Doleżal podał polską czwórkę na konkurs drużynowy w Zakopanem
Polscy skoczkowie - Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Kamil Stoch (fot. BoBo)

Doleżal podał polską czwórkę na konkurs drużynowy w Zakopanem

Tuż po kwalifikacjach na Wielkiej Krokwi, trener Michal Doleżal wybrał czterech polskich zawodników, którzy wezmą udział w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem. Nie jest zaskoczeniem, że to ta sama czwórka, która podczas mistrzostw świata w Planicy sięgnęła po brązowy medal.

 

W rywalizacji na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza weźmie udział dziewięć drużyn, wśród których będą oczywiście także Polacy. Sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych postawił na sprawdzoną czwórkę, która w ostatnich tygodniach prezentowała się najlepiej. Są to jednocześnie zawodnicy, którzy w polskim gronie zajmują najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Starty naszej reprezentacji rozpocznie Piotr Żyła, dla którego będzie to niestety jedyny konkursowy start w Zakopanem. Przez dyskwalifikację za nieprawidłowe wymiary kombinezonu w kwalifikacjach, 33-latek nie wystartuje w niedzielnych zawodach indywidualnych. Jako drugi na belce Wielkiej Krokwi pojawi się Kamil Stoch, który podczas dzisiejszych serii treningowych i kwalifikacji nie zachwycał. Prawdziwa moc ma jednak przyjść na konkursy. Jako trzeci zaprezentuje się trzeci zawodnik piątkowych kwalifikacji, Andrzej Stękała, który był dziś najmocniejszym z polskich skoczków. Biało-Czerwoną czwórkę zamknie w roli nieformalnego lidera Dawid Kubacki.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN

 

Podziel się:

Dodaj komentarz