You are currently viewing PK Czajkowski: Hula wygrywa ostatni konkurs, Pilch na podium. Schiffner zwycięzcą cyklu
Stefan Hula (fot. Evgeniy Votintsev / LOC Chaikovsky)

Zwycięzcą ostatniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/2021 został doświadczony reprezentant Polski, Stefan Hula. Na podium znaleźli się też Austriak Daniel Tschofenig oraz kolejny z Biało-Czerwonych, Tomasz Pilch. Triumfatorem klasyfikacji generalnej cyklu został Markus Schiffner.

W pierwszej serii drugiego niedzielnego konkursu na dużej skoczni Śnieżynka (HS-140) w Czajkowskim, najlepiej spisał się Stefan Hula. Reprezentant Polski przy delikatnym wietrze pod narty (0,02 m/s) poszybował na odległość 137 metrów. Tuż za nim po skoku na 132. metr plasował się Aleksander Zniszczoł, który tracił do starszego reprezentacyjnego kolego równo dziesięć punktów. Trzecie miejsce zajmował Austriak Daniel Tschofenig, który mimo trafienia na najgorsze warunki wietrzne (0,52 m/s w plecy) oddał skok na odległość 126,5 metra.

Tuż za czołową trójką na półmetku rywalizacji wylądował Niemiec David Siegel (132,5 m.), na piątym miejscu plasował się kolejny z polskich kadrowiczów, Tomasz Pilch (130,0 m), a najlepszą szóstkę zamykał Maciej Kot (125,0 m). Siódmy był z kolei Paweł Wąsek (132,0 m).

Po drugiej serii na najwyższym stopniu podium utrzymał się najbardziej doświadczony z reprezentantów Polski, Stefan Hula. 34-letni zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane przy wietrze pod narty (0,92 m/s) poszybował na 131,5 metra. Dla skoczka ze Szczyrku było to już trzecie zwycięstwo i jednocześnie dziewiąte podium w zimowym konkursie narciarskiej "drugiej ligi" w karierze. Do pierwszego miejsca zbliżył się trzeci po pierwszej rundzie Daniel Tschofenig, który stracił do Polaka zaledwie 0,5 punktu. Austriak wykorzystał sprzyjające warunki (1,03 m/s pod narty) i oddał najdłuższy skok w konkursie (138,5 m), a następnie po raz pierwszy w karierze zameldował się na podium konkursu PK. Na trzeci stopień podium z piątej lokaty awansował Tomasz Pilch, który oddał skok na 134 metry i triumfującego Huli stracił 12,7 punktu. 20-latka z Wisły po raz piąty zmieścił się w czołowej trójce zawodów "drugiej ligi".

Na czwartym miejscu uplasował się kolejny z reprezentantów Austrii, Manuel Fettner, który po skoku na 134 metr awansował o cztery pozycje. Piąte miejsce przypadło ostatecznie zwycięzcy pierwszego konkursu w Czajkowskim, Aleksandrowi Zniszczołowi. Reprezentant klubu WSS Wisła trafił na najgorsze warunki wietrzne w całej stawce stawki i oddał skok na 123,5 metra, co nie pozwoliło na utrzymanie miejsca na podium. Skład czołowej szóstki uzupełnił Austriak David Haagen.

Oprócz wcześniej wspomnianych podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka, w pierwszej dziesiątce znalazł się również Maciej Kot, który po skoku na 130,5 metra spadł o trzy pozycje i ostatecznie był dziewiąty Ostatni z Biało-Czerwonych, Paweł Wąsek, poszybował na 122. metr i zajął 12. miejsce.

Triumfatorem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 został nieobecny w Rosji reprezentant Austrii, Markus Schiffner, który na swoim koncie zebrał 794 punkty. Podium cyklu uzupełnili jego rodacy. Drugi był również nieobecny w Czajkowskim Ulrich Wohlgenannt (661 pkt), a na ostatnim miejscu podium uplasował się Manuel Fettner (566 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie zajął czwarte miejsce (527 pkt). W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Stefan Hula (476 pkt / 6. miejsce) oraz Maciej Kot (435 pkt / 9. miejsce).

Końcowa klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego 2020/2021 >>>

Warto wspomnieć, że dodatkowe miejsca na pierwszy period Letniego Grand Prix 2021 wywalczyli Polacy, Austriacy i Słoweńcy.