You are currently viewing Pś Zakopane: Polacy na prowadzeniu po pierwszej serii!

Pś Zakopane: Polacy na prowadzeniu po pierwszej serii!

Polacy prowadzą po pierwszej serii konkursu drużynowego w Zakopanem. Nad drugą Austrią biało-czerwoni mają aż 21,8 punktów przewagi.

 

W pierwszej grupie zawodników znakomitym skokiem na odległość 140,5 metra popisał się Michael Hayböck, dzięki któremu reprezentacja Austrii wysunęła się na prowadzenie w konkursie drużynowym. Za zawodnikami Andreasa Widhölza po skoku Piotra Żyły (136m)  znajdowali się Biało-Czerwoni. Mocny cios wyprowadził również Ryoyu Kobayashi (132,5m), dzięki któremu Japonia znajdowała się na wysokim trzecim miejscu. Po dalekim skoku Anttiego Aalto (129,5 m) Finlandia plasowała się na znakomitym 6. miejscu.

Druga grupa skoczków to popis Kamila Stocha (131m), który w świetnym stylu wysunął Biało-Czerwonych na prowadzenie. Z dobrej strony zaprezentował się również Austriak Jan Hoerl (121,5m) i Japończyk Junshiro Kobayashi (124m). Słaby skok lidera Pucharu Świata, Halvora Egnera Graneruda (116,5m) nie pozwolił Norwegom na wyprzedzenie 6. po drugiej grupie Finów.

Trzecia grupa należała do Andrzeja Stękały, który poszybował aż na 137. metr i powiększył przewagę nad drugą Japonią do 29,1 punktu. Keiichi Sato po dobrej (131,5 metrowej próbie, wysunął Japonię na wysokie drugie miejsce. Po gorszej próbie Phillipa Aschenwalda (124m) Austria spadła na trzecią pozycję. Marius Lindvik znakomitym skokiem na odległość 137 metrów wysunął Norwegów na czwartą pozycję.

W ostatniej grupie najlepszy okazał się być lider austriackiej kadry, Daniel Huber po świetnym 135-metrowym skoku ponownie wyprowadził swoją reprezentację na drugą pozycję. Dawid Kubacki po skoku na odległość 131 metrów utrzymał prowadzenie i to właśnie Polacy wydają się być niemal pewni zwycięstwa na Wielkiej Krokwi.

Pierwsza runda zawodów drużynowych rozegrana została z 12. i 13. platformy startowej.

Po pierwszej serii konkursowej prowadzą Polacy (511,6 pkt), drudzy są Austriacy (489,8 pkt), a trzeci Norwegowie (464,9 pkt). Tuż za podium znajdują się Japończycy (461,3 pkt) i Słoweńcy(459,4 pkt) i z pewnością powalczą jeszcze o miejsce na podium zawodów drużynowych. Do drugiej serii awansowali również Niemcy, Finowie i Szwajcarzy. Z rywalizacją pożegnali się Włosi.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zawodów na czele znajduje się Daniel Huber (135 m/136,2 pkt). Drugi jest jego rodak Michael Hayböck (140,5m/134,6pkt), a trzeci Andrzej Stękała(137m/130,1pkt). Piątą notę uzyskał Kamil Stoch, szósty był Piotr Żyła, a siódmy Dawid Kubacki. 

Początek finałowej rundy zmagań drużynowych już o 17:13. Telewizyjna transmisja w TVP 1, TVP Sport i Eurosporcie 1.

 

Weronika Brodowska,
informacja własna

Dodaj komentarz