FIS Cup Villach: 47 zawodników z 8 krajów na starcie. Jak się spisze polskie zaplecze?
Villach 'Villacher Alpenarena', fot. ski-schwarzach.at

FIS Cup Villach: 47 zawodników z 8 krajów na starcie. Jak się spisze polskie zaplecze?

Normalna skocznia HS-98 (K-90) w austriackim Villach będzie areną kolejnych zmagań z cyklu FIS Cup. W przedostatnim zimowym weekendzie trzecioligowych zmagań weźmie udział 47 skoczków z 8 krajów. W międzynarodowym gronie nie zabraknie także reprezentantów Polski, jednak największymi faworytami zmagań będą austriaccy gospodarze.

 

Program zawodów:

  • 20 lutego 2021 r. (sobota):
    • 12:00 – oficjalny trening,
    • 13:30 – konkurs indywidualny.
  • 21 lutego 2021 r. (niedziela):
    • 11:00 – seria próbna,
    • 11:45 – konkurs indywidualny.

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.

 

Lista startowa sobotniego konkursu:

BIB zawodnik kraj rocznik miejsce w FIS Cup
1 Kilian Weichselbraun AUT 2004
2 Aaron Kugler AUT 2003
3 Jannik Morin AUT 2004
4 Josef Ritzer AUT 2000
5 Florian Mittendorfer AUT 1999
6 Matija Vidic SLO 2000
7 Maksim Duka RUS 2002
8 Cedrik Weigel GER 1998
9 Nikola Stevanovic SRB 2003
10 Maksim Alchikov RUS 2005
11 Luka Robnik SLO 2001
12 Bryce Kloc USA 2005
13 Nejc Toporis SLO 2000
14 Stanisław Ciszek POL 2001
15 Aleksandr Bazhenov RUS 1995
16 Artem Miasnikov RUS 2004
17 Matija Stemberger SLO 1997
18 Marinus Kraus GER 1991
19 Danila Bukin RUS 2003
20 Frantisek Lejsek CZE 2002
21 Frantisek Holik CZE 1998 119.
22 Szymon Zapotoczny POL 2003 115.
23 Eric Fuchs GER 2001 112.
24 Radek Rydl CZE 2001 112.
25 Tim Fuchs GER 1997 110.
26 Krzysztof Kieta POL 2001 110.
27 Matevz Samec SLO 1997 108.
28 Wiktor Pękala POL 1999 108.
29 Sebastian Rombach GER 1996 101.
30 Paul Winter GER 1997 100.
31 Karol Niemczyk POL 2001 94.
32 Justin Lisso GER 1999 94.
33 Julian Wienerroither AUT 1999 88.
34 Markus Rupitsch AUT 1997 71.
35 Maximilian Lienher AUT 1999 58.
36 Quirin Modricker GER 2001 56.
37 Francisco Moerth AUT 1999 37.
38 Claudio Haas GER 2001 35.
39 Jakub Sikola CZE 2001 31.
40 Felix Hoffmann GER 1997 30.
41 Benedikt Holub CZE 2000 21.
42 Janni Reisenauer AUT 1997 15.
43 Hannes Landerer AUT 2002 12.
44 Mika Schwann AUT 1999 8.
45 Clemens Aigner AUT 1993 4.
46 Maximilian Ortner AUT 2002 2.
47 Stefan Huber AUT 1994 1.

 

Składy kadr:

  • Austria: Clemens Aigner, Stefan Huber, Aaron Kugler, Hannes Landerer, Maximilian Lienher, Florian Mittendorfer, Francisco Moerth, Jannik Morin, Maximilian Ortner, Janni Reisenauer, Josef Ritzer, Markus Rupitsch, Mika Schwann, Kilian Weichselbraun, Julian Wienerroither.
  • Czechy: Frantisek Holik, Benedikt Holub, Frantisek Lejsek, Radek Rydl, Jakub Sikola.
  • Niemcy: Eric Fuchs, Tim Fuchs, Claudio Haas, Felix Hoffmann, Marinus Kraus, Justin Lisso, Quirin Modricker, Sebastian Rombach, Cedrik Weigel, Paul Winter.
  • Polska: Krzysztof Kieta, Karol Niemczyk, Wiktor Pękala, Szymon Zapotoczny
  • Rosja: Maksim Alchikov, Aleksandr Bazhenov, Danila Bukin, Maksim Duka, Artem Miasnikov.
  • Serbia: Nikola Stevanovic.
  • Słowenia: Luka Robnik, Matevz Samec, Matija Stemberger, Nejc Toporis, Matija Vidic.
  • Stany Zjednoczone: Bryce Kloc.

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz