FIS Cup Lahti: Niedzielny konkurs „próbą generalną” przed MŚ Juniorów
Lahti - Salpausselka (fot. Anna Trybuś)

FIS Cup Lahti: Niedzielny konkurs „próbą generalną” przed MŚ Juniorów

Niedzielny konkurs FIS Cup można śmiało nazwać próbą generalną dla najmłodszych zawodników przed rozpoczynającymi się po weekendzie Mistrzostwami Świata Juniorów. Obie imprezy odbywają się w fińskim Lahti na normalnym obiekcie Salpausselkä (HS-100). Czy w niedzielnych trzecioligowych zmaganiach ponownie będziemy świadkami niespodzianki? I czy lepiej spiszą się polscy skoczkowie?

 

Program zawodów:

  • 7 lutego 2021 r. (niedziela):
    • 15:00 – seria próbna,
    • 16:00 – konkurs indywidualny.

 

Lista startowa niedzielnego konkursu:

BIB zawodnik kraj rocznik miejsce w PŚ
1 Kalle Tormanen FIN 2003
2 Tuomas Meis FIN 2005
3 Tatu Voutilainen FIN 2001
4 Lauri-Matias Alatalkkari FIN 1993
5 Valtteri Holopainen FIN 2005
6 Paavo Romppainen FIN 2003
7 Eelis Merilainen FIN 2004
8 Tomas Kuisma FIN 2004
9 Onni Kasperi Siven FIN 2001
10 Shun Oi JPN 2001
11 Arttu Pohjola FIN 2001
12 Eetu Merilaeinen FIN 1997
13 Andrea Campregher ITA 2001
14 Markus Kagu EST 2002
15 Sami Saapunki FIN 1994
16 Markkus Alter EST 2002
17 Maksim Alchikov RUS 2005
18 Tuomas Kinnunen FIN 2005
19 Landon Lee USA 2002
20 Shane Kocher USA 2003
21 Vilho Palosaari FIN 2004
22 Henri Kavilo FIN 1999
23 Sota Kudo JPN 2002
24 Kasperi Valto FIN 2003
25 Karel Rammo EST 2003
26 Tatsunao Kobayashi JPN 2001
27 Mico Ahonen FIN 2001
28 Jostein Saglien Braaten NOR 2000
29 Daimatsu Takehana JPN 2001
30 Frantisek Lejsek CZE 2002
31 Danil Sadreev RUS 2003 120.
32 Marius Aas Hast NOR 1999 115.
33 Mattia Galiani ITA 2002 115.
34 Eric Fuchs GER 2001 109.
35 Radek Rydl CZE 2001 109.
36 Andreas Alamommo FIN 1998 104.
37 Simen Meen Haugeng NOR 2000 100.
38 Maksim Kolobov RUS 2002 98.
39 Olan Lacroix SUI 2001 96.
40 Mikhail Purtov RUS 2002 94.
41 Paal Haakon Bjoertomt NOR 2000 93.
42 Mark Hafnar SLO 2002 91.
43 Alessandro Batby FRA 2001 88.
44 Adam Niżnik POL 2002 83.
45 Kalle Heikkinen FIN 1999 81.
46 Erik Kapias SVK 2004 80.
47 Eirik Leander Fystro NOR 1999 77.
48 Jack White FRA 2001 77.
49 Arkadiusz Jojko POL 2002 77.
50 Daniel Moroder ITA 2002 75.
51 Moise Alexandru Folea ROU 2005 75.
52 Markus Rupitsch AUT 1997 67.
53 Luca Geyer GER 2002 67.
54 Francesco Cecon ITA 2001 67.
55 Quirin Modricker GER 2001 66.
56 Andreas Varsi Breivik NOR 1997 63.
57 Kacper Juroszek POL 2001 63.
58 Mathis Contamine FRA 2001 63.
59 Florin Feroiu ROU 2004 58.
60 Ren Nikaido JPN 2001 56.
61 Zak Mogel SLO 2001 54.
62 Maximilian Lienher AUT 1999 54.
63 Simon Spiewok GER 2002 52.
64 Robert Stefan Sandulescu ROU 2003 48.
65 Petr Vaverka CZE 2003 48.
66 Jan Bombek SLO 2001 48.
67 Erik Belshaw USA 2004 45.
68 Andrew Urlaub USA 2001 43.
69 Mateusz Gruszka POL 2001 43.
70 Jonas Schuster AUT 2003 40.
71 Jan Habdas POL 2003 38.
72 Francisco Moerth AUT 1999 38.
73 Valentin Foubert FRA 2002 37.
74 Claudio Haas GER 2001 33.
75 Krystof Hauser CZE 2002 32.
76 Dominik Peter SUI 2001 27.
77 Giovanni Bresadola ITA 2001 25.
78 Daniel Andrei Cacina ROU 2001 24.
79 Hannes Landerer AUT 2002 21.
80 Rok Masle SLO 2004 18.
81 Janni Reisenauer AUT 1997 15.
82 Jernej Presecnik SLO 2002 10.
83 Maximilian Ortner AUT 2002 9.
84 Mika Schwann AUT 1999 8.
85 Clemens Aigner AUT 1993 3.
86 Stefan Huber AUT 1994 1.

 

Składy kadr (kwoty startowe):

  • Austria (10): Clemens Aigner, Stefan Huber, Hannes Landerer, Maximilian Lienher, Francisco Moerth, Maximilian Ortner, Janni Reisenauer, Markus Rupitsch, Jonas Schuster, Mika Schwann.
  • Czechy (10): Krystof Hauser, Frantisek Lejsek, Radek Rydl, Petr Vaverka.
  • Estonia (10): Markkus Alter, Markus Kagu, Karel Rammo.
  • Finlandia (10 + kwota narodowa): Mico Ahonen, Andreas Alamommo, Lauri Alatalkkari, Kalle Heikkinen, Valtteri Holopainen, Henri Kavilo, Tuomas Kinnunen, Tomas Kuisma, Tuomas Meis, Eelis Meriläinen, Eetu Meriläinen, Vilho Palosaari, Arttu Pohjola, Paavo Romppainen, Sami Saapunki, Kasperi Siven, Kalle Toermaenen, Kasperi Valto, Tatu Voutilainen.
  • Francja (10): Alessandro Batby, Mathis Contamine, Valentin Foubert, Jack White.
  • Japonia (10): Tatsunao Kobayashi, Sota Kudo, Ren Nikaido, Shun Oi, Daimatsu Takehana.
  • Niemcy (10): Eric Fuchs, Luca Geyer, Claudio Haas, Quirin Modricker.
  • Norwegia (10): Paal Haakon Bjoertomt, Jostein Saglien Braaten, Andreas Varsi Breivik, Eirik Leander Fystro, Marius Aas Hast, Simen Meen Haugeng.
  • Polska (10): Mateusz Gruszka, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Adam Niżnik.
  • Rosja (10): Maksim Alchikov, Maksim Kolobov, Mikhail Purtov, Danil Sadreev.
  • Rumunia (10): Daniel Andrei Cacina, Florin Feroiu, Moise Alexandru Folea, Robert Stefan Sandulescu.
  • Słowenia (10): Jan Bombek, Mark Hafnar, Rok Masle, Zak Mogel, Jernej Presecnik.
  • Stany Zjednoczone (10): Erik Belshaw, Shane Kocher, Landon Lee, Andrew Urlaub.
  • Szwajcaria (10): Olan Lacroix, Dominik Peter.
  • Włochy (10): Giovanni Bresadola, Francesco Cecon, Mattia Galiani, Daniel Moroder.

 

Informacje z naszego Twittera:

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz