PK Klingenthal: Triumf Markusa Schiffnera
Markus Schiffner (fot. Konstanze Schneider)

Markus Schiffner wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Podium uzupełnili Słoweniec Cene Prevc oraz Austriak Manuel Fettner.

Prevc Schiffner Fettner CoCKlingenthal2021 fot.KonstanzeSchneider 300x200 - PK Klingenthal: Triumf Markusa Schiffnera
Podium konkursu, od lewej: Prevc, Schiffner, Fettner (fot. Konstanze Schneider)

Już po pierwszym skoku na odległość 139 metrów reprezentant Austrii, Markus Schiffner plasował się na pozycji lidera. W serii finałowej 28-letni zawodnik klubu UVB Hinzenbach przy wietrze 0,45 m/s plecy poszybował na odległość 136,5 metrów i został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS-140) w Klingenthal. Za Schiffnerem, na drugiej pozycji znalazł się Cene Prevc, który po pierwszej serii został sklasyfikowany na czwartym  miejscu. Słoweniec w swoim drugim skoku poszybował za rozmiar Vogtland Areny. 141,5 metra pozwoliło jednemu z braci Prevców na awans na drugi stopień podium. W czołowej trójce znalazł się także kolejny z reprezentantów Austrii, Manuel Fettner który po pierwszym skoku (138,0 m) sklasyfikowany był na drugim miejscu. Jeden z najbardziej doświadczonych skoczków na liście startowej dzisiejszego konkursu w drugiej serii oddał skok na odległość 134,5 metra i w klasyfikacji końcowej spadł na trzecią lokatę.

Tuż za podium uplasował się najlepszy zawodnik serii treningowej Sander Vossan Eriksen. Norweg po próbach na odległość 137,5 oraz 131 metrów zajął czwarte miejsce. Czołową szóstkę uzupełnili: Norweg Matias Braathen (137,5 / 131,5 m) oraz reprezentant Japonii Junshiro Kobayashi (132,5 / 133,5 m). Siódmy był utytułowany Austriak Gregor Schlierenzauer (135,5 / 129,0 m).

Warto przypomnieć, że nieobecność Polaków podczas zawodów „drugiej ligi” spowodowana jest wystawieniem grupy krajowej podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem oraz słabą dyspozycją zawodników zaplecza polskich skoków narciarskich.

Po dzisiejszych zmaganiach na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pozostał nieobecny w Klingenthal Austriak, Ulrich Wohlgenannt (461 pkt). Czołową trójkę uzupełniają jego rodacy, Markus Schiffner (439 pkt) raz Stefan Rainer (370 pkt). W pierwszej dziesiątce, na siódmym miejscu znajduje się najwyżej klasyfikowany Polak, Aleksander Zniszczoł (272 pkt).

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zaplanowano na niedzielę. O godzinie 9.00 odbędzie się seria próbna, natomiast  konkurs zacznie się o godzinie 10.00.