PŚ Rasnov: 49 skoczków na starcie, czwartkowy prolog zastąpi kwalifikacje [LIVE]
Kompleks skoczni Trambulină Valea Cărbunării w Rasnovie (fot. Facebook.com/skirasnov)

PŚ Rasnov: 49 skoczków na starcie, czwartkowy prolog zastąpi kwalifikacje [LIVE]

W Rasnovie po raz pierwszy tej zimy narciarska elita zmierzy się na tzw. normalnej skoczni. 97-metrowy obiekt będzie dla skoczków areną jednego konkursu indywidualnego, a także zawodów drużyn mieszanych. Na starcie w najmocniejszym składzie pojawią się reprezentanci Polski. Zmagania w Rumunii będą jednocześnie „próbą generalną” przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oberstdorfie.

 

Program zawodów:

  • 18 lutego 2021 r. (czwartek):
    • 12:30 – oficjalny trening,
    • 14:30 – prolog (TVP Sport).
  • 19 lutego 2021 r. (piątek):
    • 13:15 – seria próbna,
    • 14:15 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport).
  • 20 lutego 2021 r. (sobota):
    • 08:30 – seria próbna,
    • 09:45 – konkurs drużyn mieszanych (TVP 1, TVP Sport).

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.

 

Lista startowa czwartkowych treningów i prologu:

BIB zawodnik kraj rocznik miejsce w PŚ
1 Nicolae Sorin Mitrofan ROU 1999
2 Sabirzhan Muminov KAZ 1994
3 Alessandro Batby FRA 2001
4 Elias Medwed AUT 2002
5 Daniel Andrei Cacina ROU 2001
6 Marco Woergoetter AUT 2002
7 Mikhail Purtov RUS 2002
8 David Haagen AUT 2002
9 Vitaliy Kalinichenko UKR 1993
10 Danil Vassilyev KAZ 2004
11 Mikhail Maksimochkin RUS 1993
12 Yevhen Marusiak UKR 2000
13 Niklas Bachlinger AUT 2001
14 Valentin Foubert FRA 2002
15 Jernej Presecnik SLO 2002
16 Daniel Tschofenig AUT 2002 71.
17 Ulrich Wohlgenannt AUT 1994 61.
18 Vladimir Zografski BUL 1993 59.
19 Roman Sergeevich Trofimov RUS 1989 58.
20 Manuel Fettner AUT 1985 53.
21 Dominik Peter SUI 2001 51.
22 Tilen Bartol SLO 1997 48.
23 Anders Haare NOR 1999 46.
24 Cene Prevc SLO 1996 45.
25 Paweł Wąsek POL 1999 42.
26 Naoki Nakamura JPN 1996 38.
27 Simon Ammann SUI 1981 38.
28 Evgeniy Klimov RUS 1994 36.
29 Constantin Schmid GER 1999 31.
30 Klemens Murańka POL 1994 29.
31 Severin Freund GER 1988 28.
32 Ziga Jelar SLO 1997 27.
33 Jakub Wolny POL 1995 26.
34 Gregor Deschwanden SUI 1991 24.
35 Martin Hamann GER 1997 22.
36 Keiichi Sato JPN 1997 18.
37 Pius Paschke GER 1990 15.
38 Andrzej Stękała POL 1995 14.
39 Yukiya Sato JPN 1995 12.
40 Daniel Andre Tande NOR 1994 11.
41 Karl Geiger GER 1993 10.
42 Ryoyu Kobayashi JPN 1996 9.
43 Marius Lindvik NOR 1998 8.
44 Piotr Żyła POL 1987 7.
45 Dawid Kubacki POL 1990 6.
46 Robert Johansson NOR 1990 4.
47 Kamil Stoch POL 1987 3.
48 Markus Eisenbichler GER 1991 2.
49 Halvor Egner Granerud NOR 1996 1.

 

Składy kadr:

  • Austria: Niklas Bachlinger, Manuel Fettner, David Haagen, Elias Medwed, Daniel Tschofenig, Marco Woergoetter, Ulrich Wohlgenannt.
  • Bułgaria: Vladimir Zografski.
  • Francja: Alessandro Batby, Valentin Foubert.
  • Japonia: Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
  • Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko.
  • Niemcy: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid.
  • Norwegia: Halvor Egner Granerud, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande.
  • Polska: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Piotr Żyła.
  • Rumunia: Daniel Andrei Cacina, Nicolae Sorin Mitrofan.
  • Rosja: Evgeniy Klimov, Mikhail Maksimochkin, Mikhail Purtov, Roman Sergeevich Trofimov.
  • Słowenia: Tilen Bartol, Ziga Jelar, Jernej Presecnik, Cene Prevc.
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Dominik Peter.
  • Ukraina: Vitaliy Kalinichenko, Yevhen Marusiak.

 

Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):

 

Informacje z naszego Twittera:

 

Podia wszystkich konkursów PŚ mężczyzn w Rasnovie:

data 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
22.02.2020 Stefan Kraft AUT Karl Geiger GER Constantin Schmid GER
21.02.2020 Karl Geiger GER Stephan Leyhe GER Stefan Kraft AUT

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz