You are currently viewing PŚ Pań Niżny Tagił: Treningi dla Avvakumovej i Kramer, Iraschko-Stolz najlepsza w kwalifikacjach
Daniela Iraschko-Stolz (fot. Julia Piątkowska)

PŚ Pań Niżny Tagił: Treningi dla Avvakumovej i Kramer, Iraschko-Stolz najlepsza w kwalifikacjach

Skoczkinie rywalizujące w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile mają już za sobą oficjalne treningi oraz kwalifikacje do dzisiejszych zawodów na normalnej skoczni Bocian HS-97 (K-90). Najlepsze skoki w poszczególnych rundach oddawały Rosjanka Irina Avvakumova i Austriaczki, Marita Kramer oraz Daniela Iraschko-Stolz.

 

W pierwszym treningu lepszą znajomość obiektu wykorzystała reprezentantka gospodarzy, Irina Avvakumova. Rosjanka skacząc 95,5 metra przy wietrze pod narty zgromadziła 72,2 punktu i przed własną publicznością okazała się najlepsza. Drugie miejsce zajęła startująca z niższego rozbiegu Sara Takanashi, która uzyskała 94,5 metra. Japonka straciła do Rosjanki zaledwie 0,9 punktu. Najlepszą trójkę uzupełniła słoweńska liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Nika Kriznar (84,5 m).

W najlepszej szóstce zmieściły się ponadto dwie Austriaczki, Daniela Iraschko-Stolz (92,5 m) oraz Marita Kramer (90,5 m), które przedzielone zostały jeszcze przez mistrzynię świata z Oberstdorfu, Słowenkę Emę Klinec (87,0 m), która trafiła na znacznie słabszy wiatr pod narty.

Druga seria treningowa padła już łupem Marity Kramer, która mając minimalne podmuchy w plecy uzyskała 90,5 metra i zgromadziła 62 punkty. Tuż za nią uplasowała się doświadczona Daniela Iraschko-Stolz (90,5 m), która ze względu na nieco lepsze warunki wietrzne zgromadziła notę o 1,1 punktu niższą. Trzecia ponownie była Nika Kriznar, która doleciała do 88. metra.

Czwarte miejsce zajęła kolejna reprezentantka Austrii, Chiara Hoelzl (89,0 m), a najlepszą szóstkę uzupełniły: Niemka Anna Rupprecht (88,0 m) oraz Słowenka Ema Klinec (85,0 m). Na siódmej pozycji wylądowała autorka najdłuższego skoku, Juliane Seyfarth (91,5 m). Niemka, która w 2019 roku wygrała jedyną jak dotąd edycję cyklu Russian Tour Blue Bird mogła jednak skorzystać z mocniejszego podmuchu pod narty.

W kwalifikacjach najlepszy skokiem popisała się najstarsza w całej stawce, 37-letnia Daniela Iraschko-Stolz, która przy wietrze pod narty rzędu 0,70 m/s skoczyła 94,5 metra. Drugie miejsce zajęła wiceliderka pucharowej „generalki”, Japonka Sara Takanashi, która lądowała na tej samej odległości, jednak ze względu na przeliczniki i niższe noty za styl straciła do Austriaczki 2,7 punktu. Trzecie miejsce zajęła autorka najdłuższego skoku, Marita Kramer, która jednak przy swojej 97 metrowej próbie mogła skorzystać z mocniejszego wiatru pod narty (1,16 m/s), miała też niższe noty za styl od najgroźniejszych rywalek.

Najlepszą szóstkę rundy kwalifikacyjnej uzupełniły: Norweżka Silje Opseth (93,5 m), Słowenka Nika Kriznar (92,0 m) oraz Francuzka Josephine Pagnier (92,5 m).

Początek pierwszej serii konkursowej już o godzinie 13:00. Telewizyjna transmisja w Eurosporcie 1. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl oraz na naszym Twitterze.

 

Wyniki pierwszego treningu:

  zawodniczka kraj belka wiatr
(m/s)
odległość punkty
1 Irina Avvakumova RUS 14 1,04 95,5 m 72.2
2 Sara Takanashi JPN 13 1,48 94,5 m 71.3
3 Nika Kriznar SLO 13 1,11 92,5 m 70.2
4 Daniela Iraschko-Stolz AUT 13 1,28 92,5 m 68.9
5 Ema Klinec SLO 13 0,14 87,0 m 67.0
6 Marita Kramer AUT 13 1,14 90,5 m 66.0
7 Silje Opseth NOR 13 1,07 90,0 m 65.5
8 Katharina Althaus GER 14 0,88 89,5 m 61.5
9 Chiara Hoelzl AUT 15 1,45 94,0 m 61.0
10 Yuki Ito JPN 16 0,70 92,5 m 59.4
11 Thea Minyan Bjoerseth NOR 16 0,35 90,5 m 58.2
12 Nozomi Maruyama JPN 16 1,86 94,5 m 54.1
13 Sophie Sorschag AUT 14 1,54 87,5 m 52.2
14 Irma Makhinia RUS 16 0,52 87,5 m 50.8
15 Kristina Prokopieva RUS 16 0,68 86,5 m 47.6
16 Anna Rupprecht GER 16 0,56 86,0 m 47.5
17 Juliane Seyfarth GER 16 0,45 85,5 m 47.4
18 Karolina Indrackova CZE 16 0,97 87,5 m 47.2
19 Kaori Iwabuchi JPN 16 0,36 85,0 m 47.1
20 Julia Clair FRA 16 0,83 86,5 m 46.4
21 Sofia Tikhonova RUS 16 0,72 86,0 m 46.2
22 Julia Kykkaenen FIN 16 0,38 84,5 m 46.0
23 Spela Rogelj SLO 16 0,59 85,0 m 45.3
24 Ursa Bogataj SLO 14 1,82 85,0 m 44.9
25 Josephine Pagnier FRA 16 0,54 84,0 m 44.7
26 Katra Komar SLO 16 0,58 84,0 m 43.4
27 Abigail Strate CAN 16 0,72 84,0 m 42.2
28 Yuka Seto JPN 16 0,56 83,5 m 41.8
29 Daniela Haralambie ROU 16 0,96 84,5 m 41.3
30 Lisa Eder AUT 16 -0,07 80,0 m 40.7
31 Anna Odine Stroem NOR 16 1,00 84,0 m 40.0
32 Selina Freitag GER 16 -0,68 75,5 m 37.6
33 Ksenia Kablukova RUS 16 0,51 79,5 m 34.9
34 Klara Ulrichova CZE 16 0,72 80,0 m 34.2
35 Jerneja Repinc Zupancic SLO 16 0,88 79,5 m 32.0
36 Alexandria Loutitt CAN 16 0,31 77,0 m 31.5
37 Jenny Rautionaho FIN 16 0,76 78,5 m 30.9
38 Natalie Eilers CAN 16 0,30 76,0 m 29.6
38 Pauline Hessler GER 16 1,30 80,0 m 29.6
40 Susanna Forsstroem FIN 16 0,15 75,0 m 28.8
41 Luisa Goerlich GER 16 0,58 76,0 m 27.4
42 Annika Belshaw USA 16 0,86 77,0 m 27.1
43 Anna Shpyneva RUS 16 1,50 79,0 m 26.0
44 Mariia Iakovleva RUS 16 -0,05 72,5 m 25.5
45 Astrid Norstedt SWE 16 0,41 72,5 m 21.7
46 Anastasiia Subbotina RUS 16 -0,01 70,0 m 20.1
47 Aleksandra Barantceva RUS 16 -0,07 69,5 m 19.7
48 Nina Lussi USA 16 -0,73 66,0 m 19.1
49 Stepanka Ptackova CZE 16 0,28 70,0 m 17.8
50 Tara Geraghty-Moats USA 16 0,97 72,5 m 17.2
51 Veronika Jencova CZE 16 -0,16 67,0 m 15.5
52 Elizaveta Mokhova RUS 16 0,10 65,5 m 10.2
53 Frida Berger NOR 16 0,37 66,0 m 9.0
54 Logan Sankey USA 16 0,20 65,0 m 8.4
55 Alina Borodina RUS 16 -0,29 62,5 m 7.8
56 Nicole Maurer CAN 16 0,33 63,5 m 4.4
57 Kseniia Piskunova RUS 16 -0,17 59,5 m 0.6
DNS Anna Hoffmann USA - - - -

Wyniki drugiego treningu:

  zawodniczka kraj belka wiatr
(m/s)
odległość punkty
1 Marita Kramer AUT 14 -0,10 90,5 m 62.0
2 Daniela Iraschko-Stolz AUT 14 0,01 90,5 m 60.9
3 Nika Kriznar SLO 14 0,09 88,0 m 55.3
4 Chiara Hoelzl AUT 14 0,50 89,0 m 54.0
5 Anna Rupprecht GER 14 0,27 88,0 m 53.8
6 Ema Klinec SLO 14 -0,31 85,0 m 53.0
7 Juliane Seyfarth GER 14 1,34 91,5 m 52.3
8 Yuki Ito JPN 14 0,87 88,5 m 50.0
9 Silje Opseth NOR 14 0,52 87,0 m 49.8
10 Yuka Seto JPN 14 1,03 88,0 m 47.8
11 Anna Odine Stroem NOR 14 0,69 86,5 m 47.5
12 Nozomi Maruyama JPN 14 0,20 84,5 m 47.4
13 Thea Minyan Bjoerseth NOR 14 1,44 89,0 m 46.5
14 Kaori Iwabuchi JPN 14 1,23 87,5 m 45.2
15 Ursa Bogataj SLO 14 0,54 84,5 m 44.7
16 Sophie Sorschag AUT 14 0,80 85,5 m 44.6
17 Irma Makhinia RUS 14 1,15 85,5 m 41.8
18 Julia Clair FRA 14 0,30 82,0 m 41.6
19 Julia Kykkaenen FIN 14 1,65 86,0 m 38.8
20 Abigail Strate CAN 14 -0,37 775, m 38.6
21 Luisa Goerlich GER 14 0,62 81,5 m 38.0
22 Katra Komar SLO 14 1,02 83,0 m 37.8
23 Sofia Tikhonova RUS 14 0,91 82,0 m 36.7
24 Lisa Eder AUT 14 1,05 82,5 m 36.6
24 Josephine Pagnier FRA 14 1,05 82,5 m 36.6
24 Klara Ulrichova CZE 14 1,55 84,5 m 36.6
27 Daniela Haralambie ROU 14 1,48 83,5 m 35.2
28 Karolina Indrackova CZE 14 0,96 81,0 m 34.3
29 Jerneja Repinc Zupancic SLO 14 0,86 79,0 m 31.3
30 Mariia Iakovleva RUS 14 1,53 81,0 m 29.8
31 Pauline Hessler GER 14 -0,81 70,0 m 27.8
32 Selina Freitag GER 14 1,91 81,0 m 26.7
33 Susanna Forsstroem FIN 14 -0,45 71,0 m 26.4
34 Spela Rogelj SLO 14 0,44 74,5 m 25.5
35 Jenny Rautionaho FIN 14 -0,53 70,0 m 25.1
36 Nina Lussi USA 14 0,84 75,5 m 24.3
37 Alexandria Loutitt CAN 14 0,33 73,0 m 23.4
38 Stepanka Ptackova CZE 14 -0,31 69,5 m 22.0
39 Anna Shpyneva RUS 14 0,79 73,5 m 20.7
40 Anastasiia Subbotina RUS 14 0,78 73,0 m 19.8
41 Frida Berger NOR 14 0,54 72,0 m 19.7
42 Ksenia Kablukova RUS 14 0,07 69,5 m 18.4
43 Natalie Eilers CAN 14 -0,34 67,0 m 17.3
44 Annika Belshaw USA 14 0,62 71,0 m 17.0
45 Tara Geraghty-Moats USA 14 0,29 68,0 m 13.7
46 Astrid Norstedt SWE 14 -0,74 63,0 m 13.2
47 Veronika Jencova CZE 14 0,62 68,0 m 11.0
48 Alina Borodina RUS 14 0,89 68,5 m 9.9
49 Elizaveta Mokhova RUS 14 0,16 64,0 m 6.7
50 Aleksandra Barantceva RUS 14 0,71 66,0 m 6.3
51 Logan Sankey USA 14 0,84 65,5 m 4.3
52 Nicole Maurer CAN 14 0,47 58,5 m 0.0
52 Kseniia Piskunova RUS 14 2,00 67,0 m 0.0
DNS Anna Hoffmann USA - - - -
DNS Kristina Prokopieva RUS - - - -
DNS Katharina Althaus GER - - - -
DNS Irina Avvakumova RUS - - - -
DNS Sara Takanashi JPN - - - -

Wyniki kwalifikacji:

  zawodniczka kraj belka wiatr
(m/s)
odległość punkty status
1 Daniela Iraschko-Stolz AUT 14 0,70 94,5 m 115.4 Q
2 Sara Takanashi JPN 14 0,79 94,5 m 112.7 Q
3 Marita Kramer AUT 14 1,16 97,0 m 111.7 Q
4 Silje Opseth NOR 14 1,37 93,5 m 108.5 Q
5 Nika Kriznar SLO 14 0,69 92,0 m 106.5 Q
6 Josephina Pagnier FRA 14 1,94 92,5 m 101.0 Q
7 Ema Klinec SLO 14 0,40 86,0 m 99.8 Q
8 Chiara Hoelzl AUT 14 1,51 90,0 m 99.4 Q
9 Ursa Bogataj SLO 14 0,32 87,5 m 98.9 Q
10 Anna Odine Stroem NOR 14 0,46 86,5 m 98.8 Q
11 Yuki Ito JPN 14 1,70 90,0 m 98.4 Q
12 Irina Avvakumova RUS 14 0,35 85,5 m 97.7 Q
13 Irma Makhinia RUS 14 1,40 89,0 m 96.8 Q
14 Klara Ulrichova CZE 14 1,23 87,5 m 95.7 Q
15 Anna Rupprecht GER 14 1,68 92,5 m 95.6 Q
16 Nozomi Maruyama JPN 14 1,36 88,5 m 95.1 Q
17 Katharina Althaus GER 14 0,72 85,5 m 94.7 Q
18 Sofia Tikhonova RUS 14 1,42 87,5 m 94.1 Q
19 Julia Kykkaenen FIN 14 1,02 85,5 m 93.9 Q
20 Yuka Seto JPN 14 1,34 87,0 m 93.8 Q
21 Juliane Seyfarth GER 14 0,95 86,0 m 93.4 Q
22 Abigail Strate CAN 14 9,87 84,5 m 92.0 Q
23 Sophie Sorschag AUT 14 0,56 83,5 m 91.0 Q
24 Karolina Indrackova CZE 14 0,91 85,0 m 90.7 Q
25 Lisa Eder AUT 14 0,68 83,0 m 90.6 Q
26 Pauline Hessler GER 14 1,12 84,5 m 89.5 Q
27 Selina Freitag GER 14 1,51 86,0 m 87.9 Q
28 Luisa Goerlich GER 14 0,54 82,0 m 87.2 Q
29 Thea Minyan Bjoerseth NOR 14 0,69 81,5 m 87.0 Q
30 Kaori Iwabuchi JPN 14 1,24 84,5 m 86.1 Q
31 Julia Clair FRA 14 1,78 84,5 m 83.8 Q
32 Katra Komar SLO 14 0,92 81,0 m 82.6 Q
33 Annika Belshaw USA 14 0,98 81,0 m 82.2 Q
34 Spela Rogelj SLO 14 1,21 81,0 m 81.8 Q
35 Jenny Rautionaho FIN 14 0,46 78,5 m 81.8 Q
36 Daniela Haralambie ROU 14 0,66 79,5 m 80.7 Q
37 Jerneja Repinc Zupancic SLO 14 0,45 77,5 m 78.9 Q
38 Ksenia Kablukova RUS 14 1,07 79,0 m 78.4 Q
39 Mariia Iakovleva RUS 14 1,80 82,0 m 77.1 Q
40 Kristina Prokopieva RUS 14 0,40 75,5 m 74.8 Q
41 Anna Shpyneva RUS 14 0,50 75,5 m 74.5 NQ
42 Natalie Eilers CAN 14 0,58 76,5 m 73.9 NQ
43 Susanna Forsstroem FIN 14 0,71 76,0 m 73.8 NQ
44 Frida Berger NOR 14 1,20 73,0 m 59.9 NQ
45 Aleksandra Barantceva RUS 14 0,14 67,5 m 59.4 NQ
46 Alexandria Loutitt CAN 14 0,85 69,0 m 57.7 NQ
47 Logan Sankey USA 14 1,04 70,0 m 57.2 NQ
48 Nina Lussi USA 14 1,52 71,5 m 56.8 NQ
49 Anastasiia Subbotina RUS 14 0,84 73,0 m 56.3 NQ
50 Tara Geraghty-Moats USA 14 0,35 66,0 m 53.2 NQ
51 Veronika Jencova CZE 14 -0,13 63,5 m 52.8 NQ
52 Nicole Maurer CAN 14 -0,29 62,5 m 50.3 NQ
53 Kseniia Piskunova RUS 14 0,26 64,5 m 47.9 NQ
54 Elizaveta Mokhova RUS 14 1,10 65,0 m 43.2 NQ
55 Astrid Norstedt SWE 14 0,57 59,5 m 37.4 NQ
DSQ Alina Borodina RUS - - - - NQ
DSQ Stepanka Ptackova CZE - - - - NQ
DNS Anna Hoffmann USA - - - - NQ

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz