You are currently viewing Lara Malsiner i Samuel Costa mistrzami Włoch
Lara Malsiner (fot. FISI)

Lara Malsiner i Samuel Costa mistrzami Włoch

Na obiekcie normalnym kompleksu Trampolino Dal Ben (K-95 / HS-104) w Predazzo, po złoto w dzisiejszych mistrzostwach Włoch sięgnęła najwyżej klasyfikowana włoszka w Pucharze Świata,  Lara Malsiner oraz kombinator norweski Samuel Costa. Pomimo najdłuższego skoku zawodów tytułu mistrza nie uzyskał Giovanni Bresadola, który zaliczył upadek podczas lądowania.

Siostry Malsiner zdominowały konkurs kobiet

W konkursie kobiet tytuł mistrzyni Włoch zdobyła 20-letnia Lara Malsiner, która oddała skoki na odległości 102 i 100 metrów, co dało jej łączną notę 238 punktów. Tuż za nią, ze stratą 27,5 punktów, uplasowała się najmłodsza z sióstr Malsiner, Jessica (93,0 / 92,0 m). Na ostatnim stopniu podium znalazła się Veronica Gianmoena, która dzisiaj obchodziła swoje 25. urodziny. Skoczkini, która niedawno zdecydowała się na trenowanie kombinacji norweskiej skoczyła na odległość 90,5 oraz 87,5 metrów.

Czwarta lokata należała do najstarszej siostry Malsiner, Manueli (90,0 / 86,5 m). Za nią, na piątym miejscu znalazła się Annika Sieff (85,5 / 81,5 m). Czołową szóstkę uzupełniła czternastolatka Camilla Henni Comazzi (83,0 / 76,0 m).

Dwuboista ze złotem wśród skoczków, uraz Insama

MistrzostwaWloch2020 fot.FISI  300x201 - Lara Malsiner i Samuel Costa mistrzami Włoch
Czołówka konkursu mężczyzn (fot. FISI)

W krajowym czempionacie mężczyzn główną rolę odegrał wiatr, ponieważ startujący mieli możliwość oddać tylko po jednym skoku. Na pierwszym miejscu stanął 27-letni Samuel Costa, dla którego koronną dyscypliną jest kombinacja norweska. Dwuboista wykonał skok na odległość 94,5 metrów i otrzymał notę 113,5 punktu. Drugie miejsce zajął niespełna 19-letni Francesco Cecon, który wylądował na 95 .metrze, jednak stracił do lidera pół punktu. Podium ze stratą jednego punktu uzupełnił kolejny kombinator norweski Giulio Bezzi, który skoczył na odległość 95. metrów, jednak uzyskał słabsze noty za lądowanie.

Tuż za podium uplasował się Aaron Kostner (92,5 m). Na piątym miejscu znalazł się Daniel Moroder (93,0 m), szósty był Iacopo Bortolas (93.0 m.). Tytułu mistrza Włoch nie obronił 19-letni Giovanni Bresadola, który po skoku na odległość 97 metrów zaliczył upadek podczas lądowania i ostatecznie zajął dopiero dziewiątą lokatę. Warto wspomnieć, że w zawodach nie brał udziału Alex Insam, który w ostatnich dniach narzekał na bóle mięśniowe. Szczęśliwie jednak uraz utalentowanego reprezentanta Italii nie jest poważny i jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego powinien on powrócić na skocznię.