Niedzielny konkurs FIS Cup można śmiało nazwać próbą generalną dla najmłodszych zawodników przed rozpoczynającymi się po weekendzie Mistrzostwami Świata Juniorów. Obie imprezy odbywają się w fińskim Lahti na normalnym obiekcie Salpausselkä (HS-100). Czy w niedzielnych trzecioligowych zmaganiach ponownie będziemy świadkami niespodzianki? I czy lepiej spiszą się polscy skoczkowie?
Program zawodów:
- 7 lutego 2021 r. (niedziela):
- 15:00 – seria próbna,
- 16:00 – konkurs indywidualny.
Lista startowa niedzielnego konkursu:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik | miejsce w PŚ |
1 | Kalle Tormanen | FIN | 2003 | – |
2 | Tuomas Meis | FIN | 2005 | – |
3 | Tatu Voutilainen | FIN | 2001 | – |
4 | Lauri-Matias Alatalkkari | FIN | 1993 | – |
5 | Valtteri Holopainen | FIN | 2005 | – |
6 | Paavo Romppainen | FIN | 2003 | – |
7 | Eelis Merilainen | FIN | 2004 | – |
8 | Tomas Kuisma | FIN | 2004 | – |
9 | Onni Kasperi Siven | FIN | 2001 | – |
10 | Shun Oi | JPN | 2001 | – |
11 | Arttu Pohjola | FIN | 2001 | – |
12 | Eetu Merilaeinen | FIN | 1997 | – |
13 | Andrea Campregher | ITA | 2001 | – |
14 | Markus Kagu | EST | 2002 | – |
15 | Sami Saapunki | FIN | 1994 | – |
16 | Markkus Alter | EST | 2002 | – |
17 | Maksim Alchikov | RUS | 2005 | – |
18 | Tuomas Kinnunen | FIN | 2005 | – |
19 | Landon Lee | USA | 2002 | - |
20 | Shane Kocher | USA | 2003 | - |
21 | Vilho Palosaari | FIN | 2004 | - |
22 | Henri Kavilo | FIN | 1999 | - |
23 | Sota Kudo | JPN | 2002 | - |
24 | Kasperi Valto | FIN | 2003 | - |
25 | Karel Rammo | EST | 2003 | - |
26 | Tatsunao Kobayashi | JPN | 2001 | - |
27 | Mico Ahonen | FIN | 2001 | - |
28 | Jostein Saglien Braaten | NOR | 2000 | - |
29 | Daimatsu Takehana | JPN | 2001 | - |
30 | Frantisek Lejsek | CZE | 2002 | - |
31 | Danil Sadreev | RUS | 2003 | 120. |
32 | Marius Aas Hast | NOR | 1999 | 115. |
33 | Mattia Galiani | ITA | 2002 | 115. |
34 | Eric Fuchs | GER | 2001 | 109. |
35 | Radek Rydl | CZE | 2001 | 109. |
36 | Andreas Alamommo | FIN | 1998 | 104. |
37 | Simen Meen Haugeng | NOR | 2000 | 100. |
38 | Maksim Kolobov | RUS | 2002 | 98. |
39 | Olan Lacroix | SUI | 2001 | 96. |
40 | Mikhail Purtov | RUS | 2002 | 94. |
41 | Paal Haakon Bjoertomt | NOR | 2000 | 93. |
42 | Mark Hafnar | SLO | 2002 | 91. |
43 | Alessandro Batby | FRA | 2001 | 88. |
44 | Adam Niżnik | POL | 2002 | 83. |
45 | Kalle Heikkinen | FIN | 1999 | 81. |
46 | Erik Kapias | SVK | 2004 | 80. |
47 | Eirik Leander Fystro | NOR | 1999 | 77. |
48 | Jack White | FRA | 2001 | 77. |
49 | Arkadiusz Jojko | POL | 2002 | 77. |
50 | Daniel Moroder | ITA | 2002 | 75. |
51 | Moise Alexandru Folea | ROU | 2005 | 75. |
52 | Markus Rupitsch | AUT | 1997 | 67. |
53 | Luca Geyer | GER | 2002 | 67. |
54 | Francesco Cecon | ITA | 2001 | 67. |
55 | Quirin Modricker | GER | 2001 | 66. |
56 | Andreas Varsi Breivik | NOR | 1997 | 63. |
57 | Kacper Juroszek | POL | 2001 | 63. |
58 | Mathis Contamine | FRA | 2001 | 63. |
59 | Florin Feroiu | ROU | 2004 | 58. |
60 | Ren Nikaido | JPN | 2001 | 56. |
61 | Zak Mogel | SLO | 2001 | 54. |
62 | Maximilian Lienher | AUT | 1999 | 54. |
63 | Simon Spiewok | GER | 2002 | 52. |
64 | Robert Stefan Sandulescu | ROU | 2003 | 48. |
65 | Petr Vaverka | CZE | 2003 | 48. |
66 | Jan Bombek | SLO | 2001 | 48. |
67 | Erik Belshaw | USA | 2004 | 45. |
68 | Andrew Urlaub | USA | 2001 | 43. |
69 | Mateusz Gruszka | POL | 2001 | 43. |
70 | Jonas Schuster | AUT | 2003 | 40. |
71 | Jan Habdas | POL | 2003 | 38. |
72 | Francisco Moerth | AUT | 1999 | 38. |
73 | Valentin Foubert | FRA | 2002 | 37. |
74 | Claudio Haas | GER | 2001 | 33. |
75 | Krystof Hauser | CZE | 2002 | 32. |
76 | Dominik Peter | SUI | 2001 | 27. |
77 | Giovanni Bresadola | ITA | 2001 | 25. |
78 | Daniel Andrei Cacina | ROU | 2001 | 24. |
79 | Hannes Landerer | AUT | 2002 | 21. |
80 | Rok Masle | SLO | 2004 | 18. |
81 | Janni Reisenauer | AUT | 1997 | 15. |
82 | Jernej Presecnik | SLO | 2002 | 10. |
83 | Maximilian Ortner | AUT | 2002 | 9. |
84 | Mika Schwann | AUT | 1999 | 8. |
85 | Clemens Aigner | AUT | 1993 | 3. |
86 | Stefan Huber | AUT | 1994 | 1. |
Składy kadr (kwoty startowe):
- Austria (10): Clemens Aigner, Stefan Huber, Hannes Landerer, Maximilian Lienher, Francisco Moerth, Maximilian Ortner, Janni Reisenauer, Markus Rupitsch, Jonas Schuster, Mika Schwann.
- Czechy (10): Krystof Hauser, Frantisek Lejsek, Radek Rydl, Petr Vaverka.
- Estonia (10): Markkus Alter, Markus Kagu, Karel Rammo.
- Finlandia (10 + kwota narodowa): Mico Ahonen, Andreas Alamommo, Lauri Alatalkkari, Kalle Heikkinen, Valtteri Holopainen, Henri Kavilo, Tuomas Kinnunen, Tomas Kuisma, Tuomas Meis, Eelis Meriläinen, Eetu Meriläinen, Vilho Palosaari, Arttu Pohjola, Paavo Romppainen, Sami Saapunki, Kasperi Siven, Kalle Toermaenen, Kasperi Valto, Tatu Voutilainen.
- Francja (10): Alessandro Batby, Mathis Contamine, Valentin Foubert, Jack White.
- Japonia (10): Tatsunao Kobayashi, Sota Kudo, Ren Nikaido, Shun Oi, Daimatsu Takehana.
- Niemcy (10): Eric Fuchs, Luca Geyer, Claudio Haas, Quirin Modricker.
- Norwegia (10): Paal Haakon Bjoertomt, Jostein Saglien Braaten, Andreas Varsi Breivik, Eirik Leander Fystro, Marius Aas Hast, Simen Meen Haugeng.
- Polska (10): Mateusz Gruszka, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Adam Niżnik.
- Rosja (10): Maksim Alchikov, Maksim Kolobov, Mikhail Purtov, Danil Sadreev.
- Rumunia (10): Daniel Andrei Cacina, Florin Feroiu, Moise Alexandru Folea, Robert Stefan Sandulescu.
- Słowenia (10): Jan Bombek, Mark Hafnar, Rok Masle, Zak Mogel, Jernej Presecnik.
- Stany Zjednoczone (10): Erik Belshaw, Shane Kocher, Landon Lee, Andrew Urlaub.
- Szwajcaria (10): Olan Lacroix, Dominik Peter.
- Włochy (10): Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Mattia Galiani, Daniel Moroder.
Informacje z naszego Twittera:
Bartosz Leja,
informacja własna