Po konkursie na normalnej skoczni, dziś zawodniczki czeka rywalizacja na dużym obiekcie kompleksu Lysgårdsbakken (HS-140) w norweskim Lillehammer. Czy po kolejny triumf w zawodach Pucharu Świata sięgnie Niemka Katharina Althaus? A może na czoło konkursowej stawki powróci liderka cyklu, Austriaczka Marita Kramer? My liczymy na udane kwalifikacje w wykonaniu reprezentantek Polski. Na starcie pojawią się cztery podopieczne trenera Łukasza Kruczka.
Program zawodów:
- 15:00 – oficjalny trening,
- 16:00 – kwalifikacje,
- 17:30 – konkurs indywidualny (Eurosport 2, Player.pl)
Tekstowa relacja LIVE jest dostępna poniżej.
Lista startowa niedzielnych kwalifikacji:
BIB | zawodniczka | rocznik | kraj | miejsce w PŚ 2021/22 |
1 | Heidi Dyhre Traaserud | 2003 | NOR | – |
2 | Tetiana Pylypchuk | 2004 | UKR | – |
3 | Klara Ulrichova | 2004 | CZE | – |
4 | Ingrid Hordvik Kleven | 2003 | NOR | – |
5 | Nicole Maurer | 2000 | CAN | – |
6 | Nina Lussi | 1994 | USA | – |
7 | Kinga Rajda | 2000 | POL | – |
8 | Delia Anamaria Folea | 2004 | ROU | – |
9 | Alexandria Loutitt | 2004 | CAN | – |
10 | Jenny Rautionaho | 1996 | FIN | – |
11 | Anna Hoffmann | 2000 | USA | – |
12 | Oceane Avocat Gros | 1997 | FRA | – |
13 | Karolina Indrackova | 1997 | CZE | – |
14 | Kamila Karpiel | 2001 | POL | – |
15 | Veronika Shishkina | 2003 | KAZ | – |
16 | Karoline Skatvedt | 2000 | NOR | – |
17 | Astrid Norstedt | 2001 | SWE | – |
18 | Jessica Malsiner | 2002 | ITA | – |
19 | Anna Twardosz | 2001 | POL | – |
20 | Annika Belshaw | 2002 | USA | – |
21 | Haruka Iwasa | 1996 | JPN | – |
22 | Logan Sankey | 1998 | USA | – |
23 | Anna Shpyneva | 2002 | RUS | – |
24 | Nicole Konderla | 2001 | POL | – |
25 | Frida Berger | 2004 | NOR | – |
26 | Natalie Eilers | 1998 | CAN | – |
27 | Aleksandra Kustova | 1998 | RUS | 36. |
28 | Yuka Seto | 1997 | JPN | 36. |
29 | Irma Makhinia | 2002 | RUS | 34. |
30 | Julia Clair | 1994 | FRA | 34. |
31 | Luis Goerlich | 1998 | GER | 33. |
32 | Lara Malsiner | 2000 | ITA | 32. |
33 | Lidiia Iakovleva | 2001 | RUS | 31. |
34 | Daniela Haralambie | 1997 | ROU | 29. |
35 | Julia Kykkaenen | 1994 | FIN | 29. |
36 | Thea Minyan Bjoerseth | 2003 | NOR | 28. |
37 | Spela Rogelj | 1994 | SLO | 27. |
38 | Anna Rupprecht | 1996 | GER | 26. |
39 | Kristina Prokopieva | 2000 | RUS | 25. |
40 | Abigail Strate | 2001 | CAN | 24. |
41 | Irina Avvakumova | 1991 | RUS | 23. |
42 | Yuki Ito | 1994 | JPN | 21. |
43 | Chiara Kreuzer | 1997 | AUT | 21. |
44 | Nika Prevc | 2005 | SLO | 20. |
45 | Josephine Pagnier | 2002 | FRA | 19. |
46 | Selina Freitag | 2001 | GER | 18. |
47 | Jerneja Brecl | 2001 | SLO | 16. |
48 | Juliane Seyfarth | 1990 | GER | 16. |
49 | Kaori Iwabuchi | 1993 | JPN | 15. |
50 | Anna Odine Stroem | 1998 | NOR | 14. |
51 | Frida Westman | 2001 | SWE | 13. |
52 | Pauline Hessler | 1998 | GER | 12. |
53 | Eva Pinkelnig | 1988 | AUT | 11. |
54 | Jacqueline Seifriedsberger | 1991 | AUT | 10. |
55 | Lisa Eder | 2001 | AUT | 9. |
56 | Silje Opseth | 1999 | NOR | 8. |
57 | Daniela Iraschko-Stolz | 1983 | AUT | 7. |
58 | Nika Kriznar | 2000 | SLO | 6. |
59 | Sara Takanashi | 1996 | JPN | 5. |
60 | Ursa Bogataj | 1995 | SLO | 4. |
61 | Katharina Althaus | 1996 | GER | 3. |
62 | Ema Klinec | 1998 | SLO | 2. |
63 | Marita Kramer | 2001 | AUT | 1. |
Tekstowa relacja LIVE (Berkutschi):
Składy kadr:
- Austria: Lisa Eder, Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Chiara Kreuzer, Eva Pinkelnig, Jacqueline Seifriedsberger.
- Chiny: Bing Dong, Xueyao Li, Qingyue Peng, Birun Shao, Liangyao Wang, Ping Zeng.
- Czechy: Karolina Indrackova, Klara Ulrichova.
- Finlandia: Susanna Forsstroem, Julia Kykkaenen, Jenny Rautionaho.
- Francja: Oceane Avocat Gros, Julia Clair, Josephine Pagnier.
- Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Haruka Iwasa, Yuka Seto, Sara Takanashi.
- Kanada: Natalie Eilers, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer, Abigail Strate.
- Kazachstan: Veronika Shishkina.
- Niemcy: Katharina Althaus, Selina Freitag, Luisa Goerlich, Pauline Hessler, Anna Rupprecht, Juliane Seyfarth.
- Norwegia: Frida Berger, Thea Minyan Bjoerseth, Ingrid Hordvik Kleven, Silje Opseth, Karoline Roestad, Karoline Bjerke Skatvedt, Anna Odine Stroem, Heidi Dyhre Traaserud.
- Polska: Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Kinga Rajda, Anna Twardosz.
- Rosja: Irina Avvakumova, Lidiia Iakovleva, Alexandra Kustova, Irma Makhinia, Kristina Prokopieva, Sofia Tikhonova.
- Rumunia: Delia Anamaria Folea, Daniela Haralambie, Alessia Mitu-Cosca, Andreea Diana Trambitas.
- Słowenia: Ursa Bogataj, Jerneja Brecl, Ema Klinec, Nika Kriznar, Nika Prevc, Spela Rogelj.
- Stany Zjednoczone: Annika Belshaw, Anna Hoffmann, Nina Lussi, Logan Sankey.
- Szwecja: Frida Westman.
- Włochy: Jessica Malsiner, Lara Malsiner.
Bartosz Leja,
informacja własna