Będzie transmisja z Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle! [PROGRAM ZAWODÓW]
Rozbieg skoczni w Wiśle (fot. Julia Piątkowska)

Będzie transmisja z Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle! [PROGRAM ZAWODÓW]

Po jedynych konkursach tegorocznego Letniego Grand Prix, Wisła potwierdziła chęć organizacji zawodów rangi Pucharu Kontynentalnego. Zmagania „drugiej ligi” zaplanowane na 18 i 19 września będziemy mogli obejrzeć na antenie TVP Sport.

 

Odwołane zawody Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal oraz niepewna przyszłość konkursów w Rasnovie nie zniechęciła, a po udanym przebiegu zawodów Letniej Grand Prix, wręcz zmobilizowała komitet organizacyjny wiślańskich zawodów. Po konsultacji z dyrektorem Pucharu Świata i koordynatorem PK postanowiono, że skocznia narciarska im. Adama Małysza (HS-134) już po raz dziewiąty będzie gościła letnie zmagania „drugoligowców”.

Zawody pierwotnie zaplanowane na 12-13 września odbędą się jednak tydzień później. Na piątek zaplanowano dwie serie treningowe oraz serię próbną poprzedzającą konkurs, który rozpocznie się o godzinie 14:00. W sobotę seria próbna zostanie rozegrana o godzinie 10:00, a zawody rozpoczną się godzinę później. Obydwa konkursy indywidualne transmitować będzie TVP Sport.

Przypomnijmy, że przed rokiem rywalizację na dużej skoczni w Wiśle Malince zdominował Klemens Murańka, który dwa razy stanął na najwyższym stopniu podium. W pierwszym konkursie w czołowej trójce zawodów znaleźli się również Andrzej Stękała i Philipp Raimund (Niemcy). Skład podium w drugim dniu rywalizacji uzupełnili Moritz Baer (Niemcy) oraz kolejny z naszych reprezentantów, Paweł Wąsek. 

 

Program Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

17 września 2020 r. (czwartek):

  • 18:00 – odprawa techniczna.

18 września 2020 r. (piątek):

  • 10:00 – oficjalny trening (dwie serie),
  • 13:00 – seria próbna,
  • 14:00 – konkurs indywidualny,
  • ceremonia wręczenia nagród.

19 września 2020 r. (sobota):

  • 10:00 – seria próbna,
  • 11:00 – konkurs indywidualny,
  • ceremonia wręczenia nagród.

 

Weronika Brodowska,
źródło: PZN / informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz