Zawody Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen bez kibiców!
Skocznie w Garmisch-Partenkirchen (fot. Anna Trybuś)

Zawody Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen bez kibiców!

Realizuje się niestety czarny scenariusz pod względem obecności kibiców na konkursach Pucharu Świata. Dzisiaj o pustych trybunach poinformował komitet organizacyjny noworocznych zawodów Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Włodarze nie chcą ryzykować zwiększonej liczby zarażeń wirusem SARS-CoV-2.

 

Już wcześniej takie same decyzje podjęli organizatorzy pucharowych zmagań w fińskiej Ruce oraz szwajcarskim Engelbergu. Dzisiaj ostateczne postanowienie w kwestii pustych trybun podjęli działacze z Garmisch-Partenkirchen. Tym samym wielkie sportowe święto na Grosse-Olympiaschanze (K-125 / HS-142) odbędzie się bez udziału publiczności i przywitanie nowego 2021 roku będzie wyjątkowo… ciche. A trybuny na olimpijskim obiekcie są wyjątkowo pojemne – mogą każdego dnia rywalizacji pomieścić nawet ponad 20 tysięcy widzów.

O decyzji komitetu organizacyjnego w Ga-Pa poinformował dziennik Münchner Merkur, którego przedstawiciele rozmawiali z prezesem klubu narciarskiego SC Partenkirchen. Mimo sporych strat finansowych związanych z brakiem publiczności i wpływu ze sprzedaży biletów, działacze chcą minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w i tak trudnych, pandemicznych realiach.

Przypomnijmy, że wcześniej decyzję o zmniejszeniu liczby dostępnych biletów zdecydowali organizatorzy turniejowych (i pucharowych) zmagań w niemieckim Oberstdorfie, gdzie skoczkowie zagoszczą w dniach 28-29 grudnia. Później odbędą się wspomniane zmagania w Garmisch-Partenkirchen (31 grudnia – 1 stycznia), a następnie 69. Turniej Czterech Skoczni przeniesie się do Austrii, a konkretnie do Innsbrucka (2-3 stycznia) i Bischofshofen (5-6 stycznia). Austriacy nie podjęli jeszcze wiążących decyzji w kwestii obecności kibiców na trybunach.

 

Bartosz Leja,
źródło: merkur.de

 

Podziel się:

Dodaj komentarz