You are currently viewing Konkursy LGP kobiet w Szczuczyńsku odwołane!
Skocznie w Szczuczyńsku (fot. Mirko Gornik / Skisprungschanzen.com)

Konkursy LGP kobiet w Szczuczyńsku odwołane!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała o odwołaniu zawodów z cyklu Letniego Grand Prix. Konkursy kobiet w Szczuczyńsku nie odbędą się z powodów... organizacyjnych.

 

Konkursy kobiet z cyklu Letniego Grand Prix w kazachskim Szczuczyńsku zostały odwołane. Zawody pań nie odbędą się z przyczyn... organizacyjnych. Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała jednak, że zmagania panów odbędą się zgodnie z planem. Dodajmy, że zarówno zawody mężczyzn jak i kobiet miały się odbyć w ten sam weekend. 

Decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej jest niezrozumiała dla kibiców skoków, którzy w dosadny sposób wyrażają swoje oburzenie na Twitterze. - Nowy sezon, nowe (nie)równe szanse - komentują kibice. Fani podkreślają, że FIS miał walczyć o polepszenie sytuacji skoków kobiet, a nierówności pomiędzy płciami są coraz większe. - Myślę, że zostajemy dokładanie tam, gdzie skończyliśmy. Kobiety są w gorszej sytuacji, podczas gdy dla mężczyzn wszystko jest możliwe - czytamy na portalu. 

Odwołanie zawodów w Kazachstanie skraca więc Letnie Grand Prix kobiet do zaledwie pięciu weekendów i siedmiu konkursów. Panie zainaugurują sezon letni na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle w połowie lipca, a ostatnie zawody z letniego cyklu kobiet odbędą się w niemieckim Klingenthal 2 października. Wcześniej skoczkinie zmierzą się we francuskim Courchevel, czeskim Frensztacie i rosyjskim Czajkowskim. and-prix-kobiet-2021/" target="_blank" rel="noopener">Pełny kalendarz LGP Pań znajdziecie tutaj>>>

 

Program LGP w Szczuczyńsku:

  • 03.09.2021, piątek - kwalifikacje mężczyzn HS-99
  • 04.09.2021, sobota - konkurs mężczyzn HS-99
  • 05.09.2021, niedziela - konkurs mężczyzn HS-140

 

Weronika Brodowska,
źródło : FIS / informacja własna

 

Dodaj komentarz