You are currently viewing FIS Cup Falun: Ortner wygrywa drugi konkurs w Falun, życiówka i podium Habdasa!
Jan Habdas (fot. Ewa Skrzypiec)

FIS Cup Falun: Ortner wygrywa drugi konkurs w Falun, życiówka i podium Habdasa!

Maximilian Ortner wygrał drugi konkurs z cyklu FIS Cup w szwedzkim Falun. Na podium trzecioligowych zmagań wskoczył Jan Habdas, który ex aqueo wraz z Clemensem Aignerem zajął drugą pozycję. W serii finałowej oglądaliśmy wszystkich reprezentantów Polski.

FIS Cup Szczyrk2021 1.konkurs ClemensAigner 300x200 - FIS Cup Falun: Ortner wygrywa drugi konkurs w Falun, życiówka i podium Habdasa!
Clemens Aigner (fot. Julia Piątkowska)

Maximilian Ortner utrzymał prowadzenie po pierwszej serii i po skoku na 92. metr sięgnął po zwycięstwo w niedzielnym konkursie FIS Cup w Falun. Życiowy wynik osiągnął Jan Habdas, który po próbie na odległość 94,5 metra w trudnych warunkach wietrznych uplasował się na drugiej pozycji. Jest to trzecie w karierze podium 17-latka i jednocześnie najlepszy jego wynik w trzecioligowych zawodach. Ex aqueo z Habdasem na drugiej pozycji znalazł się doświadczony Austriak Clemens Aigner (94 m). 0,9 punktu za podium sklasyfikowany został Niemiec Justin Lisso, a piąty był mistrz świata juniorów z 2020 roku Peter Resinger. Na 6. pozycji wylądował Arkadiusz Jojko (92 m), który podobnie jak Habdas, poprawił swój życiowy rezultat w zawodach z cyklu FIS Cup. Siódma lokata przypadła kolejnemu z Austriaków, Hannesow Landererowi (91,5 m). Na ósmym miejscu po dyskwalifikacji Luki Rotha, uplasował się jego kadrowy kolega, Niemiec Killian Maerkl (91,5 m). 9. był Markus Rupitsch (91,5 m), a po skoku na 89. metr czołową dziesiątkę zamknął reprezentant Norwegii Fredrik Gran.

W czołowej trzydziestce zameldowało się jeszcze czterech reprezentantów Polski. 16. był Klemens Joniak (90,5 m), a na 22. pozycję wskoczył starszy z braci Jojko (88 m). Na 24. miejscu zawody ukończył Szymon Zapotoczny (88 m), a na 30. lokacie sklasyfikowano Adama Niżnika, który w drugiej serii został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Seria finałowa niedzielnych zawodów na skoczni Lugnet (HS-100) została w całości przeprowadzona z 16. platformy najazdowej.

Wyniki pierwszej serii konkursu w Falun znajdziecie TUTAJ>>>

Po weekendzie w Falun, liderem „generalki” FIS Cup pozostaje Austriak Francisco Moerth (532 pkt). Na drugie miejsce po bardzo dobrych występach na skoczni Lugnet wysunął się reprezentant Polski Jan Habdas, który do tej pory zgromadził 487 punktów cyklu. Podium klasyfikacji generalnej trzecioligowych zmagań uzupełnia kolejny z Austriaków Janni Reisenauer (450 pkt).

Pełną klasyfikację generalną cyklu FIS Cup znajdziecie TUTAJ>>>

Kolejne zawody FIS Cup odbędą się w Kanderstegu. Skoczkowie powalczą o punkty trzecioligowych zmagań w Szwajcarii w dniach 11-12 grudnia.