You are currently viewing PK Willingen: Ulrich Wohlgenannt z czwartym zwycięstwem, Zniszczoł w dziesiątce
Ulrich Wohlgenannt (fot. Jan Simon Schäfer)

PK Willingen: Ulrich Wohlgenannt z czwartym zwycięstwem, Zniszczoł w dziesiątce

Austriak Ulrich Wohlgenannt odniósł czwarte zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Willingen. 26-latek zdominował weekend Pucharu Kontynentalnego na Mühlenkopfschanze, zostając liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. W drugim sobotnim konkursie na podium znaleźli się również Amerykanin Decker Dean i Norweg Anders Haare.

Ulrich Wohlgenannt triumfował we wszystkich czterech zawodach Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w Willingen. W ostatnim konkursie Austriak po skokach na odległość 143,5 oraz 142 metrów pokonał drugiego zawodnika aż o 28,3 punktu. Tym okazał się 20-letni Amerykanin Decker Dean (139,0 / 135,5 m), dla którego podium narciarskich zawodów „drugiej ligi” to jak do tej pory życiowe osiągnięcie. Trzeci był ostatecznie Norweg Andersa Haare (133,5 / 146,5 m), który po pierwszej serii zajmował odległe osiemnaste miejsce, jednak daleki skok w serii finałowej dał mu awans aż o piętnaście pozycji.

Tuż za podium znalazł się Słoweniec Anze Semenic (141,5 / 134,5 m), piąty był Norweg Robin Pedersen (134,5 / 139,0 m), a szósty – Słoweniec Cene Prevc (144,5 / 131,5 m), który po pierwszej serii zajmował drugą pozycję.

Najlepiej z Polaków spisał się Aleksander Zniszczoł, który po skokach na odległość 135,5 oraz 136 metrów zakończył zmagania na ósmym miejscu. Pucharowe punkty zdobyli również szesnasty Stefan Hula (130,0 / 136,0 m) oraz dwudziesty Maciej Kot (132,5 / 122,0 m).

Do finałowej serii nie zdołali awansować Paweł Wąsek, który po skoku na 122. metr zajął 34. pozycję, a także Karol Niemczyk, któremu skok na odległość 108,5 metra dał 50. miejsce.

Końcowe wyniki konkursu >>>

Finałowa seria została rozpoczęta z 21. belki startowej, jednak sędziowie zdecydowali się skrócić rozbieg do 19. belki.