Karl Geiger zakażony koronawirusem. „To dla mnie zaskakujące, nie mam objawów”
Karl Geiger (fot. BoBo / OC Planica)

Karl Geiger zakażony koronawirusem. „To dla mnie zaskakujące, nie mam objawów”

Mistrz świata w lotach narciarskich z Planicy i świeżo upieczony tata, czyli Niemiec Karl Geiger został zakażony koronawirusem! 27-letni skoczek z Oberstdorfu został poddany rutynowemu testowi, którym poddawani są regularnie niemieccy skoczkowie. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku Niemiec został objęty kwarantanną i nie wystartuje w Pucharze Świata w Engelbergu.

 

Życie przynosi nam różne scenariusze, czasami niestety również te niezbyt dobre. W rutynowym teście na koronawirusa otrzymałem dodatni wynik” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych tegoroczny mistrz świata w lotach narciarskich, Kar Geiger. Oznacza to dla Niemca obowiązkową izolację i opuszczenie kolejnych zawodów Pucharu Świata mających się odbyć w Engelbergu.

 

Wymarzony weekend

Mistrzostwa w Planicy (HS-240), które odbyły się w ubiegły weekend, z pewnością zostaną w pamięci Karla Geigera na bardzo długo. Podczas konkursu indywidualnego, swoimi lotami we wszystkich czterech seriach (241, 223,5, 240,5 oraz 231,5 metra) udało mu się sięgnąć po złoty medal mistrzostw świata, pokonując Halvora Egnera Graneruda o zaledwie pół punktu! Kolejnego dnia wraz ze swoimi kolegami z drużyny (Constantin Schmid, Pius Paschke, Markus Eisenbichler) uplasował się na drugim stopniu podium, zdobywając srebrny medal mistrzostw świata w lotach drużynowych.

Kolejnego powodu do wielkiej radości niemiecki skoczek doczekał się w poniedziałek tuż po wyśmienitym weekendzie na słoweńskiej Letalnicy, kiedy na świat przyszło jego pierwsze dziecko – córeczka Luisa. „Dziękuję, że poczekałyście na mnie. Jestem z Was niezmiernie dumny” – podzielił się radosną informacją z kibicami kierując te słowa do żony i córki.

 

Pozytywny wynik na COVID-19 zaskoczeniem dla mistrza

W czwartek pojawił się komunikat prasowy wydany przez Niemiecki Związek Narciarski (DSV), który informuje o zakażeniu koronawirusem przez Karla Geigera. W rutynowych testach przeprowadzanych przez niemiecki związek, mistrz świata z Planicy otrzymał pozytywny rezultat, co zmusiło go do poddania się izolacji domowej oraz wykluczyło z udziału w następnych zawodach PŚ na Gross-Titlis-Schanze (HS-140).

Niestety musimy obejść się w Engelbergu bez naszego nowego mistrza świata w lotach. Karl uzyskał pozytywny wynik w jednym z naszych rutynowych testów kontrolnych na koronawirusa. Pozostali zawodnicy uzyskali negatywne wyniki i wyruszają w drogę do Szwajcarii. Puchar Świata w Engelbergu to dla nas próba generalna przed turniejem – informuje trener niemieckiej kadry, Stefan Horngacher.

27-latek z Oberstdorfu jest zaskoczony pozytywnym wynikiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dobre samopoczucie. – Jest to dla mnie zaskakujące, ponieważ nie mam żadnych objawów i podejmowałem niezbędne środki ostrożności. Jestem teraz w izolacji domowej i będę regularnie przechodził kolejne testy. Wykorzystam ten czas jak najlepiej potrafię – komentuje Geiger. Na razie nie wiadomo, czy start znakomitego zawodnika w Turnieju Czterech Skoczni jest zagrożony.

Na zawody w Engelbergu, które rozpoczną się piątkowymi kwalifikacjami, Horngacher wytypował: Markusa Eisenbichlera, Severina Freunda, Martina Hamanna, Piusa Paschke, Constantina Schmida oraz Davida Siegela powracającego do Pucharu Świata po długiej przerwie. – Dla Davida to kolejny ważny krok na drodze do powrotu do Pucharu Świata po kontuzji. Damy mu potrzebny czas na odzyskanie formy na najwyższym poziomie – dodaje Horngacher.

 

Skład reprezentacji Niemiec na PŚ w Engelbergu:

  • Markus Eisenbichler (2. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Pius Paschke (9. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Constantin Schmid (16. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Martin Hamann (17. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • Severin Freund (20. miejsce w PŚ 2020/2021),
  • David Siegel,
  • Andreas Wellinger.

 

Anna Trybuś, Karolina Lisiewicz
źródło: Sport1.de / DSV / Instagram

 

Podziel się:

Dodaj komentarz