Wokół Skoczni #67: Kontaktowy Żyła, Ammann politykiem, nagrodzony Eisenbichler

Wokół Skoczni #67: Kontaktowy Żyła, Ammann politykiem, nagrodzony Eisenbichler

Witajcie w to jesienne popołudnie w kolejnym wydaniu „Wokół skoczni”. Sprawdźmy co słychać w skokowym świecie.

 

Kantyka na ślubnym kobiercu

Trochę już tych ślubów było w tym sezonie, szczególnie w Austrii. Tym razem przyszła pora na naszego byłego reprezentanta Przemysława Kantykę. Ptaszki ćwierkają, że młoda para, Przemek i Dagmara, udała się w podróż poślubną do Grecji. Serdecznie gratulujemy!

 

Johansson spełniony w roli ojca

Jak są śluby to i trzeba wspomnieć o potomstwie. Robert Johansson wyraźnie spełnia się w roli ojca i czerpie radość z jesiennych spacerów z wózkiem.

View this post on Instagram

Første hyttetur🍁♥️

A post shared by Robert Johansson (@rbrt_johansson) on

 

Aalto na rybach

Skoczkowie w Finlandii nie wystąpili w sezonie letnim w żadnych międzynarodowych zawodach. Mają więc sporo wolnego czasu, który najlepszy z nich, Antti Aalto postanowił wykorzystać na łowienie ryb.

 

Wellinger na łonie natury

Podobnie jak Aalto, również Niemiec Andreas Wellinger postanowił spędzić czas wolny na łonie natury. Okoliczności przyrody bardzo przyjemne.

 

Mackenzie Boyd-Clowes golfistą?

Nie wiemy co prawda jak Kanadyjczykowi poszło w golfa z byłym słoweńskim skoczkiem Jure Radeljem, ale jeśli skoki i Twitter nie wypalą… to zawsze pozostaje jakaś opcja. 

View this post on Instagram

Nice golf 🏌️ game with Mackenzie Boyd-Clowes

A post shared by Jure Radelj (@jureradelj) on

 

Szwajcarzy na raftingu

Wszyscy skoczkowie próbują sobie jakoś urozmaicić swoje treningi i codzienną rutynę. Zawodnicy ze Szwajcarii zdecydowali się na rafting.

 

Ammann politykiem?

Skoro już jesteśmy przy Szwajcarach, to co prawda po raftingu przenieśli się do Oberstdorfu na obóz treningowy, ale doszły nas słuchy, że medalista olimpijski zainteresował się również polityką. Skoczek wystartował w wyborach do rady szwajcarskiej gminy Wildhaus-Alt Sankt Johann w kantonie Sankt Gallen. Przed zawodnikiem druga tura. Głosowalibyście?

 

Krzak muzykiem?

Inną profesją zainteresował się też nasz młody, utalentowany skoczek Jarosław Krzak. Zawodnik, który zapunktował niedawno w Wiśle podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego pochwalił się swoim talentem muzycznym. 

 

Kontaktowy Żyła

Sprawdzamy też co słychać u naszych najlepszych reprezentantów…no i potwierdzamy, Piotr Żyła ma zdecydowanie kontakt z bazą 😉 

 

Eisenbichler nagrodzony

Jeden z lepszych niemieckich skoczków ostatnich sezonów odebrał ostatnio specjalną nagrodę za zasługi. Nagroda ma związek z używaniem dialektu, w przypadku Markusa, dialektu bawarskiego. Skoczek jest bardzo związany ze swoim regionem, a nagrodę w konkursie porównuje nawet do zwycięstwa w Pucharze Świata. 

 

zebrała Anna Trybuś,
źródło: Instagram

 

Podziel się:

Dodaj komentarz