Finowie rezygnują ze startu w Wiśle
Antti Aalto (fot. Julia Piątkowska)

Finowie rezygnują ze startu w Wiśle

Inauguracja zawodów z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej rozpoczęcia rywalizacji, tym więcej nacji ujawnia składy, w których wystąpi podczas zawodów w Wiśle.

 

Na ten moment, oprócz kadry reprezentacji Polski, znamy także pełną listę zawodników między innymi ze Szwajcarii i Słowenii. Swój występ na Malince potwierdzili także Czesi, Japończycy i Kanadyjczycy. Zawiedzeni natomiast mogą być kibice fińskich skoczków, których w Wiśle nie zobaczymy.

Drużyna za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze poinformowała dziś bowiem swoich fanów, że nie pojawi się w najbliższy weekend w Wiśle. Swoją decyzję motywuje kwestiami bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa.

– Nasza kadra składa się z młodych zawodników, ale głównymi celami na ten sezon są domowe konkursy w Ruce i Lahti, a także Mistrzostwa Świata w Planicy i Oberstdorfie – mówi trener reprezentacji Finlandii Janne Väätäinen. Dodaje również, że rezygnacja z przyjazdu do Polski jest racjonalna i została skonsultowana z kadrowym lekarzem. Fińscy zawodnicy dołączą więc do rywalizacji 27 listopada, kiedy to planowane są kwalifikacje do konkursu w Ruce.

Przypomnijmy, że niedawno Finowie poinformowali o tym, że wirusem SARS-CoV-2 zaraził się jeden z ich reprezentantów, Niko Kytösaho. Wiemy jednak, że 20-latek przechodzi infekcję łagodnie i już niebawem po uzyskaniu negatywnego wyniku ponownego testu powinien powrócić do treningów.

Mimo że rywalizacja w Pucharze Świata rozpoczyna się za niespełna tydzień wciąż czekamy na zgłoszenia zawodników z kilku czołowych nacji. Nie znamy bowiem jeszcze składów w jakich wystąpią Niemcy i Norwegowie.

 

Zofia Sosnowska,
źródło: yle.fi

 

Podziel się:

Dodaj komentarz