Już w czasie tego weekendu zostaną rozegrane jedyne konkursy zimowego Pucharu Kontynentalnego kobiet w sezonie 2020/2021. Zaledwie dwa konkursy na Inselbergschanze (HS-117) w niemieckim Brotterode rozstrzygną losy klasyfikacji generalnej cyklu, który niegdyś był najbardziej prestiżowym w kobiecych skokach narciarskich. W rywalizacji wezmą udział 34 skoczkinie z 10 krajów.
Program zawodów:
- 19 lutego 2021 r. (piątek):
- 17:00 – odprawa techniczna.
- 20 lutego 2021 r. (sobota):
- 11:00 – oficjalny trening,
- 12:30 – konkurs indywidualny.
- 21 lutego 2021 r. (niedziela):
- 13:00 – seria próbna,
- 13:45 – konkurs indywidualny.
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej) oraz na naszym Twitterze.
Lista startowa sobotniego konkursu:
BIB | zawodniczka | kraj | rocznik |
1 | Frida Berger | NOR | 2004 |
2 | Alina Ihle | GER | 2002 |
3 | Maja Vtic | SLO | 1988 |
4 | Amelie Thannheimer | GER | 2003 |
5 | Tetiana Pylypchuk | UKR | 2004 |
6 | Nika Prevc | SLO | 2005 |
7 | Alessia Mitu-Cosca | ROU | 2004 |
8 | Alexandria Loutitt | CAN | 2004 |
9 | Nicole Maurer | CAN | 2000 |
10 | Natasha Bodnarchuk | CAN | 1998 |
11 | Anamaria Delia Folea | ROU | 2004 |
12 | Karoline Roestad | NOR | 1995 |
13 | Ingrid Hordvik Kleven | NOR | 2003 |
14 | Samantha Macuga | USA | 2001 |
15 | Cara Larson | USA | 2000 |
16 | Eva Elise Johansen Amble | NOR | 1999 |
17 | Aleksandra Barantceva | RUS | 2001 |
18 | Jillian Highfill | USA | 2004 |
19 | Nika Vetrih | SLO | 2003 |
20 | Alina Borodina | RUS | 2002 |
21 | Hannah Wiegele | AUT | 2001 |
22 | Anastasiia Subbotina | RUS | 2004 |
23 | Katja Markuta | SLO | 2001 |
24 | Lara Logar | SLO | 2003 |
25 | Karoline Skatvedt | NOR | 2000 |
26 | Vanessa Moharitsch | AUT | 2002 |
27 | Jerneja Repinc Zupancic | SLO | 2002 |
28 | Josephin Laue | GER | 2001 |
29 | Astrid Norstedt | SWE | 2001 |
30 | Michelle Goebel | GER | 2004 |
31 | Julia Muehlbacher | AUT | 2004 |
32 | Pia Lilian Kuebler | GER | 2002 |
33 | Pauline Hessler | GER | 1998 |
34 | Ksenia Kablukova | RUS | 1998 |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Informacje z naszego Twittera:
Składy kadr:
- Austria: Vanessa Moharitsch, Julia Muehlbacher, Hannah Wiegele.
- Kanada: Natasha Bodnarchuk, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer.
- Niemcy: Michelle Goebel, Pauline Hessler, Alina Ihle, Pia Lilian Kuebler, Josephin Laue, Amelie Thannheimer.
- Norwegia: Eva Elise Johansen Amble, Frida Berger, Ingrid Hordvik Kleven, Karoline Roestad, Karoline Skatvedt.
- Rosja: Aleksandra Barantceva, Alina Borodina, Ksenia Kablukova, Anastasiia Subbotina.
- Rumunia: Anamaria Delia Folea, Alessia Mitu-Cosca.
- Słowenia: Lara Logar, Katja Markuta, Nika Prevc, Jerneja Repinc Zupancic, Nika Vetrih, Maja Vtic.
- Stany Zjednoczone: Jillian Highfill, Cara Larson, Samantha Macuga.
- Szwecja: Astrid Norstedt.
- Ukraina: Tetiana Pylypchuk.
Bartosz Leja,
informacja własna