You are currently viewing MŚ Oberstdorf: Doležal podał skład, piątkowe kwalifikacje bez Jakuba Wolnego
Jakub Wolny (fot. Julia Piątkowska)

MŚ Oberstdorf: Doležal podał skład, piątkowe kwalifikacje bez Jakuba Wolnego

W czwartek odbyły się kolejne serie treningowe mężczyzn na Schattenbergschanze (HS-106). Najlepsza trójka Biało-Czerwonych nie wzięła w nich udziału. Trener Michal Doležal sugerując się wynikami wczorajszych i dzisiejszych serii wybrał piątkę, która już jutro wystąpi w kwalifikacjach do konkursu Mistrzostw Świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie.

 

Klemens Muranka Oberstdorf2021 fot.JuliaPiatkowska 300x200 - MŚ Oberstdorf: Doležal podał skład, piątkowe kwalifikacje bez Jakuba Wolnego
Klemens Murańka (fot. Julia Piątkowska)

We wszystkich seriach treningowych najlepszy okazał się Norweg Halvor Egner Granerud. Pod nieobecność na skoczni Stocha, Żyły i Kubackiego, pozostała trójka (Stękała, Murańka i Wolny) rywalizowała o zapewnienie sobie miejsca w piątkowych kwalifikacjach. Z dobrej strony musiał zaprezentować się Klemens Murańka, który dzień wcześniej przegrał łączną notą z Jakubem Wolnym o ponad 20 punktów. Szansę, którą dostał, wykorzystał, choć wygrał minimalnie.

Po podliczeniu wyników za czwartkowe skoki, Klemens Murańka uzyskał 317,6 punktu a Jakub Wolny 312. Zapewne nie tylko to, ale i ogólne wrażenie, które wywarli na trenerach zawodnicy zdecydowało, że to właśnie 26-latek z Zakopanego wystąpi w piątkowych kwalifikacjach i będzie walczył o miejsce w konkursie podczas najważniejszej imprezy sezonu.

W piątkowy wieczór na skoczni pojawią się oczywiście także Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Przypomnijmy, że prawo do wystawienia przez Polskę aż pięciu skoczków wynika z faktu posiadania w drużynie obrońcy tytułu mistrzowskiego. Mowa oczywiście o Dawidzie Kubackim, który dwa lata temu podczas mistrzostw świata w Seefeld zdobył złoto na skoczni normalnej. W drugim konkursie indywidualnym, który odbywać się będzie na skoczni dużej do kwalifikacji szkoleniowiec będzie mógł zgłosić jedynie czworo zawodników. Decyzja więc będzie jeszcze trudniejsza.

Przypomnijmy, że piątkowe kwalifikacje w Oberstdorfie rozpoczną się o godzinie 20:30. Start sobotniego konkursu o tytuł mistrza świata jest z kolei zaplanowany na godzinę 16:30.

 

Maria Chenczke,
źródło: PZN

 

Podziel się:

Dodaj komentarz