You are currently viewing Nowy termin mistrzostw Polski w Szczyrku, Puchar Tatr odwołany!
Kompleks skoczni Skalite w Szczyrku (fot. Bartosz Leja)

Nowy termin mistrzostw Polski w Szczyrku, Puchar Tatr odwołany!

W związku z wciąż napiętą sytuacją w kraju i na świecie w związku z pandemią koronawirusa, Polski Związek Narciarski wprowadził korekty w harmonogramie imprez w sezonie letnim. Zmiany dotyczą m.in. organizacji mistrzostw Polski, a także Pucharu Tatr. Te pierwsze zostały przeniesione na inny termin, a drugie całkowicie skreślone z kalendarza.

Krajowy czempionat w Szczyrku, który pierwotnie miał zostać rozegrany w dniach 10-11 października został przesunięty o tydzień. Oznacza to, że najlepsi skoczkowie i skoczkinie z naszego kraju powalczą o medale na normalnym obiekcie Skalite (K-95 / HS-104) w terminie 17-18 października.

Chocholow skocznie fot.ArturBalaSkisprungschanzen 300x200 - Nowy termin mistrzostw Polski w Szczyrku, Puchar Tatr odwołany!
Skocznie w Chochołowie (fot. Artur Bała / Skisprungschanzen.com)

Decyzja ta została podyktowana organizacją zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w rumuńskim Rasnovie, które odbędą się w pierwotnym terminie Mistrzostw Polski. W związku z tym, niektórzy biało-czerwoni mogliby być nieobecni w Beskidach, jednak po zmianie w Szczyrku pojawi się cała krajowa czołówka.

Przypomnijmy, że aktualnym letnim mistrzem Polski w kategorii mężczyzn na skoczni normalnej jest Piotr Żyła, który przed rokiem triumfował właśnie w Szczyrku. Obok niego na podium uplasowali się Kamil Stoch oraz Stefan Hula. Wśród kobiet tytuł mistrzowski wywalczyła wówczas Kinga Rajda, a skład czołowej trójki uzupełniły Joanna Szwab i Nicole Konderla. Dodajmy, że podczas październikowego krajowego czempionatu o medale powalczą seniorzy i kobiety, ale także juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy.

Oprócz wspomnianych Mistrzostw Polski obowiązujący kalendarz przewiduje również organizację trzeciej i czwartej edycji zawodów Lotos Cup, które zaplanowano odpowiednio na 24-27 września oraz 1-4 października na kompleksie Skalite w Szczyrku. W tych zmaganiach kategorii wiekowych będzie jeszcze więcej, ponieważ na starcie pojawią się seniorzy, kobiety, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy i dzieci (starsze i młodsze).

Niestety, obecnie panująca sytuacja związana z zagrożeniem wirusem COVID-19 sprawiła, że zrezygnowano z organizacji tegorocznej edycji Pucharu Tatr. Młodzi adepci skoków mieli rywalizować na małych skoczniach w Chochołowie w dniu 17 września. Wcześniej z tego samego powodu nie udało się rozegrać planowanego na 22 sierpnia Letniego Pucharu Bieszczadów w Zagórzu.