Puchar Świata w Rasnovie wciąż pod znakiem zapytania
Rasnov - kompleks 'Trambulina Valea Cărbunării' (fot. Myerge / CC BY-SA 3.0)

Puchar Świata w Rasnovie wciąż pod znakiem zapytania

Zawody Pucharu Świata Rasnovie, które mają się odbyć w dniach 18-20 lutego wciąż stoją pod znakiem zapytania. Według informacji podanej przez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, ostateczna decyzja ma zapaść w czwartek (11 lutego) po kontroli śniegu na rumuńskim obiekcie.

 

Ostateczna decyzja w sprawie organizacji konkursów PŚ w Rasnovie, zaplanowanych na drugą połowę lutego, po raz kolejny została odroczona. Przyczyną jest niepewna sytuacja spowodowana warunkami atmosferycznymi w Rumunii. W poniedziałek odbyło się zebranie przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej z komitetem organizacyjnym zawodów, na którym odroczono ostateczną decyzję na czwartek, czyli 11 lutego.

Przypomnijmy, że wcześniej w związku ze zbyt wysokimi temperaturami, a co za tym idzie trudnością w przygotowaniu normalnej skoczni HS-97 (K-90), mówiono nieoficjalnie, że rywalizacja w rumuńskim Siedmiogrodzie nie dojdzie do skutku. Kilka dni temu jednak, prognozy na nadchodzący czas stały się znacznie bardziej zimowe i pojawiła się iskierka nadziei, że zawody dojdą do skutku. Wbrew temu, co mówiło się jednak a niektórych mediach, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Na podstawie ostatnich rozmów organizacja zawodów jest mimo wszystko bardzo prawdopodobna i zarówno FIS, jak i Rumuński Związek Narciarski wierzą, że będą w stanie zorganizować zawody Pucharu Świata na skoczni kompleksu Trambulină Valea Cărbunării. Na ostateczną decyzję jednak musimy poczekać do czwartku, na kiedy zaplanowano kontrolę śniegu, którą poprowadzi delegat techniczny zawodów z ramienia FIS.

W dniach od 18 do 20 lutego zaplanowane są nie tylko zawody dla kobiet i mężczyzn, ale również konkurs drużyn mieszanych, który zostanie wliczony do Pucharu Narodów.

Konkursy na rumuńskiej skoczni byłyby ostatnim sprawdzianem dla zawodników przez Mistrzostwami Świata w Oberstdorfie, które odbędą się w na przełomie lutego i marca.

 

Anna Fergisz,
źródło: FIS / informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz