You are currently viewing PK Willingen: Wohlgenannt liderem na półmetku, trzech Polaków w finale
Ulrich Wohlgenannt (fot. Julia Piątkowska)

PK Willingen: Wohlgenannt liderem na półmetku, trzech Polaków w finale

Liderem pierwszego piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Willingen jest Austriak Ulrich Wohlgenannt. W serii finałowej na Mühlenkopfschanze wystartuje trzech reprezentantów Polski, wśród których najwyżej, na dziesiątym miejscu, plasuje się Stefan Hula.

 

Na pierwszym miejscu po pierwszej serii plasuje się zwycięzca drugiego treningu, Ulrich Wohlgenannt. Austriak poszybował na odległość 144 metrów co dało mu prawie 10 punktową przewagę nad rodakiem, Marcusem Schifnerem (138,0 m). Na trzecim miejscu po skoku na 138. metr uplasował się Słoweniec Cene Prevc.

Czołową szóstkę na półmetku zmagań uzupełniają: kolejny reprezentant Austrii Peter Resinger (138,5 m) oraz dwóch Norwegów – Sondre Ringen (136,0 m), a także skaczący na pożyczonych nartach Robin Pedersen (135,0 m).

Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Stefan Hula, który po skoku na 131,5 metra uplasował się na dziesiątym miejscu. Awans do drugiej serii wywalczyła jeszcze dwójka naszych reprezentantów – 21. Paweł Wąsek (127,0 m) oraz 29. Maciej Kot (125,0 m). Pozostała dwójka znalazła się niestety poza  finałową trzydziestką. W tym gronie znalazł się najlepszy w pierwszym treningu Aleksander Zniszczoł (120,5 m / 37. miejsce), a także słabo spisujący się od pierwszego skoku w Willingen Karol Niemczyk (105,0 m / 59. miejsce).

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

Początek finałowej serii o godzinie 15:45.

 

Emilia Kryzel,
informacja własna

 

Dodaj komentarz