Koniec Willingen Five. Nowy turniej na Mühlenkopfschanze!
Tak zapewne wyglądałyby trybuny skoczni w Willingen, gdyby nie pandemia (fot. Konstanze Schneider)

Koniec Willingen Five. Nowy turniej na Mühlenkopfschanze!

W przyszłym sezonie turniej Willingen Five odchodzi do historii. Organizatorzy chcą dodać dodatkową szóstą serię i zwiększyć pulę nagród, która będzie wynosić 30 tysięcy euro za trzy pierwsze miejsca. Nowy turniej na Mühlenkopfschanze – Willingen Six – odbędzie się pod koniec stycznia 2021 roku. 

Turniej Willingen Five organizowany był od sezonu 2017/2018. Przez te trzy sezony skoczkowie rywalizowali ze sobą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz o premię finansową, którą otrzymywał  jedynie triumfator, który po pięciu seriach uzyskał największą sumę punktów. Główna nagroda dotychczas wynosiła 25 tysięcy euro. Pierwsza edycja turnieju należała do Kamila Stocha, w kolejnym sezonie wygrał Ryōyū Kobayashi, a ubiegłorocznym zwycięzcą był zawodnik gospodarzy, Stephan Leyhe, który również tam stanął po raz pierwszy w swojej karierze na najwyższym stopniu podium. 

Tej zimy rywalizacja na obiekcie w Willingen ulegnie zmianie. Organizatorzy chcą dodać dodatkowe kwalifikacje przed niedzielnym konkursem, które będą liczone jako szósta seria. Zwiększona zostanie także nagroda główna do 30 tysięcy euro. Jednak w tym razem będzie ona podzielona na trzy pierwsze miejsca. Zwycięzca dostanie 15 tysięcy euro, drugi zawodnik 10 tysięcy, a ostatni na skoczek na podium 5 tysięcy.

Według kalendarza ustalonego na wirtualnej konferencji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej premiera Willingen Six odbędzie się od 29 do 31 stycznia 2021 roku. Jeszcze nie wiadomo, czy turniej rozegra się tradycyjnie z publicznością. Oczywiście mamy nadzieję, że do nowego roku sytuacja wokół obecnie dominującej pandemii koronawirusa będzie zupełnie inna. W tej chwili nie można powiedzieć jak to będzie wyglądać. Być może odbędzie się bez widzów lub z bardzo ograniczoną liczbą widzów, – powiedział Jürgen Hensel, prezes SC Willingen. Sprzedaż biletów na zawody na  Mühlenkopfschanze ma odbyć się w październiku tego roku. 

 

Emilia Kryzel
źródło: informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz