1991
22 Stefan Huber AUT 1994
23 Anders Haare NOR 1999
24 Naoki Nakamura JPN 1996
25 Vladimir Zografski BUL 1993
26 Anze Semenic SLO 1993
27 Jakub Wolny POL 1995
28 Simon Ammann SUI 1981
29 Keiichi Sato JPN 1997
30 Evgeniy Klimov RUS 1994
31 Cene Prevc SLO 1996
32 Ziga Jelar SLO 1997
33 Robin Pedersen NOR 1996
34 Antti Aalto FIN 1995
35 Junshiro Kobayashi JPN 1991
36 Markus Eisenbichler GER 1991
37 Jan Hoerl AUT 1998
38 Killian Peier SUI 1995
39 Roman Koudelka CZE 1989
40 Michael Hayboeck AUT 1991
41 Daiki Ito JPN 1985
42 Gregor Schlierenzauer AUT 1990
43 Pius Paschke GER 1990
44 Domen Prevc SLO 1999
45 Robert Johansson NOR 1990
46 Daniel Huber AUT 1993
47 Constantin Schmid GER 1999
48 Timi Zajc SLO 2000
49 Anze Lanisek SLO 1996
50 Yukiya Sato JPN 1995
51 Philipp Aschenwald AUT 1995
52 Johann Andre Forfang NOR 1995
53 Piotr Żyła POL 1987
54 Daniel Andre Tande NOR 1994
55 Peter Prevc SLO 1992
56 Stephan Leyhe GER 1992
57 Marius Lindvik NOR 1998
58 Kamil Stoch POL 1987
59 Ryoyu Kobayashi JPN 1996
60 Dawid Kubacki POL 1990
61 Karl Geiger GER 1993
62 Stefan Kraft AUT 1993

 

Składy kadr:

  • Austria: Stefan Huber, Jan Hoerl, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Stefan Kraft
  • Bułgaria: Vladimir Zografski
  • Czechy: Vojtech Stursa, Roman Koudelka
  • Estonia: Artti Aigro
  • Finlandia: Mico Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen, Arttu Pohjola, Jarkko Maatta, Niko Kytosaho, Antti Aalto
  • Japonia: Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Junshiro Kobayashi, Daiki Ito, Yukiya Sato, Ryoyu Kobayashi
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
  • Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko
  • Niemcy: Severin Freund, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Constantin Schmid, Stephan Leyhe, Karl Geiger
  • Norwegia: Anders Haare, Robin Pedersen, Robert Johansson, Robert Johansson, Daniel Andre Tande, Marius Lindvik
  • Polska: Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
  • Rosja: Mikhail Nazarov, Denis Kornilov, Roman Sergeevich Trofimov, Evgeniy Klimov
  • Słowenia: Anze Semenic, Cene Prevc, Ziga Jelar, Domen Prevc, Timi Zajc, Anze Lanisek, Peter Prevc
  • Stany Zjednoczone: Kevin Bickner
  • Szwajcaria: Andreas Schuler, Gregor Deschwanden, Simon Ammann, Killian Peier

 

Tekstowa relacja LIVE (FIS):

 

Informacje z naszego Twittera:

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz