Francuzi odkrywają reprezentacyjne karty. Trenera wciąż brak
Jonathan Learoyd (fot. Julia Piątkowska)

Francuzi odkrywają reprezentacyjne karty. Trenera wciąż brak

Francuski Związek Narciarski opublikował skład kadr na sezon 2020/21. Wśród nominowanych zawodników nie ma w nich większych niespodzianek. Nadal brakuje jednak nazwiska trenera męskiej drużyny. Miał być nim Heinz Kuttin, jednak Austriak w ostatniej chwili „zmienił barwy” na niemieckie.

 

IMG 8592 - Francuzi odkrywają reprezentacyjne karty. Trenera wciąż brak
Julia Clair (fot. Frederik Clasen)

Podobnie jak przed rokiem, w przypadku kadry męskiej nie zdecydowano się na utworzenie tzw. kadry A. Trzonem pozostanie kadra B, którą tworzyć będzie dwójka zawodników – Jonathan Learoyd oraz Mathis Contamine. Zarówno jeden jak i drugi w minionym sezonie pojawiali się sporadycznie w zawodach Pucharu Świata. Niestety jednak z marnym skutkiem. Żadnemu z nich nie udało się przejść kwalifikacji do choćby pojedynczego konkursu. Z kolei w skład kadry juniorów wchodzić będzie czterech skoczków – Alessandro Batby, Valentin Foubert, Enzo Milesi oraz Jack White.

Przypominamy, iż francuska federacja po zakończeniu współpracy z Nicolasem Balem rozpoczęła poszukiwania nowego szkoleniowca. Zostało osiągnięte wstępne porozumienie z Heinzem Kuttinem, jednak ten zdecydował się na pracę w Niemczech. W obecnej sytuacji Francuzi pozostają bez trenera. Cały czas trwają jednak jego poszukiwania. Jak się zakończą? Zapewne dowiemy się już niebawem. Warto przypomnieć, że jednym z „wolnych” szkoleniowców jest Słoweniec Jure Radelj, który ostatnio zrezygnował ze współpracy z Chińczykami z powodu marnych perspektyw na choćby przyzwoite sportowe rezultaty.

W przypadku kadry kobiet dokonano podziału na dwie grupy szkoleniowe – kadrę A oraz B. W skład pierwszej wchodzą Julia Clair oraz Josephine Pagnier. Z  kolei kadrę B tworzyć będą Oceane Avocat Gros i Lucile Morat. W odróżnieniu od kolegów z męskiej kadry cała czwórka w minionym sezonie regularnie punktowała w zawodach najwyższej rangi. W sztabie szkoleniowym nie zaszły żadne zmiany. Trenerem pozostał Damien Maitre, a jego asystentem Emmanuel Chedal.

 

Łukasz Serba
źródło: fis-ski.com; ffs.fi

 

Podziel się:

Dodaj komentarz