Tydzień lotów narciarskich w Vikersund w 2022 roku?
Vikersundbakken (fot. Łukasz Szymura)

Tydzień lotów narciarskich w Vikersund w 2022 roku?

W 2022 roku norweskie Vikersund będzie gospodarzem mistrzostw świata w lotach. Norwegowie, chcąc skorzystać z faktu, że organizują również turniej RAW AIR chcą zafundować skoczkom i fanom ponad 200 metrowych odległości kumulację sportowych wrażeń.

 

Według aktualnej wersji kalendarza FIS na sezon 2021/2022, na mamucim obiekcie Vikersundbakken (K-200 / HS-240) w dniach 10-13 marca 2022 roku odbędą się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Wcześniej, bo w dniach 7-8 marca norwescy działacze chcą gościć najlepszych skoczków świata w ramach turnieju RAW Air rozgrywanego równolegle z Pucharem Świata.

Norwegowie chcą zatem skorzystać z faktu, że narciarska elita będzie już mieć za sobą skoki na obiekcie mamucim. Bezpośrednio po zakończeniu pucharowego sezonu, skoczkowie przystąpiliby zatem rywalizacji w mistrzostwach świata. Dodajmy, że po czempionacie zawodnicy powróciliby jeszcze do rywalizacji w Pucharze Świata podczas konkursów w amerykańskim Iron Mountain (19-20 marca) oraz słoweńskiej Planicy (26-28 marca).

Pomysł ten wstępnie poparli włodarze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Zadowolenia nie kryje również Per Bergerud, jeden z włodarzy mamuciej Vikersundbakken: – Takie rozwiązanie przysporzy dużo zalet nam, organizatorom, jak i skoczkom, którzy nie będą musieli odbywać dodatkowych podróży – powiedział działacz w rozmowie z portalem Nordrenett.no.  

Czy norweskie rozwiązanie wejdzie w życie przekonamy się w przyszłym roku. Dodajmy, że już w tym roku skoczków czekają MŚ w lotach w słoweńskiej Planicy, które odbędą się w dniach 11-13 grudnia.

 

Łukasz Serba,
źródło: nordrenett.no

 

Podziel się:

Dodaj komentarz