You are currently viewing Pozytywny wynik testu na COVID-19 u polskiego juniora w Lahti. Start w MŚ zagrożony
Kompleks skoczni Salpausselka (fot. Anna Trybuś)

Pozytywny wynik testu na COVID-19 u polskiego juniora w Lahti. Start w MŚ zagrożony

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska, a także komitet organizacyjny Mistrzostw Świata Juniorów w Finlandii, jeden z polskich skoczków uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W związku z tym start całej kadry mężczyzn w Lahti stanął pod znakiem zapytania.

 

Polscy skoczkowie przebywają w Lahti już od kilku dni. Piątka naszych reprezentantów (Mateusz Gruszka, Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Adam Niżnik) tam udział w rozgrywanych w czasie weekendu zawodach FIS Cup.

Już dziś na normalnej skoczni Salpausselka (K-90 / HS-100) odbędą się z kolei oficjalne treningi poprzedzające medalowe zmagania w ramach Mistrzostw Świata Juniorów. Niestety obowiązkowe testy, które musieli przejść wszyscy zawodnicy wykazały, że jeden z reprezentantów Polski jest zarażony koronawirusem. A przynajmniej ma pozytywny wynik, ponieważ jak już kilka razy w tym sezonie się przekonaliśmy, testy bywają błędne (przypadek Murańki, Sakali, czy Ulrichovej).

Póki co cała polska drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym została poddana kwarantannie. Jak zapewniają organizatorzy zmagań, Biało-Czerwonych zostaną zapewnione jak najlepsze warunki podczas okresu izolacji. Start naszych reprezentantów w zawodach stanął jednak pod wielkim znakiem zapytania.

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz