Norweskie Lillehammer ugości najlepsze skoczkinie świata podczas drugiego weekendu Pucharu Świata w sezonie 2021/2022. Zawodniczki czekają tam dwa konkursy, po jednym na normalnej (HS-98) i dużej skoczni (HS-140). Najpierw jednak panie będą miały możliwość przetestować normalny obiekt podczas oficjalnych treningów. W kwalifikacjach zmierzy się już 65 skoczkiń z 17 krajów.
Program zawodów:
- 3 grudnia 2021 r. (piątek):
- 16:45 – oficjalny trening, HS-98
- 18:30 – kwalifikacje, HS-98.
- 4 grudnia 2021 r. (sobota):
- 17:15 – seria próbna, HS-98.
- 18:15 – konkurs indywidualny, HS-98 (Eurosport 1, Player.pl).
- 5 grudnia 2021 r. (niedziela):
- 15:00 – oficjalny trening, HS-140.
- 16:00 – kwalifikacje, HS-140.
- 17:30 – konkurs indywidualny, HS-140 (Eurosport 2, Player.pl).
Tekstowa relacja LIVE będzie dostępna na SkokiPolska.pl.
Lista startowa piątkowych treningów i kwalifikacji:
BIB | zawodniczka | rocznik | kraj | miejsce w PŚ 2021/22 |
1 | Heidi Dyhre Traaserud | 2003 | NOR | – |
2 | Jenny Rautionaho | 1996 | FIN | – |
3 | Karoline Skatvedt | 2000 | NOR | – |
4 | Klara Ulrichova | 2004 | CZE | – |
5 | Anna Shpyneva | 2002 | RUS | – |
6 | Anna Hoffmann | 2000 | USA | – |
7 | Nina Lussi | 1994 | USA | – |
8 | Alessia Mitu-Cosca | 2004 | ROU | – |
9 | Jessica Malsiner | 2002 | ITA | – |
10 | Nicole Konderla | 2001 | POL | – |
11 | Tetiana Pylypchuk | 2004 | UKR | – |
12 | Frida Berger | 2004 | NOR | – |
13 | Yuka Seto | 1997 | JPN | – |
14 | Kinga Rajda | 2000 | POL | – |
15 | Alexandria Loutitt | 2004 | CAN | – |
16 | Nicole Maurer | 2000 | CAN | – |
17 | Haruka Iwasa | 1996 | JPN | – |
18 | Kamila Karpiel | 2001 | POL | – |
19 | Logan Sankey | 1998 | USA | – |
20 | Annika Belshaw | 2002 | USA | – |
21 | Ingrid Hordvik Kleven | 2003 | NOR | – |
22 | Anna Twardosz | 2001 | POL | – |
23 | Veronika Shishkina | 2003 | KAZ | – |
24 | Delia Anamaria Folea | 2004 | ROU | – |
25 | Karolina Indrackova | 1997 | CZE | – |
26 | Oceane Avocat Gros | 1997 | FRA | – |
27 | Natalie Eilers | 1998 | CAN | – |
28 | Susanna Forsstroem | 1995 | FIN | – |
29 | Astrid Norstedt | 2001 | SWE | – |
30 | Luisa Goerlich | 1998 | GER | 37. |
31 | Irma Makhinia | 2002 | RUS | 36. |
32 | Aleksandra Kustova | 1998 | RUS | 34. |
33 | Julia Clair | 1994 | FRA | 33. |
34 | Thea Minyan Bjoerseth | 2003 | NOR | 32. |
35 | Spela Rogelj | 1994 | SLO | 31. |
36 | Nika Prevc | 2005 | SLO | 29. |
37 | Lidiia Iakovleva | 2001 | RUS | 29. |
38 | Lara Malsiner | 2000 | ITA | 27. |
39 | Yuki Ito | 1994 | JPN | 27. |
40 | Daniela Haralambie | 1997 | ROU | 25. |
41 | Julia Kykkaenen | 1994 | FIN | 25. |
42 | Jerneja Brecl | 2001 | SLO | 24. |
43 | Josephine Pagnier | 2002 | FRA | 22. |
44 | Irina Avvakumova | 1991 | RUS | 22. |
45 | Frida Westman | 2001 | SWE | 21. |
46 | Anna Rupprecht | 1996 | GER | 19. |
47 | Kaori Iwabuchi | 1993 | JPN | 19. |
48 | Anna Odine Stroem | 1998 | NOR | 14. |
49 | Selina Freitag | 2001 | GER | 14. |
50 | Kristina Prokopieva | 2000 | RUS | 14. |
51 | Abigail Strate | 2001 | CAN | 14. |
52 | Chiara Kreuzer | 1997 | AUT | 14. |
53 | Juliane Seyfarth | 1990 | GER | 12. |
54 | Eva Pinkelnig | 1988 | AUT | 12. |
55 | Silje Opseth | 1999 | NOR | 11. |
56 | Pauline Hessler | 1998 | GER | 10. |
57 | Lisa Eder | 2001 | AUT | 9. |
58 | Jacqueline Seifriedsberger | 1991 | AUT | 8. |
59 | Nika Kriznar | 2000 | SLO | 7. |
60 | Daniela Iraschko-Stolz | 1983 | AUT | 6. |
61 | Sara Takanashi | 1996 | JPN | 5. |
62 | Katharina Althaus | 1996 | GER | 4. |
63 | Ursa Bogataj | 1995 | SLO | 3. |
64 | Marita Kramer | 2001 | AUT | 2. |
65 | Ema Klinec | 1998 | SLO | 1. |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Składy kadr:
- Austria: Lisa Eder, Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Chiara Kreuzer, Eva Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger.
- Chiny: Bing Dong, Xueyao Li, Qingyue Peng, Birun Shao, Liangyao Wang, Ping Zeng.
- Czechy: Karolina Indrackova, Klara Ulrichova.
- Finlandia: Susanna Forsstroem, Julia Kykkaenen, Jenny Rautionaho.
- Francja: Oceane Avocat Gros, Julia Clair, Josephine Pagnier.
- Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Haruka Iwasa, Yuka Seto, Sara Takanashi.
- Kanada: Natalie Eilers, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer, Abigail Strate.
- Kazachstan: Veronika Shishkina.
- Niemcy: Katharina Althaus, Selina Freitag, Luisa Goerlich, Pauline Hessler, Anna Rupprecht, Juliane Seyfarth.
- Norwegia: Frida Berger, Thea Minyan Bjoerseth, Ingrid Hordvik Kleven, Silje Opseth, Karoline Roestad, Karoline Bjerke Skatvedt, Anna Odine Stroem, Heidi Dyhre Traaserud.
- Polska: Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Kinga Rajda, Anna Twardosz.
- Rosja: Irina Avvakumova, Lidiia Iakovleva, Alexandra Kustova, Irma Makhinia, Kristina Prokopieva, Sofia Tikhonova.
- Rumunia: Delia Anamaria Folea, Daniela Haralambie, Alessia Mitu-Cosca, Andreea Diana Trambitas.
- Słowenia: Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Ema Klinec, Nika Kriznar, Nika Prevc, Spela Rogelj.
- Stany Zjednoczone: Annika Belshaw, Anna Hoffmann, Nina Lussi, Logan Sankey.
- Szwecja: Frida Westman.
- Włochy: Jessica Malsiner, Lara Malsiner.
Bartosz Leja,
informacja własna