PK Willingen: Wohlgenannt ponownie liderem, Zniszczoł trzeci na półmetku
Aleksander Zniszczoł (fot. Julia Piątkowska)

PK Willingen: Wohlgenannt ponownie liderem, Zniszczoł trzeci na półmetku

Liderem po pierwszej serii drugiego piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Mühlenkopfschanze w Willingen jest Ulrich Wohlgenannt. W serii finałowej wystartuje czterech reprezentantów Polski, wśród których najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł plasujący się na trzecim miejscu.

 

Po pierwszej serii najbliżej kolejnego triumfu jest zwycięzca pierwszego dzisiejszego konkursu, Ulrich Wohlgenannt, który oddał skok na odległość 149 metrów. Bezpośrednio za świetnie dysponowanym Austriakiem ponownie znalazł się jego rodak Markus Schiffner, który po skoku na 144 metry ma 13,4 punktu straty. Czołową trójkę uzupełnia Aleksander Zniszczoł, który w poprzednim konkursie zajął odległe 37. miejsce. Polak poszybował na 142. metr. 

W najlepszej szóstce pierwszej rundy znaleźli się ponadto: Norweg Sondre Ringen (142,0 m) oraz reprezentanci Austrii – Peter Resinger (139,0 m) i Maximilian Steiner (140,0 m).

Na ósmym miejscu po skoku na 139. metr plasuje się Stefan Hula. Awans do serii finałowej wywalczyli również: Maciej Kot (134,5 m / 13. miejsce) oraz Paweł Wąsek (133,5 m / 15. miejsce). Niestety poza finałową trzydziestką po raz kolejny znalazł się Karol Niemczyk, który po skoku na 121. metr zajął odległe 46. miejsce.

Pełne wyniki pierwszej serii >>>

Seria finałowa rozpocznie się o 19.05.

 

Emilia Kryzel,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz