PK Innsbruck: Aleksander Zniszczoł zwycięzcą pierwszego konkursu
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

PK Innsbruck: Aleksander Zniszczoł zwycięzcą pierwszego konkursu

Aleksander Zniszczoł po dwóch bardzo dobrych skokach uplasował się na najwyższym stopniu podium pierwszego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. Obok niego na podium stanął Norweg Anders Haare oraz lider po pierwszej serii, Austriak Niklas Bachlinger. 

Dzisiejsze warunki panujące na Bergisel (HS128)  nie były łaskawe dla skoczków. Najlepiej z wiatrem poradził sobie reprezentant biało-czerwonych Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii tracił 1,7 punktów do Bachlingera i zajmował 2 lokatę po skoku na 128 metr. Mimo wiatru w plecy (0,33 m/s) Polak w serii finałowej poszybował na 127 metr, co wystarczyło aby zwyciężyć w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Innsbrucku. 

 Na drugi stopień podium zdołał wskoczyć szósty po pierwszej serii Anders Haare, który do lidera tracił aż 11 punktów. Norweg pierwszy skok oddał na 126,5 metra , jednak w drugiej serii nieco krótszy skok dał mu awans na drugą pozycję. 

 Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy w pierwszej serii Niklas Bachlinger, który trafił na podobne warunki do Polaka jednak nie poradził sobie z nimi tak dobrze. Reprezentant gospodarzy skoczył na 125 metr i stracił prowadzenie. 

Tuż za zwycięską trójką uplasował się kolejny Austriak Markus Schiffner ( 122 m. /121,5 m). Piąte miejsce zajął Słoweniec Lovro Kos ( 127,5 m./ 113 m.). Do szóstki z 13. pozycji awansował kolejny z biało-czerwonych Maciej Kot ( 124,5 m. / 123,5 m.) 

Ostatni z Polaków, którzy awansowali do serii finałowej, Tomasz Pilch  w drugiej serii oddał skok na 119 metrów i spadł o trzy pozycje zajmując w konkursie 15 miejsce. 

Najstarszy ze stawki, Simon Ammann, po pierwszej serii znalazł się na trzecim miejscu, po dalekim skoku na 131 m. Szwajcar trafił na mocny wiatr w plecy (0,57 m/s) i wylądował na 116 metrze ostatecznie zajmując 11 miejsce. 

Liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pozostaje Austriak Stefan Rainer. 

Pełne wyniki konkursu znajdziecie TUTAJ

Informacja własna

Emilia Kryzel

Podziel się:

Dodaj komentarz