You are currently viewing Dwie polskie skoczkinie wystartują w LGP w Courchevel
Kinga Rajda (fot. Ewa Skrzypiec)

Dwie polskie skoczkinie wystartują w LGP w Courchevel

Tylko dwie polskie skoczkinie wezmą udział w kolejnych zawodach Letniego Grand Prix kobiet, które odbędą się już 6 sierpnia we francuskim Courchevel. Na dużej Tremplin au Praz (HS-135) zaprezentują się Nicole Konderla oraz Kinga Rajda.

 

Mimo, że we wstępnym zgłoszeniu, które dotarło do francuskich organizatorów, widniały nazwiska Nicole Konderli, Wiktorii Przybyły, Kingi Rajdy i Joanny Szwab, ostatecznie w zawodach we Francji wezmą udział tylko dwie polskie skoczkinie. Sztab szkoleniowy na czele z trenerem Łukaszem Kruczkiem zdecydował, że w Courchevel poskaczą 19-letnia Konderla i 20-letnia Rajda.

Obie te zawodniczki mogły się w sobotę cieszyć ze wspólnego zwycięstwa w Memoriale Olimpijczyków na normalnej skoczni HS-104 w Szczyrku. Wówczas w pokonanym polu zostawiły pozostałe kadrowiczki, czyli Kamilę Karpiel, Wiktorię Przybyłę i Joannę Szwab, które poziomem sportowym wyraźnie od nich odstawały. Na starcie nie pojawiła się wówczas poszukująca formy Anna Twardosz, której próżno szukać także w składzie Biało-Czerwonych na kolejne międzynarodowe starty. Okazuje się, że wpływ na absencję liderki Polek z minionej zimy, ma też wpływ niedyspozycja zdrowotna i zażywane antybiotyki.

Cieszyć może jednak powrót do lepszej dyspozycji Kingi Rajdy, która jeszcze w trakcie inauguracyjnych konkursów LGP w Wiśle, również nie znalazła się w polskim składzie. Solidne skakanie kontynuuje z kolei Nicole Konderla, która po raz kolejny udowodniła ostatnio, że można ją określać postacią wiodącą w żeńskiej reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że to właśnie ona na skoczni im. Adama Małysza (HS-134), jako jedyna z podopiecznych trenera Kruczka, zameldowała się raz w finałowej trzydziestce (zajęła 26. miejsce) i otworzyła swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej cyklu. Aktualnie zajmuje w niej 31. miejsce.

Jak będzie w Courchevel, przekonamy się już za kilka dni. Dodajmy, że obok Łukasza Kruczka, pieczę nad polskimi zawodniczkami będzie sprawować we Francji fizjoterapeutka Paulina Węgrzyn-Gębuś.

 

Program LGP kobiet w Courchevel:

 • 5 sierpnia 2021 r. (czwartek):
  • 19:00 – odprawa techniczna.
 • 6 sierpnia 2021 r. (piątek):
  • 09:00 – oficjalny trening,
  • 11:00 – kwalifikacje,
  • 16:30 – seria próbna,
  • 18:00 – konkurs indywidualny.

 

Bartosz Leja,
źródło: PZN / informacja własna

 

Podziel się:

Dodaj komentarz