Mistrzostwa Rosji: Hazetdinov zdominował treningi na dużej skoczni w Krasnej Polanie
Ilmir Hazetdinov (fot. Julia Piątkowska)

Mistrzostwa Rosji: Hazetdinov zdominował treningi na dużej skoczni w Krasnej Polanie

Rosyjscy skoczkowie po rywalizacji na normalnym obiekcie olimpijskim (HS-106) w Krasnej Polanie, przenieśli się teraz na dużą skocznię HS-140 (K-125). Dzisiejszego przedpołudnia reprezentanci Sbornej przetestowali swoje umiejętności w oficjalnych treningach.

 

W pierwszej piątkowej rundzie treningowej na czele stawki uplasował się 28-letni Ilmir Hazetdinov, który lądował na 127. metrze. Na drugiej pozycji znalazł się mistrz kraju z normalnego obiektu, Aleksandr Bazhenov (124,5 m), a czołową trójkę uzupełnił Aleksandr Loginov (124,0 m). W najlepszej szóstce stawki zameldowali się ponadto: Vladislav Mustafin (120,0 m), Emil Kalimullin (118,5 m) oraz Mikhail Purtov (118,0 m).

W drugiej serii treningowej ponownie najlepszy okazał się Hazetdinov, który tym razem poszybował 129,5 metra, a drugi znowu był Bazhenov, który tym razem uzyskał 126 metrów. Na trzeciej pozycji uplasował się tym razem Nikita Loboda, który skoczył 125,5 metra. Tuż za czołową trójką wylądował sensacyjny wicemistrz Rosji z wczoraj, Vladislav Mustafin (123,0 m), a piątą lokatę podzieliło trzech skoczków, którzy dolecieli do granicy 120. metra – Mikhail Purtov, Vitaliy Ivanov oraz Daniil Shchegolev.

Trzecia runda treningowa również padła łupem najstarszego w 38 osobowej stawce Ilmira Hazetdinova, który skoczył 129 metrów. Drugie miejsce zajął Mikhail Purtov (124,0 m), a na trzeciej pozycji znaleźli się wspólnie Oleg Pavlenko (121,0 m) i Aleksandr Loginov (121,0 m). Piąty był Emil Kalimullin (120,0 m), a szósta lokata przypadła aż czterem zawodnikom, którzy lądowali na 118. metrze. W tym gronie znaleźli się Maksim Duka, Dmitriy Chodikin, Maksim Alchikov oraz Aleksandr Marchukov.

Jutro w Krasnej Polanie odbędzie się konkurs indywidualny mężczyzn, który wyłoni medalistów mistrzostw Rosji na igelicie. Na niedzielę jest z kolei zaplanowany konkurs drużynowy panów. Przypomnijmy, że w rywalizacji nie biorą udziału najmocniejsi reprezentanci Sbornej, na czele z Evgeniyem Klimovem, Romanem Trofimovem, Dmitriyem Vassilievem i Denisem Kornilovem. Sztab szkoleniowy rosyjskiej kadry narodowej zdecydował o wycofaniu ich ze zmagań, w obawie przez zarażeniami koronawirusem przed zbliżającym się sezonem zimowym.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz