Sondre Ringen (127 m) zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Podium zawodów uzupełniło dwóch Austriaków, Clemens Aigner (115,5 m) oraz Michael Hayboeck (117,5 m). Najlepszym z Polaków był ponownie Stefan Hula (125,5 m), którego sklasyfikowano na 13. miejscu.
Sondre Ringen sięgnął po zwycięstwo w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Norweg dzięki dobrej próbie na odległość 127 metrów w finale zawodów przesunął się aż o 4 miejsca w klasyfikacji końcowej zmagań na Gross-Titlis-Schanze (HS-140). Na podium utrzymali się dwaj Austriacy – lider po pierwszej serii Clemens Aigner (115,5 m) oraz powracający po przerwie Michael Hayboeck (117,5 m).
Na czwartej pozycji zawody ukończył kolejny z „Wikingów” Soelve Jokerud Strand (120 m), a tuż za jego plecami na piątej lokacie znalazł się Thomas Lackner. Szósty był Słoweniec Jan Bombek (130 m), siódmy jego kadrowy kolega Zak Mogel (118,5 m), a ósmy następny z Austriaków Stefan Rainer (120 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili dwaj Niemcy, Philipp Raimund (9. miejsce / 116,5 m) oraz David Siegel (10. miejsce / 117 m).
Ponownie najlepszym z reprezentantów Polski był Stefan Hula (125,5 m), który ostatecznie przesunął się na 13. lokatę. 19. był Aleksander Zniszczoł (124,5 m), 20. Maciej Kot (114 m), a na 21. miejscu zawody ukończył dziewiąty na półmetku Jan Habdas (114,5 m). Punkty zdobył również 26. Klemens Murańka (110 m).
Awansu do drugiej serii nie wywalczyli 40. Kacper Juroszek oraz 56. Arkadiusz Jojko.
Finał zmagań na Gross-Titlis-Schanze został przeprowadzony z 21., 22., 20. oraz 18. belki startowej.
Liderem drugoligowego cyklu pozostaje Austriak Ulrich Wohlgennant (360 pkt). Na drugie miejsce wysunął się Norweg Sondre Ringen (321 pkt), a trzeci jest kolejny z Austriaków Thomas Lackner (297 pkt). Pełną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2021/2022 znajdziecie TUTAJ>>>
Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 7-8 stycznia w niemieckim Titisee-Neustadt.
Wyniki pierwszej serii znajdziecie TUTAJ>>>
Wyniki konkursu:
zawodnik | kraj | belka | wiatr | skok I | belka | wiatr | skok II | punkty | |
1 | Sondre Ringen | NOR | 21 | -1,14 | 128,5 m | 18 | -0,69 | 127,0 m | 272,4 |
2 | Clemens Aigner | AUT | 21 | -0,04 | 140,0 m | 18 | -1,34 | 115,5 m | 270,7 |
3 | Michael Hayboeck | AUT | 21 | -0,72 | 135,0 m | 18 | -1,00 | 117,5 m | 267,6 |
4 | Soelve Jokerud Strand | NOR | 21 | -1,20 | 124,5 m | 18 | -1,18 | 120,0 m | 260,1 |
5 | Thomas Lackner | AUT | 21 | -1,16 | 126,0 m | 18 | -0,80 | 121,5 m | 259,7 |
6 | Jan Bombek | SLO | 21 | -1,02 | 123,0 m | 18 | 0,10 | 130,0 m | 257,7 |
7 | Zak Mogel | SLO | 21 | -1,04 | 130,5 m | 18 | -0,82 | 118,5 m | 257,1 |
8 | Stefan Rainer | AUT | 21 | -1,04 | 125,5 m | 18 | -0,60 | 120,0 m | 252,5 |
9 | Philipp Raimund | GER | 21 | -1,24 | 126,0 m | 18 | -0,85 | 116,5 m | 251,3 |
10 | David Siegel | GER | 21 | -1,22 | 123,5 m | 18 | -1,19 | 117,0 m | 250,7 |
11 | Maximilian Ortner | AUT | 21 | -0,69 | 126,0 m | 18 | -1,52 | 112,5 m | 246,1 |
11 | Kilian Maerkl | GER | 21 | -1,25 | 121,0 m | 18 | -0,62 | 121,0 m | 246,1 |
13 | Stefan Hula | POL | 21 | -1,59 | 117,0 m | 20 | -0,80 | 125,5 m | 244,3 |
14 | Shinnosuke Fujita | JPN | 21 | -0,56 | 126,5 m | 18 | -0,94 | 113,5 m | 240,4 |
15 | Benjamin Oestvold | NOR | 21 | -0,77 | 126,5 m | 18 | -1,46 | 108,5 m | 237,5 |
16 | Andreas Granerud Buskum | NOR | 21 | -0,26 | 128,0 m | 18 | -0,35 | 117,5 m | 237,5 |
17 | Andreas Schuler | SUI | 21 | -1,14 | 120,0 m | 20 | -0,74 | 122,0 m | 236,9 |
18 | Anze Semenic | SLO | 21 | -1,10 | 129,0 m | 18 | -0,96 | 106,5 m | 236,8 |
19 | Aleksander Zniszczoł | POL | 21 | -0,79 | 123,0 m | 20 | -0,18 | 124,5 m | 236,4 |
20 | Maciej Kot | POL | 21 | -0,09 | 128,0 m | 18 | -0,96 | 114,0 m | 236,2 |
21 | Jan Habdas | POL | 21 | -1,03 | 126,5 m | 18 | -0,01 | 114,5 m | 234,3 |
22 | Cestmir Kozisek | CZE | 21 | -0,56 | 129,5 m | 18 | -1,03 | 107,5 m | 231,6 |
23 | Ren Nikaido | JPN | 21 | -1,02 | 120,0 m | 20 | -1,02 | 116,0 m | 225,7 |
24 | Denis Kornilov | RUS | 21 | -1,45 | 117,0 m | 22 | -0,51 | 136,0 m | 222,5 |
25 | Markus Schiffner | AUT | 21 | -1,72 | 117,0 m | 18 | -1,19 | 105,0 m | 215,7 |
26 | Klemens Murańka | POL | 21 | -1,57 | 115,0 m | 21 | -1,52 | 110,0 m | 212,5 |
27 | Eetu Nousiainen | FIN | 21 | -1,71 | 114,5 m | 21 | -1,52 | 109,5 m | 212,0 |
28 | Anders Haare | NOR | 21 | -0,79 | 128,5 m | 18 | -0,55 | 100,5 m | 207,0 |
29 | Felix Hoffman | GER | 21 | -0,81 | 120,5 m | 21 | -1,59 | 108,5 m | 206,5 |
30 | Arttu Pohjola | FIN | 21 | -0,68 | 121,0 m | 21 | -1,74 | 93,0 m | 180,3 |
31 | Matija Vidic | SLO | 21 | -1,82 | 113,0 m | – | – | – | 110,9 |
32 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 21 | -0,35 | 122,5 m | – | – | – | 110,9 |
33 | Martin Hamman | GER | 21 | -1,23 | 118,0 m | – | – | – | 109,9 |
34 | Justin Lisso | GER | 21 | -1,95 | 111,0 m | – | – | – | 108,4 |
35 | Tilen Bartol | SLO | 21 | -1,82 | 111,0 m | – | – | – | 106,8 |
36 | Elias Medwed | AUT | 21 | -1,62 | 110,0 m | – | – | – | 101,5 |
37 | Reruhi Shimizu | JPN | 21 | -1,61 | 109,0 m | – | – | – | 100,5 |
38 | Lean Niederberger | SUI | 21 | -2,54 | 103,0 m | – | – | – | 100,5 |
39 | Rikuta Watanabe | JPN | 21 | -1,06 | 110,5 m | – | – | – | 96,3 |
40 | Kacper Juroszek | POL | 21 | -0,19 | 117,0 m | – | – | – | 96,0 |
40 | Mark Hafnar | SLO | 21 | -2,32 | 102,5 m | – | – | – | 95,3 |
42 | Lars Kindlimann | SUI | 21 | -2,13 | 102,0 m | – | – | – | 93,5 |
43 | Maksim Kolobov | RUS | 21 | -1,64 | 105,0 m | – | – | – | 92,7 |
44 | Remo Imhof | SUI | 21 | -2,51 | 99,5 m | – | – | – | 92,3 |
44 | Olan Lacroix | SUI | 21 | -1,81 | 103,5 m | – | – | – | 91,2 |
46 | Alessandro Batby | FRA | 21 | -1,85 | 102,5 m | – | – | – | 89,9 |
47 | Moritz Baer | GER | 21 | -1,55 | 105,5 m | – | – | – | 88,0 |
48 | Andrea Campregher | ITA | 21 | -1,16 | 105,0 m | – | – | – | 87,2 |
49 | Yanick Wasser | SUI | 21 | -1,59 | 103,5 m | – | – | – | 85,9 |
50 | Sandro Hauswirth | SUI | 21 | -1,10 | 104,0 m | – | – | – | 84,1 |
51 | Mathis Contamine | FRA | 21 | -1,56 | 100,5 m | – | – | – | 82,6 |
51 | Nicolae Sorin Mitrofan | ROU | 21 | -1,83 | 99,5 m | – | – | – | 82,2 |
53 | Bedendikt Holub | CZE | 21 | -0,96 | 102,5 m | – | – | – | 78,1 |
54 | Radek Rydl | CZE | 21 | -1,13 | 97,5 m | – | – | – | 71,3 |
55 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 21 | -1,55 | 97,5 m | – | – | – | 71,1 |
56 | Arkadiusz Jojko | POL | 21 | -2,35 | 88,5 m | – | – | – | 69,0 |
57 | Frantisek Holik | CZE | 21 | -2,94 | 84,5 m | – | – | – | 65,2 |
58 | Kalle Heikkinen | FIN | 21 | -0,94 | 94,5 m | – | – | – | 57,5 |
DSQ | Jules Chervet | FRA | – | – | – | – | – | – | DSQ |
Weronika Brodowska,
informacja własna