PŚ Zakopane: Hayböck wygrywa serię próbną, Austriacy najmocniejszą drużyną, Polacy drudzy!

PŚ Zakopane: Hayböck wygrywa serię próbną, Austriacy najmocniejszą drużyną, Polacy drudzy!

Austriacy byli najlepszą drużyną serii próbnej przed konkursem drużynowym w Zakopanem. 3,8 punktu za podopiecznymi Andreasa Widehölza uplasowali się biało-czerwoni. Zawodnikiem, który uzyskał najwyższą notę indywidualnie był Michael Hayböck.

 

Michael Hayböck startując z 10. belki startowej uzyskał 122,5 metra i wygrał serię próbną przed zawodami drużynowymi w Zakopanem. Drugi był jego rodak, Daniel Huber (128,5 m), a trzeci Markus Eisenbichler (130,5m). W czołowej szóstce znaleźli się również Piotr Żyła (124 m) i dwóch reprezentantów Norwegii, Robert Johansson(129,5 m) i Marius Lindvik(130 m).

Drużynowo najlepsi okazali się być reprezentanci Austrii. Drudzy Polacy stracili do nich zaledwie 3,8 punktu. Trzecie miejsce przypadło kadrowiczom Stefana Horngachera. Z niedużą stratą do Niemców na czwartym miejscu znaleźli się Norwegowie, a na piątej pozycji uplasowali się Słoweńcy.

Serię próbną rozegrano z 10. i 12. belki startowej.

Start konkursu drużynowego zaplanowany jest na godzinę 16:15. Transmisja telewizyjna w Eurosporcie 1, TVP 1 i TVP Sport.

 

Weronika Brodowska,

informacja własna

Podziel się:

Dodaj komentarz