You are currently viewing FIS Cup Notodden: Aigner wygrywa, totalna dominacja Austriaków, Juroszek osiemnasty
Clemens Aigner (fot. Julia Piątkowska)

Austriaccy skoczkowie, którzy wczoraj zgarnęli pięć czołowych miejsc, dzisiaj w konkursie FIS Cup w norweskim Notodden zgarnęli aż osiem najwyższych pozycji! Ponownie na czele stawki uplasował się Clemens Aigner, a na podium towarzyszyli mu Markus Rupitsch oraz Mika Schwann. Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był niezmiennie osiemnasty Kacper Juroszek.

Dzisiejszy konkurs, tak jak wczoraj, padł łupem austriackich zawodników. Najlepszym w dzisiejszych zmaganiach na skoczni Tveitanbakken (HS-98) w norweskim Notodden  okazał się Clemens Aigner, który już w pierwszej po skoku na 98,5 metra był na prowadzeniu. Doświadczony 28-latek w finale poszybował 96 metrów i zgromadził łącznie 268,5 punktu. Dla reprezentanta klubu SV Innsbruck Bergisel był to już szóste zwycięstwo i jednocześnie dziesiąte podium w zawodach FIS Cup w sportowym dorobku. Na drugim miejscu ze stratą 3,4 punktu uplasował się Markus Rupitsch, który po skokach na 96,5 i 94,5 metra w trzecioligowych zawodach na „pudle” zameldował się po raz dziewiąty. Na najniższym stopniu podium uplasował się Mika Schwann (97,0 / 93,0 m). Dla 22-latka był to jego dziesiąty podobny wyczyn.

Tuż za podium wylądowali kolejni reprezentanci Austrii. Na czwartym miejscu uplasował się Peter Resinger (95,0 / 94,0 m). Na piątej pozycji znalazł się Francisco Moerth (91,0 / 97,5 m), który względem pierwszej serii awansował o siedem miejsc. Skład czołowej szóstki uzupełnił Marco Woergoetter (94,5 / 91,0 m).

W finałowej trzydziestce zmieściło się czterech reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Kacper Juroszek który skacząc 89,5 i 86 metrów utrzymał 18. pozycję. Na 25. miejscu uplasował się Arkadiusz Jojko (88,0 / 85,0 m). Tuż za nim  znalazł się jego starszy brat Szymon (86,5 / 84,0 m)  a dwa miejsca niżej uplasował się Adam Niżnik (82,5 / 80,5 m).

Po weekendzie w Notodden na czele klasyfikacji generalnej FIS Cup umocnił się Francisco Moerth, który ma na swoim koncie 817 punktów. Drugie miejsce utrzymał Clemens Aigner (636 pkt), a na trzecie miejsce awansował Mika Schwann (522 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest nieobecny w Norwegii Jan Habdas, który plasuje się na czwartej pozycji (487 pkt).