Evgeniy Klimov odsunięty od Pucharu Świata ze względów dyscyplinarnych

Evgeniy Klimov odsunięty od Pucharu Świata ze względów dyscyplinarnych

Mimo tego, że w rosyjskiej ekipie to Evgeniy Klimov jest aktualnie zawodnikiem z największym potencjałem, w czasie tego weekendu zamiast rywalizować w Pucharze Świata w Willingen, wystartował w Pucharze Rosji. Powodem absencji lidera Sbornej w Niemczech jest konflikt z tamtejszą federacją narciarską. W wyniku tego 26-latek został tymczasowo odsunięty od kadry na zawody najwyższej rangi.

 

Pucharowa banicja Klimova

Rosyjska kadra wybrała się na zawody Pucharu Świata w Willingen bez swojego lidera, Evgeniya Klimova. Okazuje się, że zaskakująca nieobecność 27-latka na Mühlenkopfschanze jest związana z konfliktem z rosyjską federacją narciarską. Powodem zawieszenia zawodnika jest naruszenie dyscypliny sportowej i niczym nie wytłumaczona nieobecność podczas treningów kadry w Czajkowskim. W konsekwencji Rosjanin został zawieszony co najmniej do czasu Mistrzostw Świata w Oberstdorfie.

Klimov do czasu odwołania tej decyzji, będzie występował w zawodach niższej rangi, w tym w konkursach Pucharu Kontynentalnego. W czasie tego weekendu Rosjanin wziął z kolei udział w Pucharze Rosji na normalnym obiekcie w Czajkowskim.

Przypomnijmy, że Klimov był nieobecny podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w Lahti i Zakopanem. W obecnym sezonie najwyżej uplasował się na 7. miejscu podczas Pucharu Świata w Niżnym Tagile, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 33. pozycję.

 

Klimov najlepszy na krajowym podwórku

We wspomnianym Czajkowskim na normalnej skoczni Śnieżynka (HS-102) odbyły się zawody Pucharu Rosji kobiet i mężczyzn. Zwyciężył w nich wspomniany Evgeniy Klimow, który po skokach na odległość 100 i 96 metrów uzyskał ponad trzydziestopunktową przewagę nad drugim Aleksandrem Bazhenowem (92,0 / 91,5 m) i trzecim Vladislavem Mustafinem (89,0 / 93,0 m). Wśród kobiet triumfowała Mariia Iakovleva (92,5 / 86,5 m).

W Willingen pod nieobecność Klimova kadrę reprezentują Mikhail Nazarov (22. miejsce w sobotnim konkursie), Denis Kornilov (30. miejsce) i Roman Sergeevich Trofimov (46. miejsce). Skład reprezentacji Rosji na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie nie jest jeszcze znany. Rosyjski Związek Narciarski podejmie decyzję nie wcześniej niż 9 lutego.

 

Anna Fergisz,
źródło: skijumpingrus.ru

 

Podziel się:

Dodaj komentarz