PŚ Planica: Dziewięć ekip na starcie drużynówki. Nowy skład reprezentacji Polski [LIVE]
Czas na drużynową rywalizację w Planicy (fot. BoBo / OC Planica)

PŚ Planica: Dziewięć ekip na starcie drużynówki. Nowy skład reprezentacji Polski [LIVE]

Dziewięć reprezentacji weźmie udział w ostatnim w sezonie 2020/2021 drużynowym konkursie Pucharu Świata. Na „mamuciej” Letalnicy (HS-240) w Planicy o kolejne podium powalczą Polacy, którzy zanotują setny występ w drużynowej historii biało-czerwonych. W roli liderów Pucharu Narodów wystartują Norwegowie. Czy będziemy świadkami dominacji faworytów czy czekają nas niespodzianki?

 

Program PŚ w Planicy:

  • 27 marca 2021 r. (sobota):
    • 09:00 – seria próbna,
    • 10:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Eurosportplayer.com).
  • 28 marca 2021 r. (niedziela):
    • 09:00 – seria próbna,
    • 10:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Eurosportplayer.com).

Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej) oraz na naszym Twitterze.

 

Lista startowa sobotniego konkursu drużynowego:

BIB zawodnik kraj rocznik rekord życiowy
1. grupa
1-1 Jarkko Maatta FIN 1994 216,5 m / Planica 2021
2-1 Roman Sergeevich Trofimov RUS 1989 202,5 m / Planica 2021
3-1 Sandro Hauswirth SUI 2000 237,0 m / Planica 2021
4-1 Naoki Nakamura JPN 1996 236,0 m / Planica 2021
5-1 Bor Pavlovcic SLO 1998 234,5 m / Planica 2019
6-1 Daniel Huber AUT 1993 231,0 m / Planica 2018
7-1 Pius Paschke GER 1990 225,0 m / Planica 2021
8-1 Piotr Żyła POL 1987 248,0 m / Planica 2019
9-1 Halvor Egner Granerud NOR 1996 244,5 m / Planica 2020
2. grupa
1-2 Niko Kytosaho FIN 1999 205,0 m / Planica 2020
2-2 Denis Kornilov RUS 1986 232,0 m / Vikersund 2012
3-2 Dominik Peter SUI 2001 211,0 m / Planica 2019
4-2 Junshiro Kobayashi JPN 1991 239,5 m / Planica 2018
5-2 Peter Prevc SLO 1992 250,0 m / Vikersund 2015
6-2 Markus Schiffner AUT 1992 218,0 m / Planica 2017
7-2 Constantin Schmid GER 1999 234,0 m / Planica 2019
8-2 Andrzej Stękała POL 1995 235,0 m / Vikersund 2016
9-2 Marius Lindvik NOR 1998 242,0 m / Tauplitz 2020
3. grupa
1-3 Antti Aalto FIN 1995 225,5 m / Tauplitz 2020
2-3 Mikhail Nazarov RUS 1994 234,5 m / Planica 2021
3-3 Simon Ammann SUI 1981 239,5 m / Vikersund 2017
4-3 Yukiya Sato JPN 1995 237,5 m / Planica 2021
5-3 Ziga Jelar SLO 1997 230,0 m / Planica 2018
6-3 Stefan Kraft AUT 1993 253,5 m / Vikersund 2017
7-3 Markus Eisenbichler GER 1991 248,0 m / Planica 2019
8-3 Jakub Wolny POL 1995 237,5 m / Planica 2019
9-3 Johann Andre Forfang NOR 1995 245,5 m / Vikersund 2017
4. grupa
1-4 Eetu Nousiainen FIN 1997 212,0 m / Oberstdorf 2019
2-4 Evgeniy Klimov RUS 1994 237,0 m / Planica 2020
3-4 Gregor Deschwanden SUI 1991 230,0 m / Planica 2018
4-4 Ryoyu Kobayashi JPN 1996 252,0 m / Planica 2019
5-4 Domen Prevc SLO 1999 245,5 m / Vikersund 2019
6-4 Michael Hayboeck AUT 1991 245,5 m / Planica 2020
7-4 Karl Geiger GER 1993 243,5 m / Planica 2017
8-4 Dawid Kubacki POL 1990 236,5 m / Planica 2018
9-4 Robert Johansson NOR 1990 252,0 m / Vikersund 2017

 

Składy kadr:

  • Austria: Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft, Markus Schiffner, Ulrich Wohlgenannt.
  • Bułgaria: Vladimir Zografski.
  • Czechy: Cestmir Kozisek.
  • Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev.
  • Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytosaho, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen.
  • Francja: Mathis Contamine, Valentin Foubert.
  • Japonia: Yuken Iwasa, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup.
  • Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko.
  • Niemcy: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid.
  • Norwegia: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Benjamin Oestvold.
  • Polska: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła.
  • Rosja: Maksim Kolobov, Denis Kornilov, Mikhail Nazarov, Roman Sergeevich Trofimov.
  • Słowenia: Tilen Bartol, Tjas Grilc, Ziga Jelar, Rok Justin, Lovro Kos, Anze Lanisek, Zak Mogel, Bor Pavlovcic, Cene Prevc, Domen Prevc, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc.
  • Stany Zjednoczone: Decker Dean, Casey Larson.
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Sandro Hauswirth, Dominik Peter.

 

Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):

 

Informacje z naszego Twittera:

 

Podia wszystkich konkursów PŚ w lotach w Planicy:

data, skocznia 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
26.03.2021 HS-240 Karl Geiger GER Ryoyu Kobayashi JPN Bor Pavlovcic SLO
25.03.2021 HS-240 Ryoyu Kobayashi JPN Markus Eisenbichler GER Karl Geiger GER
24.03.2019 HS-240 Ryoyu Kobayashi JPN Domen Prevc SLO Markus Eisenbichler GER
23.03.2019, HS-240 Polska Niemcy Słowenia
22.03.2019, HS-240 Markus Eisenbichler GER Ryoyu Kobayashi JPN Piotr Żyła POL
25.03.2018, HS-240 Kamil Stoch POL Stefan Kraft AUT Daniel Andre Tande NOR
24.03.2018, HS-240 Norwegia Niemcy Słowenia
23.03.2018, HS-240 Kamil Stoch POL Johann Andre Forfang NOR Stefan Kraft AUT
26.03.2017, HS-225 Stefan Kraft AUT Andreas Wellinger GER Noriaki Kasai JPN
25.03.2017, HS-225 Norwegia Niemcy Polska
24.03.2017, HS-225 Stefan Kraft AUT Andreas Wellinger GER Markus Eisenbichler GER
20.03.2016, HS-225 Peter Prevc SLO Robert Kranjec SLO Johann Andre Forfang NOR
19.03.2016, HS-225 Norwegia Słowenia Austria
18.03.2016, HS-225 Robert Kranjec SLO Peter Prevc SLO Johann Andre Forfang NOR
17.03.2016, HS-225 Peter Prevc SLO Johann Andre Forfang NOR Robert Kranjec SLO
22.03.2015, HS-225 Jurij Tepes SLO Peter Prevc SLO Rune Velta NOR
21.03.2015, HS-225 Słowenia Austria Norwegia
20.03.2015, HS-225 Peter Prevc SLO Jurij Tepes SLO Stefan Kraft AUT
24.03.2013, HS-215 Jurij Tepes SLO Rune Velta NOR Peter Prevc SLO
23.03.2013, HS-215 Słowenia Norwegia Austria
22.03.2013, HS-215 Gregor Schlierenzauer AUT Peter Prevc SLO Piotr Żyła POL
18.03.2012, HS-215 Martin Koch AUT Simon Ammann SUI Robert Kranjec SLO
17.03.2012, HS-215 Austria Norwegia Niemcy
16.03.2012, HS-215 Robert Kranjec SLO Simon Ammann SUI Martin Koch AUT
20.03.2011, HS-215 Kamil Stoch POL Robert Kranjec SLO Adam Małysz POL
19.03.2011, HS-215 Austria Norwegia Słowenia
18.03.2011, HS-215 Gregor Schlierenzauer AUT Thomas Morgenstern AUT Martin Koch AUT
22.03.2009, HS-215 Harri Olli FIN Adam Małysz POL Simon Ammann SUI
Robert Kranjec SLO
21.03.2009, HS-215 Norwegia Polska Rosja
20.03.2009, HS-215 Gregor Schlierenzauer AUT Adam Małysz POL Dimitry Vassiliev RUS
16.03.2008, HS-215 Gregor Schlierenzauer AUT Martin Koch AUT Janne Happonen FIN
15.03.2008, HS-215 Norwegia Finlandia Austria
14.03.2008, HS-215 Gregor Schlierenzauer AUT Janne Ahonen FIN Bjoern Einar Romoeren NOR
25.03.2007, HS-215 Adam Małysz POL Simon Ammann SUI Martin Koch AUT
24.03.2007, HS-215 Adam Małysz POL Anders Jacobsen NOR Martin Koch AUT
23.03.2007, HS-215 Adam Małysz POL Simon Ammann SUI Jernej Damjan SLO
19.03.2006, HS-215 Janne Happonen FIN Robert Kranjec SLO Martin Koch AUT
18.03.2006, HS-215 Bjoern Einar Romoeren NOR Roar Ljoekelsoey NOR Martin Koch AUT
20.03.2005, HS-215 Bjoern Einar Romoeren NOR Roar Ljoekelsoey NOR Andreas Widhoelzl AUT
19.03.2005, HS-215 Matti Hautamaeki FIN Andreas Widhoelzl AUT Bjoern Einar Romoeren NOR
23.03.2003, K-185 Matti Hautamaeki FIN Sven Hannawald GER Hideharu Miyahira JPN
22.03.2003, K-185 Matti Hautamaeki FIN Adam Małysz POL Martin Hoellwarth AUT
21.03.2003, K-185 Finlandia Norwegia Austria
24.03.2002, K-185 konkurs odwołany
23.03.2002, K-185 Finlandia Niemcy Austria
18.03.2001, K-185 Martin Schmitt GER Risto Jussilainen FIN Tommy Ingebrigtsen NOR
17.03.2001, K-185 Finlandia Austria Japonia
19.03.2000, K-185 Sven Hannawald GER Janne Ahonen FIN Andreas Goldberger AUT
18.03.2000, K-185 Niemcy Finlandia Japonia
21.03.1999, K-185 Noriaki Kasai JPN Hideharu Miyahira JPN Martin Schmitt GER
20.03.1999, K-185 Hideharu Miyahira JPN Martin Schmitt GER Noriaki Kasai JPN
19.03.1999, K-185 Martin Schmitt GER Kazuyoshi Funaki JPN Christof Duffner GER
23.03.1997, K-185 Akira Higashi JPN Primoz Peterka SLO Lasse Ottesen NOR
22.03.1997, K-185 Takanobu Okabe JPN Kazuyoshi Funaki JPN  
20.03.1994, K-185 Jaroslav Sakala CZE Espen Bredesen NOR Roberto Cecon ITA
19.03.1994, K-185 konkurs odwołany
24.03.1991, K-185 Ralf Gebstedt GER Stefan Horngacher AUT Dieter Thoma GER
23.03.1991, K-185 Staffan Taellberg SWE Stefan Zuend SUI Andre Kiesewetter GER
15.03.1987, K-185 Ole Gunnar Fidjestoel NOR Matjaz Zupan YUG Piotr Fijas POL
14.03.1987, K-185 Andreas Felder AUT Ole Gunnar Fidjestoel NOR Thomas Klauser GER

 

Bartosz Leja,
informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz