You are currently viewing Dodatkowe konkursy w Austrii i mikst w Oslo poza Raw Air, czyli zmiany w kalendarzu PŚ
Skocznia na wzgórzu Holmenkollen w Oslo (fot. Stefan Piwowar)

Dodatkowe konkursy w Austrii i mikst w Oslo poza Raw Air, czyli zmiany w kalendarzu PŚ

Kolejny dzień przynosi następne zmiany w kalendarzach Pucharu Świata na sezon 2021/2022. Wbrew wcześniejszym informacjom, mikst, który ma zostać rozegrany w marcu w Oslo, nie będzie częścią turnieju Raw Air. Ponadto, skoczkinie będą mogły liczyć na dodatkowe konkursy w Ramsau (w grudniu) i Hinzenbach (w lutym).

 

Jeszcze do wczoraj, kobiety mogły liczyć na 28 pucharowych konkursów najwyższej rangi. Wczoraj do kalendarza, zarówno skoczkiń, jak i skoczków, dołączono niespodziewanie konkurs drużyn mieszanych w Oslo. Zawody, które mają się odbyć 4 marca 2022 roku, początkowo łączono z rywalizacją w turnieju Raw Air, co tym samym oznaczałoby ogarniczenie kandydatów do triumfu wyłącznie do zawodniczek i zawodników, którzy wystartowaliby w owym mikście. Dziś w kalendarzu Pucharu Świata pojawiła się jednak dodatkowa adnotacja, mówiąca o tym, że konkurs ten nie będzie wliczany do klasyfikacji generalnej norweskiego tournee, co wydaje się ze wszech miar logiczne.

Ponadto, poza wczorajszym dołączenie dwóch konkursów w Bischofshofen do PŚ mężczyzn (8-9 stycznia 2022 r.), o kolejne dwa konkursy wzbogacono także terminarz kobiet. Puste miejsce w czasie weekendu 17-19 grudnia 2021 roku, wypełniono jednak tylko jednym konkursem, który zostanie rozegrany pierwszego z tych dni, na normalnej skoczni HS-98 w austriackim Ramsau. Międzynarodowa Federacja Narciarska zakończyła też udane negocjacje z austriacką stroną dodatkowym, piątkowym konkursem na obiekcie HS-90 w Hinzenbach. Tym samym weekend na Aigner-Schanze zostanie powiększony do trzech dni konkursowej rywalizacji.

Warto też zauważyć adnotację widniejącą przy rosyjskim turnieju Blue Bird, który w sezonie 2021/2022, będzie rozegrany na końcu sezonu, tradycyjnie w Niżnym Tagile (19-20 marca) i Czajkowskim (26-27 marca). Ten termin ma jeszcze zostać potwierdzony przez Rosyjską Federacją Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, a ponadto, w planach jest przeniesienie tych zmagań na grudzień, już w sezonie 2022/2023. Można się domyślać, że jest to furtka zostawiona na wprowadzenie w tym miejscu finałowego turnieju Raw Air, wraz z zawodami lotów narciarskich na norweskim "mamucie" HS-240 w Vikersund, o który w tym roku bezskutecznie zabiegały skoczkinie i strona norweska.

Przypomnijmy, że zmiany, które nastapiły we wszystkich kalendarzach po obradach komisji FIS ds. skoków narciarskich, muszą jeszcze zostać potwierdzone podczas czerwcowego Kongresu FIS

Aktualny terminarz Pucharu Świata kobiet 2021/2022 >>>

 

Bartosz Leja,
źródło: FIS / informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz