Dziewięć reprezentacji weźmie udział w ostatnim w sezonie 2020/2021 drużynowym konkursie Pucharu Świata. Na „mamuciej” Letalnicy (HS-240) w Planicy o kolejne podium powalczą Polacy, którzy zanotują setny występ w drużynowej historii biało-czerwonych. W roli liderów Pucharu Narodów wystartują Norwegowie. Czy będziemy świadkami dominacji faworytów czy czekają nas niespodzianki?
Program PŚ w Planicy:
- 27 marca 2021 r. (sobota):
- 09:00 – seria próbna,
- 10:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Eurosportplayer.com).
- 28 marca 2021 r. (niedziela):
- 09:00 – seria próbna,
- 10:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl, Eurosport 1, Eurosportplayer.com).
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej) oraz na naszym Twitterze.
Lista startowa sobotniego konkursu drużynowego:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik | rekord życiowy |
1. grupa | ||||
1-1 | Jarkko Maatta | FIN | 1994 | 216,5 m / Planica 2021 |
2-1 | Roman Sergeevich Trofimov | RUS | 1989 | 202,5 m / Planica 2021 |
3-1 | Sandro Hauswirth | SUI | 2000 | 237,0 m / Planica 2021 |
4-1 | Naoki Nakamura | JPN | 1996 | 236,0 m / Planica 2021 |
5-1 | Bor Pavlovcic | SLO | 1998 | 234,5 m / Planica 2019 |
6-1 | Daniel Huber | AUT | 1993 | 231,0 m / Planica 2018 |
7-1 | Pius Paschke | GER | 1990 | 225,0 m / Planica 2021 |
8-1 | Piotr Żyła | POL | 1987 | 248,0 m / Planica 2019 |
9-1 | Halvor Egner Granerud | NOR | 1996 | 244,5 m / Planica 2020 |
2. grupa | ||||
1-2 | Niko Kytosaho | FIN | 1999 | 205,0 m / Planica 2020 |
2-2 | Denis Kornilov | RUS | 1986 | 232,0 m / Vikersund 2012 |
3-2 | Dominik Peter | SUI | 2001 | 211,0 m / Planica 2019 |
4-2 | Junshiro Kobayashi | JPN | 1991 | 239,5 m / Planica 2018 |
5-2 | Peter Prevc | SLO | 1992 | 250,0 m / Vikersund 2015 |
6-2 | Markus Schiffner | AUT | 1992 | 218,0 m / Planica 2017 |
7-2 | Constantin Schmid | GER | 1999 | 234,0 m / Planica 2019 |
8-2 | Andrzej Stękała | POL | 1995 | 235,0 m / Vikersund 2016 |
9-2 | Marius Lindvik | NOR | 1998 | 242,0 m / Tauplitz 2020 |
3. grupa | ||||
1-3 | Antti Aalto | FIN | 1995 | 225,5 m / Tauplitz 2020 |
2-3 | Mikhail Nazarov | RUS | 1994 | 234,5 m / Planica 2021 |
3-3 | Simon Ammann | SUI | 1981 | 239,5 m / Vikersund 2017 |
4-3 | Yukiya Sato | JPN | 1995 | 237,5 m / Planica 2021 |
5-3 | Ziga Jelar | SLO | 1997 | 230,0 m / Planica 2018 |
6-3 | Stefan Kraft | AUT | 1993 | 253,5 m / Vikersund 2017 |
7-3 | Markus Eisenbichler | GER | 1991 | 248,0 m / Planica 2019 |
8-3 | Jakub Wolny | POL | 1995 | 237,5 m / Planica 2019 |
9-3 | Johann Andre Forfang | NOR | 1995 | 245,5 m / Vikersund 2017 |
4. grupa | ||||
1-4 | Eetu Nousiainen | FIN | 1997 | 212,0 m / Oberstdorf 2019 |
2-4 | Evgeniy Klimov | RUS | 1994 | 237,0 m / Planica 2020 |
3-4 | Gregor Deschwanden | SUI | 1991 | 230,0 m / Planica 2018 |
4-4 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 1996 | 252,0 m / Planica 2019 |
5-4 | Domen Prevc | SLO | 1999 | 245,5 m / Vikersund 2019 |
6-4 | Michael Hayboeck | AUT | 1991 | 245,5 m / Planica 2020 |
7-4 | Karl Geiger | GER | 1993 | 243,5 m / Planica 2017 |
8-4 | Dawid Kubacki | POL | 1990 | 236,5 m / Planica 2018 |
9-4 | Robert Johansson | NOR | 1990 | 252,0 m / Vikersund 2017 |
Składy kadr:
- Austria: Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft, Markus Schiffner, Ulrich Wohlgenannt.
- Bułgaria: Vladimir Zografski.
- Czechy: Cestmir Kozisek.
- Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev.
- Finlandia: Antti Aalto, Niko Kytosaho, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen.
- Francja: Mathis Contamine, Valentin Foubert.
- Japonia: Yuken Iwasa, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup.
- Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko.
- Niemcy: Markus Eisenbichler, Severin Freund, Karl Geiger, Martin Hamann, Pius Paschke, Constantin Schmid.
- Norwegia: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Benjamin Oestvold.
- Polska: Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła.
- Rosja: Maksim Kolobov, Denis Kornilov, Mikhail Nazarov, Roman Sergeevich Trofimov.
- Słowenia: Tilen Bartol, Tjas Grilc, Ziga Jelar, Rok Justin, Lovro Kos, Anze Lanisek, Zak Mogel, Bor Pavlovcic, Cene Prevc, Domen Prevc, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc.
- Stany Zjednoczone: Decker Dean, Casey Larson.
- Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Sandro Hauswirth, Dominik Peter.
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Informacje z naszego Twittera:
Podia wszystkich konkursów PŚ w lotach w Planicy:
data, skocznia | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
26.03.2021 HS-240 | Karl Geiger GER | Ryoyu Kobayashi JPN | Bor Pavlovcic SLO |
25.03.2021 HS-240 | Ryoyu Kobayashi JPN | Markus Eisenbichler GER | Karl Geiger GER |
24.03.2019 HS-240 | Ryoyu Kobayashi JPN | Domen Prevc SLO | Markus Eisenbichler GER |
23.03.2019, HS-240 | Polska | Niemcy | Słowenia |
22.03.2019, HS-240 | Markus Eisenbichler GER | Ryoyu Kobayashi JPN | Piotr Żyła POL |
25.03.2018, HS-240 | Kamil Stoch POL | Stefan Kraft AUT | Daniel Andre Tande NOR |
24.03.2018, HS-240 | Norwegia | Niemcy | Słowenia |
23.03.2018, HS-240 | Kamil Stoch POL | Johann Andre Forfang NOR | Stefan Kraft AUT |
26.03.2017, HS-225 | Stefan Kraft AUT | Andreas Wellinger GER | Noriaki Kasai JPN |
25.03.2017, HS-225 | Norwegia | Niemcy | Polska |
24.03.2017, HS-225 | Stefan Kraft AUT | Andreas Wellinger GER | Markus Eisenbichler GER |
20.03.2016, HS-225 | Peter Prevc SLO | Robert Kranjec SLO | Johann Andre Forfang NOR |
19.03.2016, HS-225 | Norwegia | Słowenia | Austria |
18.03.2016, HS-225 | Robert Kranjec SLO | Peter Prevc SLO | Johann Andre Forfang NOR |
17.03.2016, HS-225 | Peter Prevc SLO | Johann Andre Forfang NOR | Robert Kranjec SLO |
22.03.2015, HS-225 | Jurij Tepes SLO | Peter Prevc SLO | Rune Velta NOR |
21.03.2015, HS-225 | Słowenia | Austria | Norwegia |
20.03.2015, HS-225 | Peter Prevc SLO | Jurij Tepes SLO | Stefan Kraft AUT |
24.03.2013, HS-215 | Jurij Tepes SLO | Rune Velta NOR | Peter Prevc SLO |
23.03.2013, HS-215 | Słowenia | Norwegia | Austria |
22.03.2013, HS-215 | Gregor Schlierenzauer AUT | Peter Prevc SLO | Piotr Żyła POL |
18.03.2012, HS-215 | Martin Koch AUT | Simon Ammann SUI | Robert Kranjec SLO |
17.03.2012, HS-215 | Austria | Norwegia | Niemcy |
16.03.2012, HS-215 | Robert Kranjec SLO | Simon Ammann SUI | Martin Koch AUT |
20.03.2011, HS-215 | Kamil Stoch POL | Robert Kranjec SLO | Adam Małysz POL |
19.03.2011, HS-215 | Austria | Norwegia | Słowenia |
18.03.2011, HS-215 | Gregor Schlierenzauer AUT | Thomas Morgenstern AUT | Martin Koch AUT |
22.03.2009, HS-215 | Harri Olli FIN | Adam Małysz POL | Simon Ammann SUI Robert Kranjec SLO |
21.03.2009, HS-215 | Norwegia | Polska | Rosja |
20.03.2009, HS-215 | Gregor Schlierenzauer AUT | Adam Małysz POL | Dimitry Vassiliev RUS |
16.03.2008, HS-215 | Gregor Schlierenzauer AUT | Martin Koch AUT | Janne Happonen FIN |
15.03.2008, HS-215 | Norwegia | Finlandia | Austria |
14.03.2008, HS-215 | Gregor Schlierenzauer AUT | Janne Ahonen FIN | Bjoern Einar Romoeren NOR |
25.03.2007, HS-215 | Adam Małysz POL | Simon Ammann SUI | Martin Koch AUT |
24.03.2007, HS-215 | Adam Małysz POL | Anders Jacobsen NOR | Martin Koch AUT |
23.03.2007, HS-215 | Adam Małysz POL | Simon Ammann SUI | Jernej Damjan SLO |
19.03.2006, HS-215 | Janne Happonen FIN | Robert Kranjec SLO | Martin Koch AUT |
18.03.2006, HS-215 | Bjoern Einar Romoeren NOR | Roar Ljoekelsoey NOR | Martin Koch AUT |
20.03.2005, HS-215 | Bjoern Einar Romoeren NOR | Roar Ljoekelsoey NOR | Andreas Widhoelzl AUT |
19.03.2005, HS-215 | Matti Hautamaeki FIN | Andreas Widhoelzl AUT | Bjoern Einar Romoeren NOR |
23.03.2003, K-185 | Matti Hautamaeki FIN | Sven Hannawald GER | Hideharu Miyahira JPN |
22.03.2003, K-185 | Matti Hautamaeki FIN | Adam Małysz POL | Martin Hoellwarth AUT |
21.03.2003, K-185 | Finlandia | Norwegia | Austria |
24.03.2002, K-185 | konkurs odwołany | ||
23.03.2002, K-185 | Finlandia | Niemcy | Austria |
18.03.2001, K-185 | Martin Schmitt GER | Risto Jussilainen FIN | Tommy Ingebrigtsen NOR |
17.03.2001, K-185 | Finlandia | Austria | Japonia |
19.03.2000, K-185 | Sven Hannawald GER | Janne Ahonen FIN | Andreas Goldberger AUT |
18.03.2000, K-185 | Niemcy | Finlandia | Japonia |
21.03.1999, K-185 | Noriaki Kasai JPN | Hideharu Miyahira JPN | Martin Schmitt GER |
20.03.1999, K-185 | Hideharu Miyahira JPN | Martin Schmitt GER | Noriaki Kasai JPN |
19.03.1999, K-185 | Martin Schmitt GER | Kazuyoshi Funaki JPN | Christof Duffner GER |
23.03.1997, K-185 | Akira Higashi JPN | Primoz Peterka SLO | Lasse Ottesen NOR |
22.03.1997, K-185 | Takanobu Okabe JPN | Kazuyoshi Funaki JPN | |
20.03.1994, K-185 | Jaroslav Sakala CZE | Espen Bredesen NOR | Roberto Cecon ITA |
19.03.1994, K-185 | konkurs odwołany | ||
24.03.1991, K-185 | Ralf Gebstedt GER | Stefan Horngacher AUT | Dieter Thoma GER |
23.03.1991, K-185 | Staffan Taellberg SWE | Stefan Zuend SUI | Andre Kiesewetter GER |
15.03.1987, K-185 | Ole Gunnar Fidjestoel NOR | Matjaz Zupan YUG | Piotr Fijas POL |
14.03.1987, K-185 | Andreas Felder AUT | Ole Gunnar Fidjestoel NOR | Thomas Klauser GER |
Bartosz Leja,
informacja własna