Andrzej Stękała: „Kibice to bardzo ważny element każdego sportu”
Andrzej Stękała (fot. Julia Piątkowska)

Andrzej Stękała: „Kibice to bardzo ważny element każdego sportu”

Andrzej Stękała okazał się najlepszym z Polaków w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Skoczek osiągnął 130 metrów i zajął trzecie miejsce.

 

„Bałem się, że będę miał problem z odpychaniem się od belki, ale nastawiłem się, żeby o tym nie myśleć. To trochę przykre, że skaczę u siebie i nie ma kibiców, ale nic na to nie poradzę. Kibice to bardzo ważny element każdego sportu.” – komentuje piątkowe kwalifikacje nasz reprezentant.

„Zabrakło mi dzisiaj metrów, przecież tu można skakać i po 150 metrów” – żartował 25 – latek, któremu dopisywał dzisiaj humor pod Wielką Krokwią. „Jutro będę się starać robić swoje i na pewno dam z siebie wszystko, ale nie jestem jasnowidzem i nie wiem co będzie.”

„Na jutro nie stawiam sobie żadnego minimum, mnie satysfakcjonują dobre skoki. Zakopane jest idealnym miejscem, żeby wskoczyć na podium, ale nie ma sensu się napalać. Mam nadzieję, że jeszcze kilka lat poskaczę i będę mieć dużo okazji ku temu. Cieszę się skokami na ile mogę i chcę skakać jak najdalej.” – kończy trzeci zawodnik dzisiejszych kwalifikacji. 

Andrzeja Stękałę zobaczymy jutro w konkursie drużynowym. Początek zawodów o godzinie 16.15

 

Korespondencja z Zakopanego: Bartosz Leja

Podziel się:

Dodaj komentarz