Kolejny dzień pucharowej rywalizacji przynosi nam kolejne emocje, i to jeszcze przed rozpoczęciem zawodów. Okazuje się, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymał wczorajszy zwycięzca, Ryoyu Kobayashi i nie pojawi się on na starcie zmagań. Szansę na rehabilitację po słabszych sobotnich wynikach dostaną za to reprezentanci Polski. Kto wyjedzie z Ruki jako zwycięzca kolejnych zawodów Pucharu Świata?
Program zawodów:
- 28 listopada 2021 r. (niedziela):
- 14:30 – kwalifikacje (Player.pl),
- 16:15 – konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl).
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl (poniżej). Zajrzyjcie też na naszego Twittera >>>
Lista startowa niedzielnych kwalifikacji:
BIB | zawodnik | rocznik | kraj | miejsce w PŚ 2021/22 |
1 | Heung Chul Choi | 1981 | KOR | – |
2 | Artti Aigro | 1999 | EST | – |
3 | Cestmir Kozisek | 1991 | CZE | – |
4 | Tilen Bartol | 1997 | SLO | – |
5 | Kevin Maltsev | 2000 | EST | – |
6 | Jakub Wolny | 1995 | POL | – |
7 | Daniel Andrei Cacina | 2001 | ROU | – |
8 | Casey Larson | 1998 | USA | – |
9 | Viktor Polasek | 1997 | CZE | – |
10 | Valentin Foubert | 2002 | FRA | – |
11 | Ilya Mankov | 2003 | RUS | – |
12 | Danil Vassilyev | 2004 | KAZ | – |
13 | Eetu Nousiainen | 1997 | FIN | – |
14 | Mikhail Nazarov | 1994 | RUS | – |
15 | Aleksander Zniszczoł | 1994 | POL | – |
16 | Sabirzhan Muminov | 1994 | KAZ | – |
17 | Anders Fannemel | 1991 | NOR | – |
18 | Mathis Contamine | 2001 | FRA | – |
19 | Stefan Hula | 1986 | POL | – |
20 | Giovanni Bresadola | 2001 | ITA | – |
21 | Antti Aalto | 1995 | FIN | – |
22 | Andrei Feldorean | 2000 | ROU | – |
23 | Fatih Arda Ipcioglu | 1997 | TUR | – |
24 | Matthew Soukup | 1997 | CAN | – |
25 | Jarkko Maatta | 1994 | FIN | – |
26 | Alex Insam | 1997 | ITA | – |
27 | Mackenzie Boyd-Clowes | 1991 | CAN | 43. |
28 | Andrzej Stękała | 1995 | POL | 43. |
29 | Keiichi Sato | 1997 | JPN | 42. |
30 | Vladimir Zografski | 1993 | BUL | 41. |
31 | Daniel Tschofenig | 2002 | AUT | 40. |
32 | Dominik Peter | 2001 | SUI | 39. |
33 | Fredrik Villumstad | 1999 | NOR | 37. |
34 | Gregor Deschwanden | 1991 | SUI | 37. |
35 | Simon Ammann | 1981 | SUI | 34. |
36 | Markus Schiffner | 1992 | RUS | 34. |
37 | Roman Trofimov | 1989 | RUS | 34. |
38 | Philipp Aschenwald | 1995 | AUT | 32. |
39 | Niko Kytosaho | 1999 | FIN | 32. |
40 | Evgenii Klimov | 1994 | RUS | 30. |
41 | Andreas Wellinger | 1995 | GER | 30. |
42 | Lovro Kos | 1999 | SLO | 29. |
43 | Daniel Andre Tande | 1994 | NOR | 27. |
44 | Danil Sadreev | 2003 | RUS | 27. |
45 | Dawid Kubacki | 1990 | POL | 26. |
46 | Piotr Żyła | 1987 | POL | 25. |
47 | Junshiro Kobayashi | 1991 | JPN | 23. |
48 | Peter Prevc | 1992 | SLO | 23. |
49 | Daiki Ito | 1985 | JPN | 22. |
50 | Jan Hoerl | 1998 | AUT | 21. |
51 | Constantin Schmid | 1999 | GER | 20. |
52 | Marius Lindvik | 1998 | NOR | 19. |
53 | Manuel Fettner | 1985 | AUT | 18. |
54 | Johann Andre Forfang | 1995 | NOR | 17. |
55 | Stephan Leyhe | 1992 | GER | 16. |
56 | Daniel Huber | 1993 | AUT | 15. |
57 | Pius Paschke | 1990 | GER | 14. |
58 | Yukiya Sato | 1995 | JPN | 13. |
59 | Robert Johansson | 1990 | NOR | 12. |
60 | Kamil Stoch | 1987 | POL | 11. |
61 | Timi Zajc | 2000 | SLO | 10. |
62 | Naoki Nakamura | 1996 | JPN | 9. |
63 | Cene Prevc | 1996 | SLO | 8. |
64 | Killian Peier | 1995 | SUI | 7. |
65 | Stefan Kraft | 1993 | AUT | 6. |
66 | Markus Eisenbichler | 1991 | GER | 5. |
67 | Anze Lanisek | 1996 | SLO | 4. |
68 | Halvor Egner Granerud | 1996 | NOR | 3. |
69 | Ryoyu Kobayashi | 1996 | JPN | 2. |
70 | Karl Geiger | 1993 | GER | 1. |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Składy kadr na zawody w Ruce:
- Austria (7): Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft, Markus Schiffner, Daniel Tschofenig
- Bułgaria (3): Vladimir Zografski.
- Czechy (3): Cestmir Kozisek, Viktor Polasek.
- Estonia (3): Artti Aigro, Kevin Maltsev.
- Finlandia (4): Antti Aalto, Andreas Alamommo, Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Niko Kytosaho, Jarkko Maatta, Eetu Merilaeinen, Eetu Nousiainen, Arttu Pohjola.
- Francja (2): Mathis Contamine, Valentin Foubert.
- Japonia (6): Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Yukiya Sato.
- Kanada (3): Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup.
- Kazachstan (3): Sabirzhan Muminov, Danil Vassilyev.
- Korea Południowa (2): Heung Chul Choi.
- Niemcy (6): Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid, Andreas Wellinger.
- Norwegia (7): Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Daniel Andre Tande, Fredrik Villumstad.
- Polska (7): Stefan Hula, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła.
- Rosja (5): Evgenii Klimov, Ilya Mankov, Mikhail Nazarov, Danil Sadreev, Roman Trofimov.
- Rumunia (2): Daniel Andrei Cacina, Andrei Feldorean.
- Słowenia (6): Tilen Bartol, Lovro Kos, Anze Lanisek, Cene Prevc, Peter Prevc, Timi Zajc.
- Stany Zjednoczone (2): Casey Larson.
- Szwajcaria (4): Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Dominik Peter.
- Turcja (2): Muhammet Irfan Cintimar, Fatih Arda Ipcioglu.
- Włochy (2): Giovanni Bresadola, Alex Insam.
Podia wszystkich konkursów PŚ w Ruce:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
27.11.2021 | Ryoyu Kobayashi JPN | Anze Lanisek SLO | Markus Eisenbichler GER |
29.11.2020 | Halvor Egner Granerud NOR | Markus Eisenbichler GER | Dawid Kubacki POL |
28.11.2020 | Markus Eisenbichler GER | Piotr Żyła POL | Dawid Kubacki POL |
01.12.2019 | konkurs odwołany | ||
30.11.2019 | Daniel Andre Tande NOR | Philipp Aschenwald AUT | Anze Lanisek SLO |
25.11.2018 | Ryoyu Kobayashi JPN | Andreas Wellinger GER | Kamil Stoch POL |
24.11.2018 | Ryoyu Kobayashi JPN | Kamil Stoch POL | Piotr Żyła POL |
26.11.2017 | Jernej Damjan SLO | Johann Andre Forfang NOR | Andreas Wellinger GER |
25.11.2017 | Norwegia | Niemcy | Japonia |
26.11.2016 | Severin Freund GER | Daniel Andre Tande NOR | Manuel Fettner AUT |
25.11.2016 | Domen Prevc SLO | Severin Freund GER | Peter Prevc SLO |
28.11.2015 | konkurs odwołany | ||
27.11.2015 | konkurs odwołany | ||
29.11.2014 | Simon Ammann SUI Noriaki Kasai JPN |
– | Severin Freund GER |
28.11.2014 | Simon Ammann SUI | Daiki Ito JPN | Noriaki Kasai JPN |
30.11.2013 | konkurs odwołany | ||
29.11.2013 | Gregor Schlierenzauer AUT | Marinus Kraus GER | Thomas Morgenstern AUT |
01.12.2012 | Severin Freund GER | Dimitry Vassiliev RUS | Simon Ammann SUI |
30.11.2012 | Niemcy | Austria | Słowenia |
27.11.2011 | Andreas Kofler AUT | Gregor Schlierenzauer AUT | Thomas Morgenstern AUT |
27.11.2011 | Austria | Japonia | Rosja |
28.11.2010 | Andreas Kofler AUT | Thomas Morgenstern AUT | Simon Ammann SUI |
27.11.2010 | Austria | Norwegia | Japonia |
28.11.2009 | Bjoern Einar Romoeren NOR | Pascal Bodmer GER | Wolfgang Loitzl AUT |
27.11.2009 | Austria | Niemcy | Finlandia |
29.11.2008 | Finlandia | Austria | Niemcy |
29.11.2008 | Simon Ammann SUI | Wolfgang Loitzl AUT | Gregor Schlierenzauer AUT |
01.12.2007 | Thomas Morgenstern AUT | Bjoern Einar Romoeren NOR | Tom Hilde NOR |
30.11.2007 | Norwegia | Austria | Finlandia |
25.11.2006 | konkurs odwołany | ||
24.11.2006 | Arttu Lappi FIN | Simon Ammann SUI | Anders Jacobsen NOR |
26.11.2005 | Robert Kranjec SLO | Janne Ahonen FIN | Michael Uhrmann GER |
26.11.2005 | Jakub Janda CZE | Janne Ahonen FIN | Robert Kranjec SLO |
28.11.2004 | Janne Ahonen FIN | Thomas Morgenstern AUT | Jakub Janda CZE |
27.11.2004 | Janne Ahonen FIN | Alexander Herr GER | Martin Hoellwarth AUT |
30.11.2003 | Sigurd Pettersen NOR | Adam Małysz POL | Veli-Matti Lindstroem FIN |
28.11.2003 | Matti Hautamaeki FIN | Adam Małysz POL | Veli-Matti Lindstroem FIN |
30.11.2002 | Andreas Widhoelzl AUT | Janne Ahonen FIN | Primoz Peterka SLO |
29.11.2002 | Primoz Peterka SLO | Adam Małysz POL | Janne Ahonen FIN |
08.12.1996 | Primoz Peterka SLO | Lasse Ottesen NOR | Takanobu Okabe JPN |
07.12.1996 | Takanobu Okabe JPN | Kazuyoshi Funaki JPN | Andreas Goldberger AUT |
Bartosz Leja,
źródło: FIS / Twitter / informacja własna