Inauguracja Pucharu Świata kobiet jednak w tym roku! Panie poskaczą w Ramsau
Skocznia w Ramsau (fot. Dachstein Facebook-ramsau.com)

Inauguracja Pucharu Świata kobiet jednak w tym roku! Panie poskaczą w Ramsau

A jednak skoczkinie rywalizujące w Pucharze Świata nie będą musiały czekać aż do końca stycznia, aby zainaugurować zimowy sezon! Na organizację pierwszych tej zimy zawodów żeńskiej elity zdecydowało się austriackie Ramsau.

 

Po odwołaniu konkursów kobiet w Lillehammer (zostały przeniesione na nieokreślony bliżej termin), które miały się odbyć w dniach … grudnia, a także całkowitym anulowaniu zmagań w japońskim Zao i Sapporo, wydawało się, że panie rozpoczną zimowy Puchar Świata dopiero w dniach 22-24 stycznia w słoweńskim Ljubnie. Powodem takich decyzji była oczywiście pogarszająca się w Europie i Azji sytuacja pandemiczna. To dla wielu zawodniczek oznaczało połowę sezonu spędzoną albo na krajowej rywalizacji, albo jedynie na treningach we własnym kraju.

Dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że austriackie Ramsau do zawodów w kombinacji norweskiej w dniach 18-20 grudnia dołączyło też jeden konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich, który odbędzie się 18 grudnia. Areną zmagań będzie normalny obiekt HS-98 (K-90).

W interesie sportu Austriacki Związek Narciarski zdecydował się rozegrać dwa dodatkowe konkursy kobiet. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności wobec naszych sportowców i chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby w tym trudnym czasie zapewnić każdemu udany sezon Pucharu Świata. Ta decyzja do również ważny sygnał, który wysyłamy do następnych pokoleń – powiedział prezydent ÖSV, Peter Schröcksnadel. Dodajmy, że poza inauguracyjnym konkursem skoczkiń, w austriackiej Styrii odbędzie się wówczas pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata kobiet w kombinacji norweskiej.

Przypomnijmy jednocześnie, że kilka tygodni temu upadł pomysł zorganizowania inauguracji PŚ pań w skokach narciarskich w fińskiej Ruce na dużym obiekcie Rukatunturi (HS-142).

Aktualny kalendarz Pucharu Świata kobiet 2020/2021 >>>

 

Bartosz Leja,
źródło: informacja własna / FIS

 

Podziel się:

Dodaj komentarz