Mistrzostwa Świata OBERSTDORF 2021 – zapowiedź zawodów (program, składy kadr)
Skocznie w Oberstdorfie (fot. Frederik Clasen)

Mistrzostwa Świata OBERSTDORF 2021 – zapowiedź zawodów (program, składy kadr)

Mistrzostwa Świata OBERSTDORF 2021 – program i składy kadr.

 

Program zawodów:

  • 23 lutego 2021 r. (wtorek):
    • 15:30 – oficjalny trening kobiet, HS-106.
  • 24 lutego 2021 r. (środa):
    • 14:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-106,
    • 16:45 – oficjalny trening kobiet, HS-106,
    • 18:00 – kwalifikacje kobiet, HS-106.
  • 25 lutego 2021 r. (czwartek):
    • 15:45 – seria próbna kobiet, HS-106,
    • 17:00 – konkurs indywidualny kobiet, HS-106,
    • 19:15 – oficjalny trening mężczyzn, HS-106.
  • 26 lutego 2021 r. (piątek):
    • 16:00 – seria próbna przed konkursem drużynowym kobiet, HS-106,
    • 17:15 – konkurs drużynowy kobiet, HS-106,
    • 19:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-106,
    • 20:30 – kwalifikacje mężczyzn, HS-106.
  • 27 lutego 2021 r. (sobota):
    • 15:15 – seria próbna mężczyzn, HS-106,
    • 16:30 – konkurs indywidualny mężczyzn, HS-106.
  • 28 lutego 2021 r. (niedziela):
    • 15:30 – seria próbna przed konkursem drużyn mieszanych, HS-106,
    • 17:00 – konkurs drużyn mieszanych, HS-106.
  • 1 marca 2021 r. (poniedziałek):
    • 17:00 – oficjalny trening kobiet, HS-137.
  • 2 marca 2021 r. (wtorek):
    • 16:30 – oficjalny trening kobiet, HS-137,
    • 18:00 – kwalifikacje kobiet, HS-137.
  • 3 marca 2021 r. (środa):
    • 16:00 – seria próbna kobiet, HS-137,
    • 17:15 – konkurs indywidualny kobiet, HS-137,
    • 19:15 – oficjalny trening mężczyzn, HS-137.
  • 4 marca 2021 r. (czwartek):
    • 16:00 – oficjalny trening mężczyzn, HS-137,
    • 17:30 – kwalifikacje mężczyzn, HS-137.
  • 5 marca 2021 r. (piątek):
    • 15:45 – seria próbna mężczyzn, HS-137,
    • 17:00 – konkurs indywidualny mężczyzn, HS-137.
  • 6 marca 2021 r. (sobota):
    • 15:45 – seria próbna przed konkursem drużynowym mężczyzn, HS-137,
    • 17:00 – konkurs drużynowy mężczyzn, HS-137.

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.

 

Składy kadr mężczyzn:

  • Austria: Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft.
  • Bułgaria: Vladimir Zografski.
  • Czechy: Cestmir Kozisek, Viktor Polasek, Filip Sakala, Vojtech Stursa.
  • Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev.
  • Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytosaho, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen.
  • Japonia: Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup.
  • Kazachstan: Nikita Devyatkin, Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko, Nurshat Tursunzhanov, Danil Vassilyev.
  • Niemcy: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid.
  • Norwegia: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande.
  • Polska: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła.
  • Reprezentacja Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej: Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Ilya Mankov, Mikhail Nazarov, Mikhail Purtov, Danil Sadreev.
  • Rumunia: Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean, Nicolae Sorin Mitrofan, Mihnea Alexandru Spulber.
  • Stany Zjednoczone: Erik Belshaw, Decker Dean, Patrick Gasienica, Casey Larson, Andrew Urlaub.
  • Słowenia: Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Cene Prevc, Domen Prevc, Peter Prevc.
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Dominik Peter.
  • Ukraina: Vitaliy Kalinichenko, Anton Korchuk, Yevhen Marusiak, Andrii Vaskul.
  • Włochy: Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Alex Insam, Daniel Moroder.

 

Składy kadr kobiet:

  • Austria: Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Eva Pinkelnig, Sophie Sorschag.
  • Czechy: Karolina Indrackova, Veronika Jencova, Stepanka Ptackova, Klara Ulrichova.
  • Finlandia: Susanna Forsstroem, Julia Kykkaenen, Jenny Rautionaho, Julia Tervahartiala.
  • Francja: Julia Clair, Josephine Pagnier.
  • Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Nozomi Maruyama, Yuka Seto, Sara Takanashi.
  • Kanada:  Natasha Bodnarchuk, Natalie Eilers, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer, Abigail Strate.
  • Kazachstan: Dayana Pekha.
  • Niemcy: Katharina Althaus, Luisa Goerlich, Anna Rupprecht, Juliane Seyfarth, Carina Vogt.
  • Norwegia: Frida Berger, Thea Minyan Bjoerseth, Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem.
  • Polska: Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Kinga Rajda, Joanna Szwab, Anna Twardosz.
  • Reprezentacja Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej: Irina Avvakumova, Aleksandra Barantceva, Irma Makhinia, Kristina Prokopieva, Anna Shpyneva, Sofia Tikhonova.
  • Rumunia: Delia Anamaria Folea, Daniela Haralambie, Alessia Mitu-Cosca, Andreea Diana Trambitas.
  • Słowenia: Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Ema Klinec, Nika Kriznar, Spela Rogelj.
  • Stany Zjednoczone: Annika Belshaw, Anna Hoffmann, Paige Jones, Logan Sankey.
  • Szwecja: Astrid Norstedt, Frida Westman.
  • Ukraina: Tetiana Pylypchuk.
  • Węgry: Virag Voros.
  • Włochy: Jessica Malsiner, Lara Malsiner.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz